Yakıt göstergesi eksik mi gösteriyor

Dizel Motorlara dair...

Yakıt göstergesi eksik mi gösteriyor

İleti Fenerdinc » 03 Ekim 2015 09:56

Merhabalar. Dün yakıt çubuğu sıfırdayken 100 tl mazot aldım. Normalde depoda kalan miktara göre yarım depo civarında olurken bu sefer çeyrek depodan biraz fazla olarak doldu. İstasyondakilere bildirdiğimde göstergenin arızalı olabileceğini söylediler. Tatmin olmayıp müşteri hizmetlerini arayıp şikayet kaydı oluşturdum. Şamandıra takılı kalmış olabilir diyerek birkaç saat sonra kontrol ettim, seviye aynıydı. İstasyon şehiriçinde sürekli gittiğim bir opet.
Bir ay kadar önce de başka bir istasyonda fullemiştim depoyu. Yaklaşık 250 km boyunca ibrede hiç düşme olmadı. Arıza olup olmadığı en pratik nasıl anlaşılır?
İstasyonun eksik dolum yapmış olma ihtimali can sıkıcı bir durum. Daha önce böyle bir olayla karşılaştınız mı?
Fenerdinc
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5dci
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: Adana

Re: Yakıt göstergesi eksik mi gösteriyor

İleti bitsedegitsek » 03 Ekim 2015 23:26

Göstergedeki ilk çubuk oldukça uzun mesafeden sonra düşüyor. 250 km boyunca düşmemesi normal.

Birde araçta bir kaç defa yaşadım, yakıt alım sırasında kontak açıksa ya da dolum sırasında kontak açılırsa alınan yakıt bir süre sonra göstergeye yansıyor. Sizde yakıt aldığınız sırada kontağı açtıysanız benzer bir şey yaşamış olabilirsiniz.
bitsedegitsek
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.5 dci 65 bg
Kilometre: 140000
Yakıt: Shell
Lastik Markası: Petlas
İsim ve Şehir: Fatih İZMİR

Re: Yakıt göstergesi eksik mi gösteriyor

İleti karambol81 » 29 Kasım 2015 22:49

Fenerdinc demiş ki:Merhabalar. Dün yakıt çubuğu sıfırdayken 100 tl mazot aldım. Normalde depoda kalan miktara göre yarım depo civarında olurken bu sefer çeyrek depodan biraz fazla olarak doldu. İstasyondakilere bildirdiğimde göstergenin arızalı olabileceğini söylediler. Tatmin olmayıp müşteri hizmetlerini arayıp şikayet kaydı oluşturdum. Şamandıra takılı kalmış olabilir diyerek birkaç saat sonra kontrol ettim, seviye aynıydı. İstasyon şehiriçinde sürekli gittiğim bir opet.
Bir ay kadar önce de başka bir istasyonda fullemiştim depoyu. Yaklaşık 250 km boyunca ibrede hiç düşme olmadı. Arıza olup olmadığı en pratik nasıl anlaşılır?
İstasyonun eksik dolum yapmış olma ihtimali can sıkıcı bir durum. Daha önce böyle bir olayla karşılaştınız mı?

Acaba yedek depoya geçtikten sonra çok mu km yaptınız. ...
Yedek depoda az kaldı ise belki yapabilir..
Yalnız ben yedek depoya yeni geçtiğinde aldığımda 50 tl lik yarımdan biraz az seviyesine geliyor....

Biraz enteresan bir durum sizinki.... Ancak kontak açık iken bu durum olabiliyor. ..böyle bir durum olduğunda. Kontağı tekrar kapatıp yaklaşık 20 tl gibi seviyeyi değiştirecek kadar mazot alırsan bu sefer gerçek göstereceği seviyeye çıkar
karambol81
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.5 Dci 80Bg
Kilometre: 79500
Yakıt: Tüm Akaryakıt Firm.
Lastik Markası: G.y. effect performa
İsim ve Şehir: Antalya

Dizel Motorlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 20 misafir