Triptonik Problemi

Araçlarımızın tüm mekanik parçaları, gereçleri ve şanzıman sistemleri...

Triptonik Problemi

İleti tolgaciik » 22 Nisan 2016 10:40

Merhaba;

Uzun araştıma ve ekonomik koşullarımı göz önüne alarak 2009 Clio 3 Triptonic 1.2 Benzinli araç sahibi oldum. Aracı alırken bir kaç kere kalkışta problem yaşadım ama araç sahibi bana gaz miktarını ayarlayamadığım için bu sarsılma olayı olduğunu söyledi. Benim problemim şu, Sabahları aracı çalıştırdıktan sonra vitesi 1 e getirip kalkış esnasında araba bir kaç kere stop ediyor. Stop ettirmemek için biraz gaz verince şanzumandan tak diye güçlü vurma sesi gelip araç hareket etmeye başlıyor. Bu olay motor ısınana kadar devam ediyor. Geri vitese alıp gitmeye başlayınca inanılmaz derecede çok ve sık tak tak tak diye vurma sesi ve silkeleme oluyor. Yolda giderken bir kaç kere vitesten çıkıyor ve vites kutusunu kontrol et mesajı çıkıyor. Artık bu durumlar kabus olmaya başladı . Servise gittiğimde bilgisayara bağlıyorlar hiç bir sıkıntı yok diyorlar. Trafikte triptonic arabanın stop ettiği nerede görülmüş? Trafikte kalkış ve duruşlarda artık stres olmaya başladım. İşin kötüsü eşim 3 yaşındaki oğlumuz ile bir yere gidemiyor. Ne yapmam gerekiyor arkadaşlar? nasıl bir yol izlemem gerekiyor.
tolgaciik
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2
Kilometre: 110000
Yakıt: Benzin
İsim ve Şehir: Tolga / Alanya

Re: Triptonik Problemi

İleti oguz1 » 24 Nisan 2016 19:41

Tolga bey Alanyada oturuyorsunuz herhalde. Yetkili servisten sonuç alamıyorsanız veya pahalıya gelecekse Alanya yada Antalya sanayisinde sadece otomatik vitesle ilgilenen bir usta veya servis bulmanızda bence fayda var. Kazasız günler.
oguz1
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1,5 dci 80 bg
Kilometre: 122000
Yakıt: opet
Lastik Markası: tigar-lassa snoways
İsim ve Şehir: Murat İzmir

İleti ratig » 25 Nisan 2016 22:45

araç kaç km.de? baskı balata bitmiş olabilir mi?
ratig
TEĞMEN
TEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.5DCİ 85 hp BVR
Kilometre: 47000
Yakıt: total
Lastik Markası: continantal185/60/15
İsim ve Şehir: ALİ-İZMİR

İleti tolgaciik » 28 Nisan 2016 09:49

Baskı balata problemi olmadığını söyledi yetkili servisteki ustalar. Antalya'da maalesef triptonik şanzuman tamiratı yapan bir yer yok. Ankara'da bir yer buldum onlarda quickshift şanzuman tamiratı yapmıyorlarmış.
tolgaciik
ACEMI ER
ACEMI ER

Motor Tipi & Gücü: 1.2
Kilometre: 110000
Yakıt: Benzin
İsim ve Şehir: Tolga / Alanya

Mekanik Kısımlar ve Şanzıman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 21 misafir