Stepne Pimi nereden Bulurum?

Araçlarımızın yürür aksamlarına dair herşey; Fren sistemi, lastikler, jant'lar, süspansiyon sistemi, amortisörler vb...

Stepne Pimi nereden Bulurum?

İleti sred » 19 Ağustos 2014 14:08

Arkadaşlar 2007 model bir clio III aldım. Stepne pimi (telin takıldığı siyah pim) kayıp olduğu için stepneyi bagajda taşıyorum. Bulunduğum bölgede parçacılara sordum ancak bulamadım. Nereden temin edebiliriz bu parçayı? Başka marka/model araçlarınki uyar mı? Yardımlarınız için teşekkürler.
[ img ]
sred
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Marka & Model: 2007 ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 Aut
Kilometre: 60000
Yakıt: Shell 95
Lastik Markası: continental
İsim ve Şehir: hede hödö

Re: Stepne Pimi nereden Bulurum?

İleti sred » 23 Ağustos 2014 22:40

Antalya'da bütün çıkmacıları dolaştım, ama bulamadım. Üst mekanizma var ama alttaki tekerleği tutan kızak yok hiçbir yerde. Servise sordum 250 lira dedi. Siparişle gelecekmiş. İki karış plastik parçaya 250 lira fiyat isteyen servisi allaha havale ediyorum. Stepneyi evin balkonuna çıkardım duruyor öyle. Başka yerlerde araştıracağım artık. Ne kadar saçma bir sistem yapmışlar stepne için. Böyle olduğunu bilsem almazdım bu arabayı. Her araba gibi stepne niye içeride değil. Saçmalığın daniskası.
sred
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

İleti bektashasanvan » 24 Ağustos 2014 10:26

Sanayide yaptıramaz mısın?
bektashasanvan
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 65hp
Kilometre: 110
Yakıt: dizel
İsim ve Şehir: Hasan Bektaş Trabzon

İleti sred » 02 Eylül 2014 22:36

sanayide yaptırılacak bir parça değil. aynı sistemi kullanan başka marka araçların parçalarını kullanmayı düşündüm ancak risk alınabilecek bir parça değil. yolda bir sarsıntıda falan stepne kurtulsa yola düşse, arkadaki araç için hayati tehlike oluşturur. halen bir çözüm bulamadım.
sred
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

İleti etacarinae » 30 Mart 2015 14:01

sred demiş ki:sanayide yaptırılacak bir parça değil. aynı sistemi kullanan başka marka araçların parçalarını kullanmayı düşündüm ancak risk alınabilecek bir parça değil. yolda bir sarsıntıda falan stepne kurtulsa yola düşse, arkadaki araç için hayati tehlike oluşturur. halen bir çözüm bulamadım.

merhaba, bende stepne aparatı komple yok. hatta stepne de yok :)
istanbulda neredeyse her yere sordum aparatı bulamadım. sıfırına da 370 tl gibi bir şey istediler.
aparat+stepne toplamda 500-600e gelecek. ben de onun yerine iki tane tamir kiti aldım, bir şey olursa lastikçiye kadar idare etsin.
yakında lastik seti alacağım, o zaman bir de ince stepne alırım, bagajın kenarına koyarım diye düşünüyorum.
etacarinae
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 65
Kilometre: 99000
Yakıt: dizel
Lastik Markası: lassa
İsim ve Şehir: mustafa özdemir istanbul

Yürür Aksamlar & Lastikler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 48 misafir