Kalorifer Sorunu

Araçlarımızın tüm elektrik ve elektronik donanım ve aksamlarıyla ilgili konular.

Kalorifer Sorunu

İleti ssuzgun » 01 Şubat 2011 01:01

Merhaba Arkadaşlar, son 1-2 haftadır kalorifer ayağa sıcak hava vermiyor. Seçim düğmesi normal çalışıyor, ön cama, ortaya heryöne istediğimde veriyor ama ayakları seçtiğimde ayaklara sıcak hava gelmiyor. Hiç benzeri bir sorun yaşayan oldu mu? Merak ettim.

Teşekkürler şimdiden...
ssuzgun
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

Marka & Model: Clio III 1.2 Extreme
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75 bg
Kilometre: 30000
Yakıt: Opet 95 Oktan
Lastik Markası: Dunlop SP 185/60R15
İsim ve Şehir: Selçuk İstanbul Ümraniye

Re: Kalorifer Sorunu

İleti oguz1 » 01 Şubat 2011 07:11

Sirkilasyon dağıtıcısı var acaba o parçamı arızalı, bende olmadı. 4. kademeye getirip aşağı verin bakalım a zaman zorlansada ne olduğu anlaşılır.

Sonuçta arıza devam ediyorsa ve garanti varsa kısa bir işlemle işi hallederler.
oguz1
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1,5 dci 80 bg
Kilometre: 122000
Yakıt: opet
Lastik Markası: tigar-lassa snoways
İsim ve Şehir: Murat İzmir

İleti MaYuCeL » 01 Şubat 2011 21:11

ssuzgun demiş ki:Merhaba Arkadaşlar, son 1-2 haftadır kalorifer ayağa sıcak hava vermiyor. Seçim düğmesi normal çalışıyor, ön cama, ortaya heryöne istediğimde veriyor ama ayakları seçtiğimde ayaklara sıcak hava gelmiyor. Hiç benzeri bir sorun yaşayan oldu mu? Merak ettim.

Teşekkürler şimdiden...

Eveet abicim senin mesajını görünce bende bir yorum yazayım dedim.

Bende farkettim ki benim böcüğünde ayak üflemesi çok zayıf. Hatta önceleri kendime yok falan diyordum, kalın bot giydigim icin farketmiyorum üfledigini saıyordum ama bugün kangoo ya binince anladım ki benim böcük de ayaklara üflemiyor. Çok az bir üfleme var, üstelik 4. seviyeye getirdigim halde.

1 aya kalmaz 30bin bakımına giderim servise, O zaman bunuda ekleyecegim şikayet listesine.
MaYuCeL
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: ClioIII Faz2 Extreme
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 87 hp
Kilometre: 82000
Yakıt: P.O.
Lastik Markası: Kumho 205/50 R16
İsim ve Şehir: Muhammet - KOCAELİ

İleti ssuzgun » 01 Şubat 2011 23:38

Bu gün aracı çalıştırmadan (soğuk) elle ve göz ile kontrol ettim. 1 ve 2. kademede oldukça zayıf geldi, 3 ve 4 de ise oldukça hava veriyor aslında. Bu aralar İstanbul soğuk ve genelde 1 veya 2 de çalıştırıyorum belki bundan üflemediğini düşündüm. Muhtemelen yarın işe araçla gidip geleceğim, sıcak iken kontrol edeceğim. O zaman daha net bir rapor veririm. Benimde servis zamanım yaklaşıyor, olmadı kontrol ettiririm.
ssuzgun
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

İleti ssuzgun » 02 Şubat 2011 10:06

Bu sabah işe geldikten sonra motor sıcakken durumu net olarak gördüm. Üfleme sorunu yok, hatta iyi bile üflüyor, üflediği havada yeterince sıcak. Fakat hava kanalı yukarda kaldığından asıl üşüyen ayaklara hava gelinceye kadar etkisi ortadan kalkıyor. Hava kanalının çıkışına küçük bir ekleme yaparak havayı doğrudan ayaklara vermesini sağlamak çözüm olabilir.

Bu sorun sanırım bana özel bir durum değil, sizlerde de benzer bir durum olmalı gibime geliyor. Sanki bu durum Renault'un bir dizayn sorunu.

Bu durumu önceden farketmememin nedeni ise aracı geçen yıl Mart ayında aldım ve bu kadar soğuk havada daha önce kullanmadım.
ssuzgun
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

Elektrik & Elektronik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 51 misafir