MOTORDA TAKIRTI

Dizel Motorlara dair...

Re: MOTORDA TAKIRTI

İleti faramir_100 » 14 Ocak 2014 09:51

Babamın aracında bunu yaşadım . yakıtı Shell den ve en iyi eurodizelini alalım diye karar alıp kullandık . Bir ay sonunda arabada takırdı ve şakırtı gelmeye başlamıştı . performans olarak gayet memnun kaldık . sonrasında Petrol Ofisi nin dizelini denedik ve bir ay kullanımda sesin gittiğini gördüm . aracım Opel Combo 1.3 (45000km) de idi..
faramir_100
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 105BG
Kilometre: 75000
Yakıt: BP Eurodizel
Lastik Markası: Nokian
İsim ve Şehir: Haşim Kimran - izmir

İleti ipcm » 22 Ocak 2014 01:09

Ben uzun süredir Shell kullanıyorum. çoğu kullanıcının aksine piyasada iken GTL den çok acaip memnundum. Şimdi Nitro+ kullanıyorum hiç böyle bir sese denk gelmedim.
Bu rolantide değişim basınç kaptörü dedikleri aletten oluyor genelde ama km lere bakınca pek mümkün görünmüyor.

Bazen soğuk havada debriyajdan da yapıyor bu sesi, hafifçe debriyaja dokunup aynı sesi alabiilyor musnuz bi deneyin. Bizim debriyaj sistemi hidroliktir. Bazen böyle minik ses değişimleri olabiliyor, sıcak soğuk farketmiyor.
ipcm
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 80bg
Kilometre: 120000
Yakıt: Shell V-Power +GTL
Lastik Markası: Motrio Impulsion
İsim ve Şehir: İbrahim - Kocaeli

İleti clio2007 » 19 Şubat 2017 20:12

genel olarak plastik parça kullanıldığı için zamanla gevreyip kırılgan hale geliyor. hava filitre yuvası kapağı yerine oturmadıgı için takırtı yapar kapağın içindeki lastiği kontrol et ve yerne tak .elle bastır normal şekilde ses giderse arıza orada. ayrıca akü kapagını kontol et oda takırtı yapar. ayrıca kaput kaldırma çubugunun oturduğu pilastik parça duruyormu yoksa meganınki uyuyor al tak. tüm plastik aksamı kontrol et şayet takırtı gitmedi ise motor kulaklarını kontrol ettir yağ fazla ise motor zorlanır.bunlarda degilse triğer de olabilir ayarı bouktur. devam ediyorsa pistonlar vuruyordur motorcuya gidecek.
clio2007
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85hp
Kilometre: 130000
Yakıt: opet euro diesel
Lastik Markası: Bridgestone
İsim ve Şehir: ısparta

Önceki

Dizel Motorlar

Kimler çevrimiçi