Rodaj İçin Hangi Benzin İstasyonu ?

Dizel Motorlara dair...

Rodaj İçin Hangi Benzin İstasyonu ?

İleti humerus06 » 20 Şubat 2012 19:18

Evet ilk defa 0 km araç aldığımız için yanlışlarımı hoş görün :)

Malum farklı farklı benzin istasyonlarında birbirinden çok farklı ücrette motorinler var. Eski aracım olan Fiestaya hep Opetten alırdık. Shell e baktığımda 4.07 TL'ye motorin var acaba diğerlerinden Opette bulunan tek çeşit olan ve fiyatı 3.80 - 3.95 dolaylarında olandan daha mı iyidir ?
humerus06
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII GrandTour
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 90 BG Euro5
Kilometre: 0
Yakıt: Shell V-Power
Lastik Markası: Dunlop Sport SP 01
İsim ve Şehir: Uğur - ANKARA

Re: Rodaj İçin Hangi Benzin İstasyonu ?

İleti Sani » 21 Şubat 2012 20:38

Ben yıllardır opet'ten alırım. Ancak şunu unutmayın, yakıtın markası değil, istasyon önemlidir. Zira tüm yakıtlar aynı rafineriden çıkıyor ;)
Sani
BİNBAŞI
BİNBAŞI

Marka & Model: 09 Megane3
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 105hp
Yakıt: Opet Eurodiesel
Lastik Markası: Goodyear
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti Leon_01 » 21 Şubat 2012 20:48

rodajın benzin istasyonuyla alakası olduğunu sanmıyorum
Leon_01
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75 bg
Kilometre: 28000
Yakıt: shell
Lastik Markası: bridgestone turanza
İsim ve Şehir: ADANA

İleti humerus06 » 21 Şubat 2012 22:13

Haklısınız cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum...
humerus06
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

İleti sezgin bey » 03 Mart 2012 18:46

Araç hayırlı olsun. Ben aldığımdan beri totalden excellium alıyorum. Ve böylede devam edicem sanırım. Çünkü çekişi çok tatmin edici. Opetten alan arkadaşımda totale geçti. Sebebi ise ucuz etin yahnisinin iyi olmayışı aynı araçla yakıt alıp bi,lgisayarı sıfırlayınca 100 km sonra depoda kalanlam gidecek mesafe 1020km diyor aynı ortalama bende ise 1305 km oluyor demek oluyorki opetin yakıtı daha ince. Total derim ben. Türkiyeye ilk dizel yakıtı takdim eden firmadır.
sezgin bey
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: CLIO-3 F-2 EXECUTİVE
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI 85 BG.G/TOUR
Kilometre: 21000
Yakıt: TOTAL EXCELLIUM EURO
Lastik Markası: BRIDGESTONE TURANZA
İsim ve Şehir: SEZGİN BEY

İleti krank » 03 Mart 2012 20:18

Ben de benzini hep opetten alırdım.Son benzini Totalden aldım.Sanki araç gaza daha iyi tepki veriyor belkide psikolojik bilmiyorum.
krank
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: ClioIII Grandtour
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16v 75HP
Kilometre: 41000
Yakıt: Total 95
Lastik Markası: Falken sn832 ecorun
İsim ve Şehir: Tokat

İleti Kubilayoktay » 03 Mart 2012 22:24

sezgin bey demiş ki:Araç hayırlı olsun. Ben aldığımdan beri totalden excellium alıyorum. Ve böylede devam edicem sanırım. Çünkü çekişi çok tatmin edici. Opetten alan arkadaşımda totale geçti. Sebebi ise ucuz etin yahnisinin iyi olmayışı aynı araçla yakıt alıp bi,lgisayarı sıfırlayınca 100 km sonra depoda kalanlam gidecek mesafe 1020km diyor aynı ortalama bende ise 1305 km oluyor demek oluyorki opetin yakıtı daha ince. Total derim ben. Türkiyeye ilk dizel yakıtı takdim eden firmadır.

bu bilgisayar değerlerini şehir içi mi yoksa uzun yolda mı veriyor? Çünkü ben petrol ofisinden alıyorum ve kullanıma dikkat ettiğim bu depoda şehir içi ortalamam şuan 5.1 görünüyor. ve hemen hemen 1100 km civarlarına denk gelen bir kalan mesafe+geçilen mesafe değerleri var. daha önce belirtildiği gibi bence de markadan ziyade istasyon önemli. total benim bulunduğum şehirde yok. o yüzden petrol ofisini tercih ediyorum. evime yakın, çalışanları, sahibini vs. tanıyorum haliyle güveniyorum. aracın çekişinden, sesinden falan da gayet memnunum. ;)
Kubilayoktay
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85BG
Kilometre: 3000
Yakıt: PO V/Max Eurodizel
Lastik Markası: Bridgestone Turanza
İsim ve Şehir: Kubilay - Kadirli

