115binde 1.5dci Motor rektifiye / yardım

Dizel Motorlara dair...

115binde 1.5dci Motor rektifiye / yardım

İleti keremsavas1985 » 24 Nisan 2014 23:16

Merhaba,
2008 1.5dCi Clio3 aracım var

2 hafta önce motorda hafifbir tıkırtı durup dururken geldi, 2,5 devir üstü olan ses yavaş yavaş rolantiye kadar düşmeye başladı, ve yoğun trafikte mecburu devam etmek zorunda kaldım 5-10 dk sonra daha da arttı.

Cumartesi akşam saatleri olduğu için her zaman bakımlarına götürdüğüm evimin yakınında olan yetkili servise götüremedim, yaklaşık toplamda 20dk daha sürüp eve geldim., bir iki arkadaşa sorup bir usta telefonu bulup görüştüm. Aracı kullanmamamı söyle Usta aracı görmek için geldi pazartesi günü, ve çekici ile götürdük tamirhanesine, ben işe gitmek durumunda kaldım, o söktü vs, komple motorun yapılması gerektiğini söyledi, güvendik tamam dedik ne gerekiyorsa yap

4bın e yakında masraftan bahsetti,

Araç 113binde idi bu kadar erken böyle birşey nasıl olur derken yağpompası yağlamayı yapamamış gibi birşey dedi, araç herhangı bır uyarı vermemişti. Bu arada her 15bın bakımı zamanında ve yetkılı servıste yapılmıştı.

Herşeyi bir kenara bırakarak yaptıralım dediğimiz aracı halen teslım alamıyorum dün tamamlandığını belirtti. Motorlu çalıştırmış sorun yok vs dedi test edecem dedi. (1 parça için 3-4 gun bekledik süre normal bu nedenle) sonra haber vermeyınce ben aradım ve çekişinde sorun var dedi. dünden bu bu güne bulamadı sorunu , yapacaz deyip duruyor

Ben iyici tedirgin olmaya başladım 1.5dci motorda benzer işlemi yapıp tecrübe eden oldumu bir fikir verirse çok sevineceğim

Ustada bir tanıdık vesilesi ile güvendik ama yarı yolda bırakacak gibi gözükmeye başladı.

Tecrübesi olan paylaşırsa çok sevinirim bir kaç gün daha beceremezse başka birine götürmeyi düşünmeye başladım tavsiye ederseniz sevinirim .

Teşekkürler
keremsavas1985
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI
Kilometre: 112500
Yakıt: Totl Eurodiesel
Lastik Markası: Dunlop
İsim ve Şehir: Kerem ANKARA

Re: 115binde 1.5dci Motor rektifiye / yardım

İleti keremsavas1985 » 24 Nisan 2014 23:18

Bu arada Ankara' için usta tavsiyesi istiyorum
keremsavas1985
ACEMI ER
ACEMI ER

Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI
Kilometre: 112500
Yakıt: Totl Eurodiesel
Lastik Markası: Dunlop
İsim ve Şehir: Kerem ANKARA

İleti ratig » 25 Nisan 2014 18:38

bakımlar her 15 binde yetkili serviste yapıldıysa yapılan işlemin 1 yıl garantisi oluyor diye biliyorum.neden servise gidip sormadınız? sanayide tanıdığın dostu değil babam olsa güvenmeme derecesinden kazıklar yediğim için o ustaya fazla güvenmemenizi tavsiye ederim.geçmiş olsun.
ratig
TEĞMEN
TEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.5DCİ 85 hp BVR
Kilometre: 47000
Yakıt: total
Lastik Markası: continantal185/60/15
İsim ve Şehir: ALİ-İZMİR

İleti impossible » 26 Nisan 2014 19:54

ratig demiş ki:bakımlar her 15 binde yetkili serviste yapıldıysa yapılan işlemin 1 yıl garantisi oluyor diye biliyorum..

var mı böyle bir şey ?
impossible
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio DynamiqueTomtom
Motor Tipi & Gücü: 3 x 1.5 dCI 85 hp
Kilometre: 0
Yakıt: değişken
Lastik Markası: Continental
İsim ve Şehir: murat - nazilli > bodrum > antalya

İleti ratig » 26 Nisan 2014 20:36

aracın yaşı ne olursa olsun serviste takılan parçaların 1 yıl garantisi olduğunu biliyorum. eğer arıza bu takılan parçalardan ise o arızadanda sorumlu olurlar. yinede yetkili bir servisi arayıp detaylı bilgi almak lazım.
ratig
TEĞMEN
TEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.5DCİ 85 hp BVR
Kilometre: 47000
Yakıt: total
Lastik Markası: continantal185/60/15
İsim ve Şehir: ALİ-İZMİR

İleti semih89 » 27 Nisan 2014 15:49

Ustaya yaptigi yada yaptirdigi islemleri tek tek sor. Hangi parcalari degistirdigini vs, yaglama olmasa hararet artardi yag lambasi da yanardi. Yemis gibi geldi biraz. Dedigim gibi neleri degistirdigini sor, gerekirse cikmalari iste. Hicbi usta pompayi cope atmaz mesela. Su sanayide boyle ustalardan nefret ediyorum, haber beklemek yerine git arabanin basinda bekle, rektefiyeye ragmen cekiste sorun varsa araba duman da atiyordur buyuk ihtimal. Enjektorleri falan bozmasa bari, 4 milyar masraf yapana.kadar 1 2 milyar daha koyar sandik motor atardim arabaya .kafan rahat olurdu
semih89
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85bg
Kilometre: 35000
Yakıt: EuroDizel Opet
İsim ve Şehir: ltba

İleti planetearth » 28 Nisan 2014 07:48

semih89 demiş ki:Ustaya yaptigi yada yaptirdigi islemleri tek tek sor. Hangi parcalari degistirdigini vs, yaglama olmasa hararet artardi yag lambasi da yanardi. Yemis gibi geldi biraz. Dedigim gibi neleri degistirdigini sor, gerekirse cikmalari iste. Hicbi usta pompayi cope atmaz mesela. Su sanayide boyle ustalardan nefret ediyorum, haber beklemek yerine git arabanin basinda bekle, rektefiyeye ragmen cekiste sorun varsa araba duman da atiyordur buyuk ihtimal. Enjektorleri falan bozmasa bari, 4 milyar masraf yapana.kadar 1 2 milyar daha koyar sandik motor atardim arabaya .kafan rahat olurdu

size katılıyorum. böyle durumlarda kafada soru işareti kalmaması açısından, bir kaç iyi bilinen ustadan fikir aldıktan sonra servise de soruncaya kadar araştırmak gerekiyor.
4 milyar az bir para değil. sandık motor kaç para bilmiyorum ama sıfır km de motoru olurdu aracınızın.
planetearth
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Clio III Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16v 98bg + lpg
Kilometre: 97000
Yakıt: opet
Lastik Markası: continental cpc 5
İsim ve Şehir: Ankara

Dizel Motorlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir