lastik öneri

Araçlarımızın yürür aksamlarına dair herşey; Fren sistemi, lastikler, jant'lar, süspansiyon sistemi, amortisörler vb...

Re: lastik öneri

İleti planetearth » 21 Nisan 2014 07:17

Oktay ACAR demiş ki:Son önerileri bekliyorum Arkadaşlar,Goodyear(Effiancegrip) ve Bridgeston'dan sonra Continental kullanan varmı nasıldır acaba fiyatları aynı kulvarda geziyorda... (200-230 TL.)

Aracı aldığımda good year effeciengrip vardı üzerinde ama ömrünün yarılamıştı. Continental cpc 5 ile yeniledim hepsini, ikiside çok iyi lastikler ama goodyear daha çabuk ömrünü tamamlıyor sanki. Benim gözlemlediğim bu şekildeydi.
planetearth
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Clio III Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16v 98bg + lpg
Kilometre: 97000
Yakıt: opet
Lastik Markası: continental cpc 5
İsim ve Şehir: Ankara

İleti KAZIMYILMAZ » 21 Nisan 2014 14:19

planetearth demiş ki:
Oktay ACAR demiş ki:Son önerileri bekliyorum Arkadaşlar,Goodyear(Effiancegrip) ve Bridgeston'dan sonra Continental kullanan varmı nasıldır acaba fiyatları aynı kulvarda geziyorda... (200-230 TL.)

Aracı aldığımda good year effeciengrip vardı üzerinde ama ömrünün yarılamıştı. Continental cpc 5 ile yeniledim hepsini, ikiside çok iyi lastikler ama goodyear daha çabuk ömrünü tamamlıyor sanki. Benim gözlemlediğim bu şekildeydi.

Bende Clio'yu satmadan önce Continental premium contact 5 ile değiştirmiştim. Gerçektende güzel lastik.
KAZIMYILMAZ
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Megane III
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 105 HP
Kilometre: 40
Yakıt: Opet
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: KY - İzmir

İleti planetearth » 21 Nisan 2014 19:05

KAZIMYILMAZ demiş ki:
planetearth demiş ki:

Bende Clio'yu satmadan önce Continental premium contact 5 ile değiştirmiştim. Gerçektende güzel lastik.

adac testlerinde 185 60 15 ölçülerinde en iyi 2. lastik yanılmıyorsam. aracı çok zorlamayınca abs devreye girmiyor, yolu iyi tutuyor.
Bir lastik daha vardı ben alırken cpc 5 i araştırmalarımda dikkatimi çekmişti. dunlop blue reponse yeni seri bir lastik modeliydi onuda çok beğeniyor test uzmanları.
planetearth
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

İleti KAZIMYILMAZ » 22 Nisan 2014 09:18

planetearth demiş ki:
KAZIMYILMAZ demiş ki:
planetearth demiş ki:

adac testlerinde 185 60 15 ölçülerinde en iyi 2. lastik yanılmıyorsam. aracı çok zorlamayınca abs devreye girmiyor, yolu iyi tutuyor.
Bir lastik daha vardı ben alırken cpc 5 i araştırmalarımda dikkatimi çekmişti. dunlop blue reponse yeni seri bir lastik modeliydi onuda çok beğeniyor test uzmanları.

Dunlop'un o lastiğine de baktım ben ondan alacaktım ama elindeki lastiklerin tarihi eskiydi o yüzden Continental PC5 almıştım. Enteresan bir şekilde Dunlop daha ucuzdu, heralde tarihi eski olduğu içindir...
KAZIMYILMAZ
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

İleti ELT » 22 Nisan 2014 18:33

Merhaba Oktay Bey,
Bugünlerde bende lastiklerimi değiştirecegim. Fiyat araştırıyorum...Aracın üzerinde conti premium contact II vardı..63500 km yol yaptım ve çok memnunum. Ölçtürdüm daha 4mm diş derinliği var. Yani daha kullanaılabilir ama ben kilometre açısından değiştireyim diyorum. Biraz sert bir hamuru var onun için biraz sesi var (özellikle soguk asfaltta) ama yol tutusu ve dayanıklılığı güzel.
Fiyat açısından biraz daha uygun olan goodyear efficient performance ile ilgili cevreden duydugum contiye göre biraz daha konforlu ama ömrü biraz daha kısaymış...
ELT
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: Clio III 2011
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI 85HP BVR
Kilometre: 100000
Yakıt: PO Vmax
Lastik Markası: Goodyear Ultragrip P
İsim ve Şehir: Sedat Çanakkale

İleti Oktay ACAR » 22 Nisan 2014 20:33

Forum dostlarıma yardımları için çok teşekkür ederim,bu kararsızlık günlerimde öğlen saatlerinde aracım ani bir fren neticesi aracım 1.5 metre kadar kaydı öndeki araç ile temasıma ramak kaldı Allah yardım etti araç durdu ve sırtımdan soğuk terler döküldü...Yarın bu lastik işini bitireceğim inşallah,son kararım 2 lastik arasında 2014 ADAC testlerini de inceledim,tabii yurdumuz yolları ve şartları onların test ettiği zeminlerden farklı bunun bilincindeyim.
1.ci tercih: Goodyear Efiansgrip-Perfonmans. 185 60 15 84 H Fiyat. 170+KDV
2.ci tercih: Continental/Contipremium Contak 5. 185 60 15 88 H Fiyat. 172+KDV

Yani fiyatlar 200 TL.civarında Kredi kartına 6 TAKSİT yapıyorlar...
Oktay ACAR
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 57.5 HP
Kilometre: 41000
Yakıt: BP ve TOTAL 95 Oktan
Lastik Markası: Continental Premium
İsim ve Şehir: İZMİR

İleti Oktay ACAR » 23 Nisan 2014 15:50

Bu gün 2 ön lastiğimi değiştirdim.

http://www.continental-lastikleri.com.t ... act-5.html

2 Lastik+Sibop değişimi+Nitrojen basımı = 400 TL. HSBC Kredi kartına 5 Ay Vade.( BATI LASTİK & İZMİR.)

Araç hemen gerçek manada fark etti,Haziran veya Temmuz aylarında da Arkaları değiştireceğim kısmet olursa...
Oktay ACAR
TEĞMEN
TEĞMEN

İleti planetearth » 23 Nisan 2014 19:51

Oktay ACAR demiş ki:Bu gün 2 ön lastiğimi değiştirdim.

2 Lastik+Sibop değişimi+Nitrojen basımı = 400 TL. HSBC Kredi kartına 5 Ay Vade.( BATI LASTİK & İZMİR.)

Araç hemen gerçek manada fark etti,Haziran veya Temmuz aylarında da Arkaları değiştireceğim kısmet olursa...

iyi günlerde kullanın. Güzel tercih bence başka lastik kullanmazsınız bundan sonra bu kadarda iddalıyım :)
planetearth
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

İleti KAZIMYILMAZ » 24 Nisan 2014 07:46

Oktay ACAR demiş ki:Bu gün 2 ön lastiğimi değiştirdim.

Bende aynı fiyata Batı lastik A.O.S.B. şubesinden almıştım. İlave olarak 12 Parça saklama kabı vermişlerdi yanında :)
KAZIMYILMAZ
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

İleti undert6 » 26 Nisan 2014 23:56

bende 4 adet conti premium contact 5 taktirdim olculer 185 65 15 , 150 tl , olcuyu sikinti edenler varsa bir problem cikarmiyor surtme vs. taktirmadan oncede serviste tanidigim var ordanda sordurttum bi sikinti yok arkadaslar, yeni lastik alanlara hayirli olsun gule gule kazasiz kullanin
undert6
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.5 Dci
Kilometre: 70000
Yakıt: Opet euro dizel
Lastik Markası: 185/65/15 conti-pc5
İsim ve Şehir: Erdal, Ankara

İleti Oktay ACAR » 27 Nisan 2014 10:28

Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar,sağ olun.
Oktay ACAR
TEĞMEN
TEĞMEN

İleti cihanlale » 28 Nisan 2014 16:03

undert6 demiş ki:bende 4 adet conti premium contact 5 taktirdim olculer 185 65 15 , 150 tl , olcuyu sikinti edenler varsa bir problem cikarmiyor surtme vs. taktirmadan oncede serviste tanidigim var ordanda sordurttum bi sikinti yok arkadaslar, yeni lastik alanlara hayirli olsun gule gule kazasiz kullanin

Kış lastiğini 65 yanak taktırmıştım, araca uyumlu kesinlikle, yani fiziksel olarak sürtüme vs. yok. hem de daha sessiz gelmişti bana; veya bizim dunloplar çok gürültülü :(, ancak yanak büyüdüğünden midir nedir tam olarak anlayamadım, aracın tepkileri yumuşamıştı, sert hareketler yaptığımda sanki arkadan takip ediyordu beni. Ayrıca lastiğin çapı artacağından km, anlık hız, kalan mesafe, yakıt tüketimi gibi değerlerin hepsinde bir miktar sapma yaşanıyor. Bu da bazıları için önemli olmayabilir belki, ama beni rahatsız ediyor açıkçası.
cihanlale
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 75hp
Kilometre: 35000
Yakıt: OPET Ultra force
Lastik Markası: Dunlop Sport 01
İsim ve Şehir: Cihan LALE - Kocaeli/Istanbul

İleti planetearth » 28 Nisan 2014 19:47

cihanlale demiş ki:
undert6 demiş ki:bende 4 adet conti premium contact 5 taktirdim olculer 185 65 15 , 150 tl , olcuyu sikinti edenler varsa bir problem cikarmiyor surtme vs. taktirmadan oncede serviste tanidigim var ordanda sordurttum bi sikinti yok arkadaslar, yeni lastik alanlara hayirli olsun gule gule kazasiz kullanin

Kış lastiğini 65 yanak taktırmıştım, araca uyumlu kesinlikle, yani fiziksel olarak sürtüme vs. yok. hem de daha sessiz gelmişti bana; veya bizim dunloplar çok gürültülü :(, ancak yanak büyüdüğünden midir nedir tam olarak anlayamadım, aracın tepkileri yumuşamıştı, sert hareketler yaptığımda sanki arkadan takip ediyordu beni. Ayrıca lastiğin çapı artacağından km, anlık hız, kalan mesafe, yakıt tüketimi gibi değerlerin hepsinde bir miktar sapma yaşanıyor. Bu da bazıları için önemli olmayabilir belki, ama beni rahatsız ediyor açıkçası.

renaultta bilgisayarla aracın ecusuna bağlanıp lastik ebatlarını değiştirebiliyorlar böylece yol bilgisayar değerleri normale dönüyor basit bir işlem.
planetearth
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

İleti cihanlale » 29 Nisan 2014 08:45

planetearth demiş ki:
cihanlale demiş ki:

renaultta bilgisayarla aracın ecusuna bağlanıp lastik ebatlarını değiştirebiliyorlar böylece yol bilgisayar değerleri normale dönüyor basit bir işlem.

Evet bunu okumuştum forumda bir yerde daha unutmuşum, 65 yanak seçimi yapılabilir o zaman, elle tutulur bir fark oluyor gerçekten fiyatlarda, ya da istediğin deseni bulması zor oluyor 60 yanakta.
cihanlale
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 75hp
Kilometre: 35000
Yakıt: OPET Ultra force
Lastik Markası: Dunlop Sport 01
İsim ve Şehir: Cihan LALE - Kocaeli/Istanbul

Önceki

Yürür Aksamlar & Lastikler

Kimler çevrimiçi