ACİLLL!! Aracım 5. vitese geçmiyor :((

Araçlarımızın tüm mekanik parçaları, gereçleri ve şanzıman sistemleri...

ACİLLL!! Aracım 5. vitese geçmiyor :((

İleti Alper2590 » 08 Şubat 2015 14:27

Arkadaşlar herkese merhaba, aracım 5. viteste 120 km. Hızla hız sabitleyicide giderken birden 5. vitesten attı. Bunu hız sabitleyici olmadan da birkaç kez tekrarladı. Ben de 4. viteste yavaş kullanmak zorunda kaldım. Ayrıca geri vitese de çok zor geçiyor. Araç 2012 1.5 dizel. Ayrıca aracın garantisi mevcut. Sizce sorun nedir? Garanti kapsamında aracı yaptırabilir miyim, aracı gayet nazik kullandım 6 yıllık şöförüm zaten. Acil bilgi verebilir misiniz sorun nedir? :((((
Alper2590
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII Extreme Edt.
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dci & 75 hp.
Kilometre: 56000
Yakıt: Dizel
Lastik Markası: Goodyear
İsim ve Şehir: ALPER//İSTANBUL

Re: ACİLLL!! Aracım 5. vitese geçmiyor :((

İleti enes a » 09 Şubat 2015 20:48

Alper2590 sorun şanzıman yağında olabilir kış aylarında sorun yapıyor vitesler sert geçiyor geri vitese zor geçiyor geri vitese zor geçme olayı bendede var aracının garantisi varken servise götur yardımcı olurlar bana göre ya yağdan dolayı yada baskı balata
enes a
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 85bg
Kilometre: 30000
Yakıt: shell v-power
Lastik Markası: dunlop 185/15/60
İsim ve Şehir: istanbul

Re: ACİLLL!! Aracım 5. vitese geçmiyor :((

İleti Alper2590 » 10 Şubat 2015 00:49

enes a demiş ki:Alper2590 sorun şanzıman yağında olabilir kış aylarında sorun yapıyor vitesler sert geçiyor geri vitese zor geçiyor geri vitese zor geçme olayı bendede var aracının garantisi varken servise götur yardımcı olurlar bana göre ya yağdan dolayı yada baskı balata

Enes hocam teşekkür ederim bu iletiyi girdikten sonra aracımla ankaraya gitmek için yola çıktım araç bolu dağında yoldakaldı çekiciyle tamirciye çektik. Aracın şanzıman yağı bitmiş. Yağını yeniledik. Fakat araç 5. vitese geçmiyor 5. vites dişlisi kırılmış. Teşekkür ederim cevap için..
Alper2590
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII Extreme Edt.
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dci & 75 hp.
Kilometre: 56000
Yakıt: Dizel
Lastik Markası: Goodyear
İsim ve Şehir: ALPER//İSTANBUL

Mekanik Kısımlar ve Şanzıman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 24 misafir