Krank ve Eksantirik mili sensörleri

Dizel Motorlara dair...

Krank ve Eksantirik mili sensörleri

İleti maliulkat » 06 Ekim 2017 07:32

Öncelikle selamlar. Yaşadığım br problemin cevabını bu sitede bulamadığımdan paylaşma gereği hissettim. Bu forumda yazmıyo olabilir veya ben bulamamış olabilirim
2006 1.5 dci 60 hp autantick model sahibiyim.
Arkadaşlar Geçen gün arabama bindim marşa basıyorum deli gibi marş basıyo ama çalışmıyo 4üncü marşta falan çalıştı ve çalıştıktan sonra hiç bir sorunu yokmuş gibi devam etti yoluna. Ne bir aksama ne bi çekiş kaybı hiç bir problem yok.
Arabayı stop ettim yine aynı problemle karşılaştım. Marş basıyor ama çalışmıyor.

Aklıma immmobilazer geldi ama ekranda falan herhangi bir uyarı işareti gelmiyordu.

Yakıt filtresini düşündüm ama çalıştıktan sonra hiç bir problem yok.

Kalitesiz yakıtmı acaba enjektörlere sıkıntı çıkardı dedim. ama çalışınca sorun yok.

sonra başka bir sitede denk geldim ki krank mili sensörü ve eksantrik mili sensörü denen bir elektronik bir parçadan dolayı olabiiyormuş.

tamirci arkadaşa gittik bilgisayara bağladı ve krank mili sensörü arızası uyarısı çıktı ve değiştirildiğinde yine tek marşta çalışmaya başladı.

Not: Krank mili sensörü 85 tl
bazen eksantrik mili sensörü krank mili sensörü ile uyuşmayabiliyormuş bu taktirde eksantrik mili sensörü 95 tl
işçilik pazarlığınıza ve ustanın vicdanına kalmış çünkü bir vida ve bir soket çıkarıp takıyor sadece.
iş yeri bilgisayarında olduğumdan dolayı resim yükleyemiyorum.

uzun yazı için özür diliyor. kazasız belasız arızasız sürüşler diliyorum :D :D :D
maliulkat
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1,5 DCI
Kilometre: 125000
Yakıt: opet eurodizel
Lastik Markası: lassa
İsim ve Şehir: kayseri

Dizel Motorlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 53 misafir