Bluetooth & Tel.Rehberi

Araçlarımızın tüm elektrik ve elektronik donanım ve aksamlarıyla ilgili konular.

Bluetooth & Tel.Rehberi

İleti sharkbait » 01 Nisan 2010 23:55

Clio 3 HB Faz 2 1.4 dynamique kullanıyorum. Aracı alalı 1 hafta oluyor. Aracın telefon ile bluetooth bağlantısını yaparken rehberdeki telefon kayıtlarını arabaya eklemek mümkün. Bu sayede araba seyir halindeyken telefon edeceğiniz zaman rehber kişilerine direksiyondan kumanda yardımıyla ulaşabiliyorsunuz. Ancak aracı aldığımda bana bayii tarafından anlatılırken bu işlemin bazen 2 dakika bazen 10 dakika bazen ise yarım saat sürebileceğini söylediler ve bu işlemi sonra kendim yaparım diyerek işi çok uzatmamıştım. Kullanım kılavuzunda bu konuyla ilgili bir bilgi bulamadım ve işlemlerin nasıl yapıldığını da malesef hatırlamıyorum. Telefon ayarlarını biraz kurcaladım ancak bulamadım. Eğer bu konuda bana yardım edebilecek birisi varsa çok sevinirim, çünkü bayii e giderek dünyanın yolunu ve zamanını harcamak istemiyorum. Şimdiden teşekkürler.
sharkbait
ER
ER

Marka & Model: 2010 Clio3-DYNAMIQUE
Motor Tipi & Gücü: 1.4 100 BG
Kilometre: 0
Lastik Markası: DUNLOP
İsim ve Şehir: MERT ANKARA

Re: Bluetooth & Tel.Rehberi

İleti hasmer » 02 Nisan 2010 11:22

Telefon rehberini araca eklemedim ama araçtan telefonun rehberine ulaşıp arama yapabiliyorum.Rehberi araca kopyalama konusunda biraz kurcalama yapar , birşeyler bulursam yazarım.(Ama sanki telefon eklerken opsiyonlarda rehberi ekle diye bir şey varmıydı :roll: bakmam lazım...)
hasmer
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII FazIIDyn.bvr
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85hp
Kilometre: 7500
Yakıt: V/max Eurodiesel 10
Lastik Markası: Conti Prem.Contact.
İsim ve Şehir: Hasan Mermer İstanbul

İleti ali26 » 02 Nisan 2010 18:02

araca 5 adet telefon tanıtabiliyorsunuz.bir kere tanıttıktan sonra her defasında tekrar tanıtmaya gerek yok.fakat araç ilk çalıştığında istediğiniz bir telefonu direk arayabiliyor otomatik olarak,o telefonu işaretleyebiliyorsunuz.karşı taraf sizi ararsa araç direk açıyor bu kötü.bunuda ben açacağım diye değiştirebiliyorsunuz.araçla birlikte ayrı bir kitapçık verildi hepsi orada detaylı yazıyor.o kadar çok özellik ve tefarruat varki insanın kafası karışıyor.bütün bunların olması çok güzel başka araçlarda varmı bilmiyorum ama anlatınca millet garipsiyor.birde sesli arama var.direksiyonun altındaki tuşa basıp ismi söylemeniz yeterli.süper bişey.
ali26
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII Kül Beji
Motor Tipi & Gücü: 1.5dci 85 hp BVR
Kilometre: 7000
Yakıt: shell gtl
Lastik Markası: continantal185/55/15
İsim ve Şehir: eskişehir

İleti sharkbait » 02 Nisan 2010 19:09

ali26 demiş ki:araca 5 adet telefon tanıtabiliyorsunuz.bir kere tanıttıktan sonra her defasında tekrar tanıtmaya gerek yok.fakat araç ilk çalıştığında istediğiniz bir telefonu direk arayabiliyor otomatik olarak,o telefonu işaretleyebiliyorsunuz.karşı taraf sizi ararsa araç direk açıyor bu kötü.bunuda ben açacağım diye değiştirebiliyorsunuz.araçla birlikte ayrı bir kitapçık verildi hepsi orada detaylı yazıyor.o kadar çok özellik ve tefarruat varki insanın kafası karışıyor.bütün bunların olması çok güzel başka araçlarda varmı bilmiyorum ama anlatınca millet garipsiyor.birde sesli arama var.direksiyonun altındaki tuşa basıp ismi söylemeniz yeterli.süper bişey.

bana verilen kitapçıklar şunlar:

clio :kullanım kitabı
clio :kısa bilgiler
bakım
garanti belgesi
radiosat classic

bunların hepsini okudum hiçbirinde bulamadım. belki de benim gözümden kaçıyordur. Acaba rica etsem size araçla birlikte verilen kitapçığın ismini ve bu konuyu anlatan kısmın sayfasını buraya yazabilir misiniz? :beer:
sharkbait
ER
ER

İleti ali26 » 02 Nisan 2010 21:12

radıosat classıc sayfa 31
ali26
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ

İleti sharkbait » 02 Nisan 2010 21:17

ali26 demiş ki:radıosat classıc sayfa 31

tamamdır bulamamamın sebebi belli oldu. bendeki radiosat classics 23 sayfa :(
sharkbait
ER
ER

İleti ali26 » 02 Nisan 2010 21:20

sesli arama yapmak için sayfa 41
ali26
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ

İleti sharkbait » 03 Nisan 2010 17:38

Bana verilen radiosat kullanım kılavuzu yanlışmış, az önce bluetooth ayrıntılarını anlatan ile değiştirdim ve bilgi aradığım kısımları okudum.
Öncelikle şunu belirteyim araç telefon rehberine cep telefonu hafızasındakilerin tümünün kopyalanabildiğini düşünüyordum. Ancak araç telefon rehberine en fazla 40 kayıt yüklenebiliyor ve bu kayıtlara sesli arama yapabilmek için sesinizi kayıt etmenize olanak sağlanıyor. Güzel bir özellik, araçla seyir halindeyken iki saat telefon rehberine girmenize gerek kalmıyor, aramak istediğiniz kişiyi söylüyorsunuz ve arama gerçekleşiyor. Güncelleştirme olayı ise cep telefonu rehberinin güncelleştirilmesi, telefon hafızanız imkan verse de cep telefonu rehberinde en fazla 1000 kayıt görüntüleyebiliyorsunuz. Araca cep telefonu bluetooth ile her bağlandığında bu liste ototmatik olarak güncelleniyor. Ancak bu işlemi manuel olarak menüde ilerleyerek de yapabiliyorsunuz.

Sorunumla ilgilenen tüm arkadaşlara tekrar teşekkür ederim. ;)
sharkbait
ER
ER

İleti ali26 » 04 Nisan 2010 16:15

telefondaki bir parçayıda arabadan dinleyebiliyorsunuz.
ali26
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ

İleti alperenfatih » 27 Mayıs 2013 21:45

Tereddütle aldığım Creative m300ün bluetooth özelliği ile araca bağlandım ve müzikleri rahatlıkla dinleyebiliyorum. Araçtan parçayı da değiştirebiliyorum. yalnız şarkı isimleri görünmüyor.
alperenfatih
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V
Kilometre: 14000
Lastik Markası: bridgestone
İsim ve Şehir: A. Fatih Elazığ

Elektrik & Elektronik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 32 misafir