[3.x] Depo Kapağı Kilit Motoru Tamiri

Araçlarımızın tüm elektrik ve elektronik donanım ve aksamlarıyla ilgili konular.

Re: [3.x] Depo Kapağı Kilit Motoru Tamiri

İleti ozcancetinkaya » 19 Haziran 2012 12:13

bu konunun açılma tarihinden beri sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. kilidi yerinden çıkartırken dikkat edin yoksa kilidin tırnaklarını kırarsınız. ama bununda çaresi var motoru çırt klipsle yerine tutturabilirsiniz. bu arada elimdeki motorlar orjinal motordur sorunsuz bi şekilde montajı yapabilirsiniz.
ozcancetinkaya
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2cc 16v Aut
Kilometre: 79000
Yakıt: Opet
Lastik Markası: Bridgestone ER300
İsim ve Şehir: BabaesKieşan

İleti levent33 » 01 Temmuz 2012 17:09

işte budur clio kullananların hepsini eli böyle işlere yatkınmı bitek benmi korkuyorum sökmeye
levent33
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1,5
Kilometre: 54000
Yakıt: dizel
Lastik Markası: michelin
İsim ve Şehir: ardahan

İleti crocodile » 01 Temmuz 2012 21:52

valla ben de burada bir sürü şey okuyorum öğreniyorum ama yine de kendim bazı şeyleri sökmeye takmaya korkuyorum . Hatta çoğu zaman malzemeyi alıyorum bir ustaya taktırıyorum sonra her seferinde "bişesi de yokmuş kendim de yapardım" diyorum :D Ama yine de her seferinde bir çekingenlik yaşıyorum ne yalan söyleyeyim. Bence bizim gibi başkaları da vardır :Search:
crocodile
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

Marka & Model: 2011 Astra H
Motor Tipi & Gücü: 1.3 CDTI 90HP
Kilometre: 26000
Yakıt: Opet Ultra Force
Lastik Markası: Continental205/55/16
İsim ve Şehir: Emre İst

İleti enginlucky » 15 Temmuz 2012 10:11

Aynı sorun bende de var, bu motoru nerden bulucaz?
enginlucky
ACEMI ER
ACEMI ER

Motor Tipi & Gücü: 1,4
Kilometre: 43000
Yakıt: benzin
Lastik Markası: pirelli
İsim ve Şehir: Engin Esk

İleti omeralemdar » 18 Temmuz 2012 16:16

( 20 Aralık 2011 ) arkadaşlar aynı sorun bendede vardı usta 1 saatten fazla elekrikçi, elekronikçi neyse 50 lira +20 lira70 tl hallettim aynı parçayı sorduk yedek parçacıya 180 tl dedi çok para arkadaşlar. şimdi için rahat.

11 Temmuz 2012 de uzun yola çıkacagımdan aracı yıkadım hadi benzin deposunuda temizleyeyim dedim kapak açılmıyor. ustayı aradım gittim tamamen iptal ettirdim kafam rahat şimdi (korkum çocuklar kapak açılıyor diye oynarlarmı? ) bilmiyorum.
omeralemdar
BİNBAŞI
BİNBAŞI

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1,2
Kilometre: 67057
Lastik Markası: Kumho Kh18 185/60/15
İsim ve Şehir: ömer alemdar /ANKARA

İleti ilhnogz » 26 Temmuz 2012 01:26

merhaba clio 3 kullanıcıları ,

benim aracımda da depo kilitleme problemi vardı fakat sorun biraz farklı ..aracımı merkezi kilitten kitlediğimde depo kilidi kitliyor açtığımda da açılıyor fakat bu işlemi 2 kez yapıyor.3 kez ne açıyor nede kitliyor.depo kilidi motorunu söktüm dışarıdan en az 10 kez açma kapama işlemini yaptırdım.motor normal çalışıyor..bu tür problem ile karşılaşan yada fikirrleri olan arkadaşlar cevap yazabilirlerse sevinirim.
ilhnogz
ACEMI ER
ACEMI ER

Motor Tipi & Gücü: 11.5DCI
Kilometre: 63000
Yakıt: Total Eurodiesel
İsim ve Şehir: izmir

