Otomatik vites 1.2 expression nası?

Araçlarımızın tüm mekanik parçaları, gereçleri ve şanzıman sistemleri...

Otomatik vites 1.2 expression nası?

İleti aykutay » 08 Ocak 2011 18:37

Arkadaşlar clio 1.2 expression bakıyorum otomatik vites.Aracın şanzımanı nasıldır?Tavsiye edermisiniz?Yakıt tüketimi kullanan arkadaşların ölçümleri ne kadar?Genel anlamda aracın artı ve eksileri nelerdir?yardımcı olursanız sevinirim.
aykutay
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: istanbul

Re: Otomatik vites 1.2 expression nası?

İleti emreclio » 08 Ocak 2011 21:15

selam,
sanırım bahsettiğiniz yarı otomatik vites (bvr) extreme :good: . ben aralık başından beri kullanıyorum, ancak şimdi şimdi alıştım. daha önce hep ya düz ya tam otomatik şanzıman kullandım ,bu tam ikisin karışımı. bundan dolayı kafa biraz karışıyor ilk başta. debriyaj yine var bu sistemde ama farkı düz vites gibi debriyaj pedalı yok. debriyaja sistem otomatik basıyor. dik yokuşlarda kalkışta el freni kullanmak gerekiyor. yakıt tüketimime gelince benimki 11.5 litre ile başladı (bayağı korkuttu beni), şu an 8.6 litre 100km de full şehir içi ve trafik durumunda. gittikçe daha iyi oluyor yakıtı da performansı da, tabi kendi (1200ccm) çapında. hatta bildiğim kadarı ile 1139 mu ne yani 1100ccm. genel olarak aldığınız paraya göre 10 üzerinden 8 alır benden. ufak tefek cansıkıcı şeyler eksik cam açma düğmesi ışıkları, ön koltuk yükseklik ayarı, torpido ışığı vs notları burdan kırıyorum daha çok.
sonuç olarak alın derim.
emreclio
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

Marka & Model: 2011 clio extreme
Motor Tipi & Gücü: 1,2 16v 75bg bvr
Kilometre: 0
Yakıt: opet full force
Lastik Markası: bridgestone turanza
İsim ve Şehir: emre istanbul

Mekanik Kısımlar ve Şanzıman

Kimler çevrimiçi