Yol Bilgisayarı kaç km kaldı göstergesi arıza

Araçlarımızın tüm elektrik ve elektronik donanım ve aksamlarıyla ilgili konular.

Yol Bilgisayarı kaç km kaldı göstergesi arıza

İleti ustun35 » 07 Nisan 2017 13:14

Arkadaşlar merhaba. Dün mazot ışığım yandı 100 tl'lik mazot aldım. yolda giderken aklıma kilometreyi sıfırlayım diye geldi. hareket halindeyken km yi sıfırladım. sonra farkettim ki depodaki mazotla kaç km daha gitmesi gerektiği gösteren gösterge bi anda sayılar yukarı aşağı kafasına göre inip çıkmaya başladı. tekrar sıfırladım yine aynısı oldu. aracı daha 1 ay önce aldım. ilk kez karşılaştım bu durumla. arıza mı var yoksa ben mi yanlış bişey yaptım yardımcı olur musunuz lütfen..
ustun35
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI
Kilometre: 190000
Yakıt: DİZEL
İsim ve Şehir: İZMİR

Re: Yol Bilgisayarı kaç km kaldı göstergesi arıza

İleti oguz1 » 07 Nisan 2017 20:20

Arabayı ilk aldığım yıllarda başıma gelmişti benzer olay.
Dikkat etmeniz gereken olay; Yakıt alırken anahtarı tamamen çıkarın, araç çalışır, yol bilgisayarı açık yarım kontak olmasın. Başınıza gelen olay bu yüzden, yol bilgisayarının verilerinin karışması, kontak açıkken alınan yakıtı pc göremiyor yada yanlış görüyor. Fulleyin , kontağı açtıktan sonra tüm verileri sıfırlayın. Düzelecektir.
oguz1
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1,5 dci 80 bg
Kilometre: 122000
Yakıt: opet
Lastik Markası: tigar-lassa snoways
İsim ve Şehir: Murat İzmir

Re: Yol Bilgisayarı kaç km kaldı göstergesi arıza

İleti Serious34 » 09 Eylül 2019 15:11

km'yi sıfırladıktan sonra kalan yakıtla gidilebilecek km hesabı anlık olarak değişmesi normal. çünkü sizin anlık tüketiminize göre ortalama yakıtınız anlık olarak değişiyor. gaza biraz fazla yüklendiğiniz de yakıt artacağı için kalan km düşecektir.
normal kullanıma devam edin, ortalama yakıt tüketimi oturmaya başladığında kalan km miktarıda sabitlenir.
Serious34
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85HP
Kilometre: 63000
Yakıt: Opet
İsim ve Şehir: Tuğberk

Elektrik & Elektronik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 22 misafir