İleti sunset544 » 30 Kasım 2012 18:31

depo kapağının kilitlenmemesi ciddi bir problem dışarıdan yabancı madde atılabilir içerisine fakat sadece benzin alırken içeride açılan 2. bir güvenlik kapağı oldugunu duydum bu ne derece doğru bilmiyorum şu an benim depo kapağı da kilit arızalı oldugu için açık durumda ben de depo kapığını manuel yapmayı düşünüyorum elle anahtarla açmayı düşünüyorum en azından sürekli açık vaziyette olmaz. bizim arabalara uygun anahtarlı kapak var mı acaba bilgisi olan var mı?
sunset544
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75bg
Kilometre: 48000
Yakıt: opet
Lastik Markası: Dunlop
İsim ve Şehir: adana

İleti muharrem » 30 Kasım 2012 18:59

sunset544 demiş ki:depo kapağının kilitlenmemesi ciddi bir problem dışarıdan yabancı madde atılabilir içerisine fakat sadece benzin alırken içeride açılan 2. bir güvenlik kapağı oldugunu duydum bu ne derece doğru bilmiyorum şu an benim depo kapağı da kilit arızalı oldugu için açık durumda ben de depo kapığını manuel yapmayı düşünüyorum elle anahtarla açmayı düşünüyorum en azından sürekli açık vaziyette olmaz. bizim arabalara uygun anahtarlı kapak var mı acaba bilgisi olan var mı?

Reno Sembol (clio sembol) olanların kapağı oluyor. (ben denedim) Anahtarlalı olanından alın takın.
muharrem
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65HP
Kilometre: 101150
Yakıt: OPET
Lastik Markası: DUMLOP 185/60/15
İsim ve Şehir: ANKARA

İleti sunset544 » 01 Aralık 2012 12:57

muharrem demiş ki:
sunset544 demiş ki:depo kapağının kilitlenmemesi ciddi bir problem dışarıdan yabancı madde atılabilir içerisine fakat sadece benzin alırken içeride açılan 2. bir güvenlik kapağı oldugunu duydum bu ne derece doğru bilmiyorum şu an benim depo kapağı da kilit arızalı oldugu için açık durumda ben de depo kapığını manuel yapmayı düşünüyorum elle anahtarla açmayı düşünüyorum en azından sürekli açık vaziyette olmaz. bizim arabalara uygun anahtarlı kapak var mı acaba bilgisi olan var mı?

Reno Sembol (clio sembol) olanların kapağı oluyor. (ben denedim) Anahtarlalı olanından alın takın.

herhangi bir sorun olmadı değil mi yani kapak tam oturuyor mu? depodaki benzin uçmasın sonra:)
sunset544
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75bg
Kilometre: 48000
Yakıt: opet
Lastik Markası: Dunlop
İsim ve Şehir: adana

İleti muharrem » 01 Aralık 2012 14:10

herhangi bir sorun olmadı değil mi yani kapak tam oturuyor mu? depodaki benzin uçmasın sonra:)[/quote]

Kapağı denedim tam otutuyordu. Açık kalacağını zannetmiyorum. Kabortadaki dış kapakta kapanıyordu.
muharrem
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65HP
Kilometre: 101150
Yakıt: OPET
Lastik Markası: DUMLOP 185/60/15
İsim ve Şehir: ANKARA

İleti emirtalha » 18 Mart 2013 20:45

emirtalha demiş ki:selamlar... benim aracımda da araç kilitli iken depo kapağı kilitlenmiyor.acaba ne yapabilirim yardımcı olabilecek arkadaş var mı???

bugün üşenmedim burada resimlerle anlatıldığı gibi şu depo kapağını söküp bi bakayım dedim, söktüm baktım çalışmıyor, biraz salladım faman bişeyler olur mu diye ama bizim motorda tık yok. derken orada aşağıya sarkan si soket gözüme takıldı, bu ne olabilir ne işe yarayabilir boş yere bunu yapmamışlardır diye düşünürken motoru saran siyah renkli sert plastik malzemenin üst kısmında bu soketin gireceği yeri tesbit ettim ve taktım bizim motor yanmamış elektrik akımını ileten soket yerinden çıkmış olduğunu anladım taktım saat gibi çalışıyor şeytan kulağına kurşun :))
emirtalha
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.5dci 65hp
Kilometre: 39000
Yakıt: shell v-power
Lastik Markası: 185/15/60
İsim ve Şehir: emir&eymen adıyaman