İleti humerus06 » 04 Mart 2012 00:29

Keçiören'de ikamet ediyorum. O yüzden Keçiören'in çıkışındaki Sheell veya Opet'ten alıyorum. Ama ilk mazotumu geçen hafta Shelelden aldım GTL 4.07 TL'den...
Total bize en yakın Kazım Karabekir'de var oda birzcık terste kalıyor malesef...
humerus06
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

İleti elensi59 » 04 Mart 2012 11:46

yıllardır shellden alıyorum hatta mecbur kalmadığım sürece başka yerden almadım hiç bu bakımda mazot filtrem değişicek çıkan filtreyi alıp içini açmayı planlıyorum bakalım neler olcak :D mahalleden bi abim de sürekli shellden aynı istasyondan alıyor benzin filtresini değiştirirken çıkan filtre tertemiz çıktı usta bile şaşırmıştı bakalım mazotta işler nasıl olcak
elensi59
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.5 leş 65+hp
Kilometre: 125000
Yakıt: Shell V-Max
Lastik Markası: PirelliPZero 1954516
İsim ve Şehir: Ozan - İstanbul

İleti onurksk » 04 Mart 2012 22:38

Ben çok uzun zamandır hem benzini hemde euro dizeli opetten alıyorum şu ana kadar beni hiç üzmedi çekiş ve yakışda normal.Ama aldığım istasyon sabittir çok zorda kalmadıkça istasyon değiştirmem.Sadece bir kere shell gtl aldım hem daha çabuk bitti hemde litresi çok pahalı gereksiz bir tecrübeydi
onurksk
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Artık yok :(
Motor Tipi & Gücü: .
İsim ve Şehir: İzmir

İleti KAZIMYILMAZ » 05 Mart 2012 08:30

onurksk demiş ki:Ben çok uzun zamandır hem benzini hemde euro dizeli opetten alıyorum şu ana kadar beni hiç üzmedi çekiş ve yakışda normal.Ama aldığım istasyon sabittir çok zorda kalmadıkça istasyon değiştirmem.Sadece bir kere shell gtl aldım hem daha çabuk bitti hemde litresi çok pahalı gereksiz bir tecrübeydi

Aynen... Bende bir kere Shell GTL aldım daha çabuk bitti ve Opet' e göre daha pahalıydı. Çiğli Anadolu caddesindeki Opet'ten alırım herzaman...
KAZIMYILMAZ
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Megane III
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 105 HP
Kilometre: 40
Yakıt: Opet
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: KY - İzmir

İleti onurksk » 05 Mart 2012 12:30

KAZIMYILMAZ demiş ki:
onurksk demiş ki:Ben çok uzun zamandır hem benzini hemde euro dizeli opetten alıyorum şu ana kadar beni hiç üzmedi çekiş ve yakışda normal.Ama aldığım istasyon sabittir çok zorda kalmadıkça istasyon değiştirmem.Sadece bir kere shell gtl aldım hem daha çabuk bitti hemde litresi çok pahalı gereksiz bir tecrübeydi

Aynen... Bende bir kere Shell GTL aldım daha çabuk bitti ve Opet' e göre daha pahalıydı. Çiğli Anadolu caddesindeki Opet'ten alırım herzaman...

Serinkuyuya gelirken jandarmanın karşısındakimi yoksa çiğlide ata sanayi karşısında olanmı ? ben hep bu ikisinden alıyorum şükür yakıtları temiz hiç sorun çıkmadı
onurksk
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Artık yok :(
Motor Tipi & Gücü: .
İsim ve Şehir: İzmir

İleti KAZIMYILMAZ » 05 Mart 2012 14:07

onurksk demiş ki:
KAZIMYILMAZ demiş ki:

Serinkuyuya gelirken jandarmanın karşısındakimi yoksa çiğlide ata sanayi karşısında olanmı ? ben hep bu ikisinden alıyorum şükür yakıtları temiz hiç sorun çıkmadı

Tam olarak o iki istasyondan alıyorum bende :)
İşyeri A.O.S.B.'de olduğundan en yakın istasyonlar onlar. (Bu arada bende Opet'te çalışıyorum. :) (İstasyonda değilim.)
KAZIMYILMAZ
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Megane III
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 105 HP
Kilometre: 40
Yakıt: Opet
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: KY - İzmir

Dizel Motorlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir