Bir sorum olacak ? yardım

Araçlarımızın yürür aksamlarına dair herşey; Fren sistemi, lastikler, jant'lar, süspansiyon sistemi, amortisörler vb...

Bir sorum olacak ? yardım

İleti ByOnder » 26 Mayıs 2010 12:45

Arkadaşlar bir sorum vaar... ?

Clio HP 2007 bir parça arıyorum yaa ismini bilmediğimden nette bulamıyorum yada ufak bi parça olduğundan yok servistede yoktu getirelim dediler kalsın dedim fiyat biraz abartı geldi 90 tl

parça bu arka helezyon yaylarının altındaki lastik takoz conta sağ tarafdaki yırtıldı ses yapıyor ( zaten başka bi işlevide yok bildiğim kadarıyla ) eğer garanti süreniz içinde böle bi sorunu olan varsa aksatmayın bildirin servise değişiyolar aynı şekilde silecek lastiklerimde ses yapıyodu önemsemedim 80 liraymış belki ayak yapıyolar ama neden garantisi varken söylemediniz dediler ...

velasılkelam :) aynı parçada problem yaşayan servis dışında alıp değiştiren varmı arkadaşlar

Bu arada servis yağ filtreler bujiler fren balataları gibi daha sürekli değişen parçalarda özellerden daha uygun fakat bunların dışında yaklaşmamak lazım sadece silecek lastikleri 80 tl olurmu ya
ByOnder
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75 HP
Kilometre: 25000
Yakıt: Shell V-Max
Lastik Markası: Pirelli P6
İsim ve Şehir: Samsun

Re: Bir sorum olacak ? yardım

İleti Bayram » 26 Mayıs 2010 15:04

Silecek lastiklerinin fiyatı pekde Renault ile ilgili değil.
Renault Valeo marka silecek lastiği kullanıyor.
Piyasadan aynı ölçüde Valeo silecek lastiği temin edebilirsiniz ama fiyat çok farketmeyecektir.
Onun yerine muz lastik diye satılan silecek latikleri var 10 lira civarında
ama bunu alırsn yazın 1 çift kışın 1 çift yani yılda 2 çift alıp 20lira ödersin 3 yılda 60 lira eder
Valeo alırsan zaten ortalama 3 yıl gider tercih senin
Bayram
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: Artık yok
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75BG
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: İstanbul

Re: Bir sorum olacak ? yardım

İleti ByOnder » 01 Haziran 2010 20:51

Sağol gerçi asıl sorum sileceklerle ilgili değildi ama bunada cevap almış olduk...
ByOnder
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75 HP
Kilometre: 25000
Yakıt: Shell V-Max
Lastik Markası: Pirelli P6
İsim ve Şehir: Samsun

Yürür Aksamlar & Lastikler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 81 misafir