2008 clio 3 lastik ebatı

Araçlarımızın yürür aksamlarına dair herşey; Fren sistemi, lastikler, jant'lar, süspansiyon sistemi, amortisörler vb...

Re: 2008 clio 3 lastik ebatı

İleti karambol81 » 18 Ocak 2015 20:04

karambol81 demiş ki:Bugün 185 60 15 goodyear performance taktırdım.dunlopa oranla daha konforlu.inşallah uzun süre konforu bozulmaz

20 25 km test ettim. Ortalama 2.8 litre leri yakaladı.yol otoban asvaltında idi. Hava 14 15 derece idi.sonraki zamanda tekrar paylasirim
karambol81
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 Dci 80Bg
Kilometre: 79500
Yakıt: Tüm Akaryakıt Firm.
Lastik Markası: G.y. effect performa
İsim ve Şehir: Antalya

İleti planetearth » 19 Ocak 2015 09:45

Güzel günlerde kullanın lastiklerinizi. Hamuru yumuşak olunca lastiğin konforlu olur, biraz daha normale göre hızlı aşınır.
Sert lastik konfordan feragat ettirir, çukurlara yol şartlarına karşı daha dayanıklı olur.
ikisi aynı anda olmaz diye biliyorum birinden vazgeçmek lazım. continental, good year çok konforludur ancak biraz çabuk aşınır. marka kadar lastiğin modelide çok farkettirir bu etkiyi.
planetearth
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Clio III Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16v 98bg + lpg
Kilometre: 97000
Yakıt: opet
Lastik Markası: continental cpc 5
İsim ve Şehir: Ankara

İleti karambol81 » 20 Ocak 2015 22:24

planetearth demiş ki:Güzel günlerde kullanın lastiklerinizi. Hamuru yumuşak olunca lastiğin konforlu olur, biraz daha normale göre hızlı aşınır.
Sert lastik konfordan feragat ettirir, çukurlara yol şartlarına karşı daha dayanıklı olur.
ikisi aynı anda olmaz diye biliyorum birinden vazgeçmek lazım. continental, good year çok konforludur ancak biraz çabuk aşınır. marka kadar lastiğin modelide çok farkettirir bu etkiyi.

Teşekkürler .
az km yapan benim gibi kişiler icin yumuşak lastikler sanki daha uygun.tabi hemen sertlesmezse çok süper olur
yakittaki b etiket değeri dunlopa göre gerçekten çok fark ediyor gibi geldi.fiyat olarak biraz pahalı olsa da Michelin e göre etiket değerlerinde üstün.
Clio 3 gibi sert aracı yumuşatmak bence çok önemli bir etken.
karambol81
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 Dci 80Bg
Kilometre: 79500
Yakıt: Tüm Akaryakıt Firm.
Lastik Markası: G.y. effect performa
İsim ve Şehir: Antalya

Önceki

Yürür Aksamlar & Lastikler

Kimler çevrimiçi