sigortam attı

Araçlarımızın tüm elektrik ve elektronik donanım ve aksamlarıyla ilgili konular.

sigortam attı

İleti levolution » 03 Haziran 2011 16:56

bugün ön gösterge panelinde yanmayan bir lambayı keşfetmek için klima düğmelerinin de panosunu söktüm. lambanın yanmadığını gördüm ve başım göğe erdi ama tam o ara tornavida klima ışıkları altında bir yere değdi ve çat çut kıvılcımlar çıktı. fıskiyeler su atmadı, teyp kontaktan ayrıldı, klima ve rezistans ışıkları yanmadı. servis şefini aradım:
-alo abi nasılsın
-iyidir, sen?
-iyiyim ama az önce arabayı bozdum
-naptın gene (adam alışkın)
-göstergenin lambası yanmıyodu, bi bakim dedim, şimdi ön cam fıskiyesi su atmıyo
-sigortası atmıştır, gel halledelim

servise gittim, arabaya daha oturmadan servis şefinin sözleri: "ben okula gelip derse giriyom mu? ne kurcalıyon bilmediğin şeyleri.."
sigortayı değiştirdi, "çok kurcalama bak bi daha yapmam" dedi.
akşam fırçamı yedim geldim.
levolution
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Extreme - 2008
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16v BVR 80bg
Kilometre: 138000
Yakıt: Total
Lastik Markası: Petlas 195/55/15
İsim ve Şehir: Levent - Sinop, Ankara

Re: sigortam attı

İleti semih89 » 03 Haziran 2011 17:49

normal vatandaş sileceğim çalışmıyo diye gittiğinde hadi bi silecek motoru değiştirelim deyip 400 liralarını aldıklarını da ilave ettiler mi :)
semih89
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85bg
Kilometre: 35000
Yakıt: EuroDizel Opet
İsim ve Şehir: ltba

Re: sigortam attı

İleti levolution » 03 Haziran 2011 18:16

semih89 demiş ki:normal vatandaş sileceğim çalışmıyo diye gittiğinde hadi bi silecek motoru değiştirelim deyip 400 liralarını aldıklarını da ilave ettiler mi :)

servisle geçmişte çok sürtüşmem oldu burada, malum dördüncü arabam da renault. artık baktılar ki birşeyi beğenmeyince dırdır edip duruyorum, ona göre davranıyorlar.
burası küçücük bir yer, insanlar birbirinin yüzüne her daim bakıyorlar normal hayatta da. bir hata yaparlar, iki hata yaparlar, üçüncüde tepkiyi görünce geri adım atarlar.
bazı parçalar için servisin "bunu değiştirmeye gerek yok, tamir edelim ya da sanayide tamir ettirelim" dediğini çok gördüm.
ben amortisör bozuk diye gittim servise, takozlar bozuk deyip amortisörün çeyreği para aldılar.
hız saatim çalışmıyordu, saatin değişimi 1200 lira, çıkmacıdan parçasını bul getir değiştirelim dediler. parçayı aldım 30 liraya, yaptılar ve çalıştı hız saatim.
diyeceğim o ki, bire beş katma buradaki serviste pek geçerli olamuyor, sanayiye müşteri kaptırmama çabası içindeler, özellikle son yıllarda çıkan ucuz motrio sayesinde sanayiye yönelen müşterilerini yavaş yavaş geri alıyorlar çünkü bazı parçalar sanayidekiyle aynı paraya geliyor serviste, tek dezavantaj 4 yaş üstünde motrio kullanmaları.
levolution
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Extreme - 2008
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16v BVR 80bg
Kilometre: 138000
Yakıt: Total
Lastik Markası: Petlas 195/55/15
İsim ve Şehir: Levent - Sinop, Ankara

Elektrik & Elektronik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 31 misafir