Genel Elektronik tartışma platformu

Araçlarımızın tüm elektrik ve elektronik donanım ve aksamlarıyla ilgili konular.

Re: Genel Elektronik tartışma platformu

İleti muratsey » 09 Haziran 2008 21:55

arkadaslar benim cliomda kasetcalar var sadece.
renault servislerinde bizim araclarimizla u yumlu direksiyondan kumanda edilebilen sony gt30 rn cd/mp3 calar satildigini duymustum
bunun montaj dahil fiyati ne kadar bilgisi olan var mı acaba
muratsey
ONBASI
ONBASI

İleti muratsey » 09 Haziran 2008 22:50

Tolga demiş ki:410 cıvarı bıseydı degmez bence

kalitesi iyi degil mi?
peki direksiyondan kumanda ve bilgi ekrani ozelliklerini kullanabilecegim baska cd/mp3 calarlar var mi
muratsey
ONBASI
ONBASI

İleti muratsey » 09 Haziran 2008 22:57

bilgi ekrani o kadar onemli deil zaten ama direksiyondan kumandali olsun istiyorum.
onerebileceginiz bir model var mi :)
muratsey
ONBASI
ONBASI

İleti muratsey » 09 Haziran 2008 23:14

amacim ortalama bi sistem yani senin aracinda oldugu gibi anfiye falan gerek yok,4 hoparlorlu ve mp3 calarli bi sistem istiyorum ben
muratsey
ONBASI
ONBASI

İleti muratsey » 09 Haziran 2008 23:27

cok tesekkurler kardes ama sub falan dusunmuyorum aslinda cunku arka tarafi kestirmek istemiyorum,arka kapilara speaker taktirmak yeterli olucak benim icin:).
renault servisiyle bir fiyat konusuym,410 sa eger cokmus cunku kalitesi iyi degil diyosun.
eger satmayi dusunursen sadece cd calarini alabilirim :)
muratsey
ONBASI
ONBASI

İleti DOGAN » 10 Haziran 2008 09:02

muratsey demiş ki:bilgi ekrani o kadar onemli deil zaten ama direksiyondan kumandali olsun istiyorum.
onerebileceginiz bir model var mi :)

aslında ekonomik olsun ekranda gözüksün ,kumandasıda aktif olsun diyorsan GT-30RN
ama daha yüksek modellerde var lakin bunlara ek aparat gerektiğinden fiyatı uçuyor bilgine..!
DOGAN
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1,4 16V. 98 Bg.
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: Doğan & Pendik/IST.

İleti DOGAN » 10 Haziran 2008 19:15

Tolga demiş ki:ama suda var sen sub kontroledemıyorsun dogan abı odavar bu tesısat kurmaya baglı bence tesıısat yapıcaksan sub cıkısı kesınlıkle olmalı dırect sub cok onemlı

tek eksiği de o işte,gerçi hoparlör çıkışına takılan bir adaptörle bu iş çözülüyor ama yine o sesi vermiyor işte.
bende o adaptörden taktırmayı düşünüyorum ampli çıkışınada subwoofer bağlayacam bu şekilde teybin menüsünden
subwoofer ayarı mümkün oluyor.yada diğer seçenek ampliyi çiftliyecez ,sub. amfisine sub control taktıracaz....
DOGAN
Moderatör
Moderatör

İleti omeralemdar » 20 Haziran 2008 10:26

akıllı ön silecek derken yagmur sensörlerimi demek istediniz eger öyle ise benimkide 1,2 öyle bir şey yok biliyorum!!<servise gittiginizde onuda sorarmısınız>lütfen
meral hanım aracın kitapçıgı varmı? varsa incelemenizi öneririm...
omeralemdar
BİNBAŞI
BİNBAŞI

Motor Tipi & Gücü: 1,2
Kilometre: 67057
Yakıt: benzin
Lastik Markası: Kumho Kh18 185/60/15
İsim ve Şehir: ömer alemdar /ANKARA

İleti muratsey » 20 Haziran 2008 10:31

akıllı silecekler butun modellerde standart.
ancak akıllı silecekler sensorlu silecekler gibi kendigilinden calismiyor.
akilli sileceklerin artilari ise soyle:
silecekler normal konumda surekli calisirken kırmızı ısıkta vs falan durursanız beklemeli moda geciyor ve silip bikac saniye bekliyor.
ayrica on silecekleriniz calisirken geri vitese taktiginizda arka silecekler kendiliginden arka camlarimizi siliyor.
bir diger ozellik olarak aracin hizi arttikca sileceklerin hizlandigini duymustum ama bundan emin degilim henuz deneme firsatim olmadi..
muratsey
ONBASI
ONBASI

İleti omeralemdar » 20 Haziran 2008 14:06

evet en güzel özellik eger açık konumdaysa geri vitese takılınca silecegin çalışması
omeralemdar
BİNBAŞI
BİNBAŞI

Motor Tipi & Gücü: 1,2
Kilometre: 67057
Yakıt: benzin
Lastik Markası: Kumho Kh18 185/60/15
İsim ve Şehir: ömer alemdar /ANKARA

İleti DOGAN » 21 Haziran 2008 17:04

meroz demiş ki:merhabalar, 2007 aut. 1.2 16v modellerde akıllı ön silecek özelliği mevcutmu ? nasıl çalışır ? teşekkürler...meral

eğer kasttediğiniz silecek senörü ise ,hani yağmur felan yağdığında kendiliğinden çalışması gibi,
bu özelliği kendiniz de ekletebilirsiniz.bazı elektronik firmaları bu bibi mamülleri satıyor diye biliyorum..!

bu arada far sensörü bizim araçlarda yok ama 100 YTL gibi rakama taktırılabiliyor,bilginiz olsun..!
DOGAN
Moderatör
Moderatör

Yakıt göstergesi...

İleti hüseyinhoca » 26 Haziran 2008 09:47

2 kez başıma gelen olayı anlatayım.. kontak açıkken (araç çalışmıyor o sırada. sadece fan için kontak açık) yakıt aldım.. arabayı çalıştırdığımda yakıt göstergesinde bi değişiklik olmadı.. servise gittim direkt. bilgisayarı sıfırladılar. kontak açıkken yakıt seviyesini yenilemediğini ondan dolayı bi değişiklik olmadığını söylediler.. demek ki kontak açıkken yakıt almıyoruz.. şimdi, anahtarı araçtan dışarı çıkarmadan yakıt almıyorum; nolur nolmaz :D
hüseyinhoca
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

İsim ve Şehir: hüseyin & erzurum

Re: Yakıt göstergesi...

İleti Devrim » 26 Haziran 2008 11:31

hüseyinhoca demiş ki:2 kez başıma gelen olayı anlatayım.. kontak açıkken (araç çalışmıyor o sırada. sadece fan için kontak açık) yakıt aldım.. arabayı çalıştırdığımda yakıt göstergesinde bi değişiklik olmadı.. servise gittim direkt. bilgisayarı sıfırladılar. kontak açıkken yakıt seviyesini yenilemediğini ondan dolayı bi değişiklik olmadığını söylediler.. demek ki kontak açıkken yakıt almıyoruz.. şimdi, anahtarı araçtan dışarı çıkarmadan yakıt almıyorum; nolur nolmaz :D
Abi geçen forumda bu benim başıma gelmişti ya. Yazmıştım hepsini... Ben de yakıt dolarken, yol bilgisayarındaki verileri not etmek için yaklaşık 1 dk. açık tutup kapattım. Sonra gösterge eksik gösterdi. Servis'te kalibrasyon yaptılar tekrar...
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

Sonraki

Elektrik & Elektronik

Kimler çevrimiçi