Lastik tavsiyesi

Araçlarımızın yürür aksamlarına dair herşey; Fren sistemi, lastikler, jant'lar, süspansiyon sistemi, amortisörler vb...

Lastik tavsiyesi

İleti etacarinae » 11 Temmuz 2017 12:10

Merhaba arkadaşlar, petlas pt 515 kullaniyordum ama yaklasik 45bin km sonunda degistirmek durumundayim. Ben cok fazla köy yoluna, taşlık ve bozuk yollara giriyorum. Michelin, continental gibi yumusak lastikler bana uygun degil bu yüzden. Lassa veya bridgestone gibi nispeten daha sert lastik ariyorum. Lassa greenways fiyat olarak uygun gözüktü. Ne dersiniz? Veya baska marka model oneriniz var midir?
Bu arada petlaslar 185 65 15. Bu ebatlardan memnunum.
Tesekkur ederim
etacarinae
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 65
Kilometre: 99000
Yakıt: dizel
Lastik Markası: lassa
İsim ve Şehir: mustafa özdemir istanbul

Re: Lastik tavsiyesi

İleti ASUS » 13 Temmuz 2017 15:45

Hocam ben maxxis kullanıyorum. Fiyatı uygun diye aldım memnunum. Bir daha lastik alacak olsam gene alırım.
ASUS
ONBASI
ONBASI

Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI 65 hp
Kilometre: 125000
İsim ve Şehir: mehmet

İleti ekaragz82 » 13 Temmuz 2017 23:55

Merhaba bende Lassa greenways aldım yol tutuş falan iyi ama bende senin gibi taşlı topraklı yollara çok girerim lastik dişlerine çok fazla taş giriyor tek sıkıntı bu. Ne kadar temizlemede asfaltta bile taşlar lastik dişlerine doluyor.
ekaragz82
ONBASI
ONBASI

Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI
Kilometre: 160000
İsim ve Şehir: Ersin - İstanbul

İleti etacarinae » 14 Temmuz 2017 14:35

ekaragz82 demiş ki:Merhaba bende Lassa greenways aldım yol tutuş falan iyi ama bende senin gibi taşlı topraklı yollara çok girerim lastik dişlerine çok fazla taş giriyor tek sıkıntı bu. Ne kadar temizlemede asfaltta bile taşlar lastik dişlerine doluyor.

tesekkur ederim bilgi icin.
Tas girince hic ugrasmiyorum ben cikarmakla. Normal yola girince, bir sure sonra kendiliginden cikiyor. Bir arkadas kumho onerdi ama hic bilgim yok o lastikle ilgili.
etacarinae
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

İleti ekaragz82 » 14 Temmuz 2017 23:09

Yok bildiğin gibi değil Lassa greenways de extra bir taş toplama durumu var galiba dış aralıkları fazla İstanbuldan Sakarya ya geldim taşlar aynı yerinde duruyor. İnternette bu lastiği kullananların geneli aynı durumu belirtmis. Ama Lassa greenways Tekrar alirmisin diye sorsan cevabim alırım olur
.
ekaragz82
ONBASI
ONBASI

Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI
Kilometre: 160000
İsim ve Şehir: Ersin - İstanbul

İleti etacarinae » 20 Temmuz 2017 12:34

Kac seferdir gondermeye calisiyorum mesaji ama hep hata verdi site. Umarim simdi olur. Evet tas olayi var maalesef. Onun disinda begendim lastigi. 500 km yol yaptim, hem islak zeminde hem kuru zeminde hem de virajli yolda denem sansim oldu. Gayet memnun kaldim.
etacarinae
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

İleti tefenni15 » 20 Temmuz 2017 13:06

etacarinae demiş ki:Kac seferdir gondermeye calisiyorum mesaji ama hep hata verdi site. Umarim simdi olur. Evet tas olayi var maalesef. Onun disinda begendim lastigi. 500 km yol yaptim, hem islak zeminde hem kuru zeminde hem de virajli yolda denem sansim oldu. Gayet memnun kaldim.

Peki ses durumu nasıl Hocam, benim için en önemli kriter lastiğin ses yapmaması.
tefenni15
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCİ
Kilometre: 63000
Yakıt: Shell
Lastik Markası: Goodyear efficentgri
İsim ve Şehir: Osman-İzmir

Yürür Aksamlar & Lastikler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 41 misafir