İleti elensi59 » 19 Mart 2013 11:37

benimkide geçen takıldı açılmıordu önce korktm snra bu konu geldi aklıma apar topar söktüm elimde 1-2 kere kapatıp açtım sonra düzeldi şimdilk prblem yok :)
elensi59
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.5 leş 65+hp
Kilometre: 125000
Yakıt: Shell V-Max
Lastik Markası: PirelliPZero 1954516
İsim ve Şehir: Ozan - İstanbul

İleti çalışkan85 » 29 Ağustos 2013 17:33

Merhaba arkadaşlar. Bu depo kilit problemi için servise giderseniz hakkaten pahalı. Bırakın Servisi Siz gidip alsaniz bile parça 120 tl civarında. Ben size bir tüyo vereyim. Çünkü ben öyle yaptım.zaten genelde içindeki motor bozuluyor. Bu motoruna hiç aramayın türkiyede bulmanız çok zor. Fakat gidin parçaciya kapi ama otomatıgi Merkezi Kilit olan her aracin kapısında birer adet vardır. Bu kapi otomatiginin icindeki motorlar heh bizim depo kapaginin kilidinin motoruyla ayni. Sadece mil ucundaki disli farkli onuda bozuk motordakiyle degistirin devam.;))) bu kilitlerde inanin 30-40 lira. Hatta ben geçen bursadaki burda pazarından buldum sifir belki guleceksiniz ama tanesini 3tl ye aldim 2 tane;))) içindeki motor aynı. Hatta hangi aracın kilidi olduğunda bilmiyordum siz gerisine siz karar verin. Yani hepsi aynı. Bu depo kilidi motorununda kanayan yarasi bitsin artık değilmi; )) gerisi size kalmış. Benden bu kadar. ... herkese kazasiz , arizasiz günler. ..
çalışkan85
ER
ER

Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: total eurodiesel
İsim ve Şehir: hüseyin çalışkan bursa

İleti maliilhan » 09 Eylül 2013 00:18

Arkadaşalar şu adamın yaptıklarına bakın
araca sonradan esp taktı orjinal farların içine zenon gömdü,far yıkma taktı aracı cılgın gibi temziledi valla helal olsun

http://www.forum-clio.com/index.php/topic,19998.60.html
maliilhan
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.5 dci
Kilometre: 70000
Yakıt: total
Lastik Markası: dunlop 195 55 15
İsim ve Şehir: muş

İleti yilyan » 21 Ekim 2013 22:02

Arkadaslar merhaba ayni kilit sorunu bende de oldu, detayli anlatimindan dolayi ozcan hocama cok tesekkur ediyorum, anlattiklarini uyguladim ve basardim.

Gecen haftasonu parcayi cikardim ve dc motoru soktum dogru ustanin yolunu tuttum, usta bana bu olmaz dedi ya sifirini al ya da reno 9 kapi kilidini al dedi bi bak uyuyomu diye bende 10 tl olan reno 9 kapi kilidini satin aldim kutuyu soktugumde motorun ayni oldugunu farkettim, tabi tisliler farkliydi usta ugrasma olmaz dedi aldim malzemeleri kendim hallettim ve basardim yanliz motor akim aldigi anda son zorladigi sevyede motoru yerinden hafif oynatiyor buda motorun kitlenmesine sebep oluyor onuda turk usulu karton parcasiyla sikistirarak sabitledim. Usta inanmadi ama oldu hemde 10tl maliyetle :) simdi tikir tikir calisiyor.

Saygilar...
yilyan
ACEMI ER
ACEMI ER

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V HB
Kilometre: 80
Lastik Markası: pirelli
İsim ve Şehir: yilmazyanmaz istanbul

ÖncekiSonraki

Elektrik & Elektronik