MOTORDAN GELEN LAKIRDI SESİ....

Benzinli Motorlara dair...

MOTORDAN GELEN LAKIRDI SESİ....

İleti wlkn_23 » 13 Nisan 2012 10:35

MERHABALAR DÜN KUMLUCADAN ANTALYA YA GELİRKEN ACİL OLAN BİR İŞE YETİŞMEK AMACI İLE ARABAYI YÜKSEK DEVİRLERDE KULLANDIM 4.000 DEVİRLERDE FALAN 130 140 KM HIZ İLE ANTALYA VARDIM IŞIKTA DURDUM MÜZİK DE KAPALI ROLANTİDE ÇALIŞIRKEN BÖYLE SESİNİ TARİF EDEMEYECEGİM LAK LAK DİYE SES BAŞLADI SANKİ SUBAB VURMA SESİ GİBİ ŞİMDİ NE OLDU BU ARACA AKLIMA TAKILDI YAGI SUYU EKSİĞİ GEDİĞİDE YOKTU GİDİŞİNDE YİNE BİR SIKINTI YOK HERŞEY NORMAL AMA O SES CANIMI SIKTI İNŞ. ÖNEMLİ BİR SORUN DEGİLDİR ARABAYI DÜN GECE OTOPARKA BIRAKIP ANKARAYA GELDİM İŞ İÇİN YOKSA HEMEN SERVİSE GÖTÜRECEKTİM BİLGİSİ OLAN YADA DAHA ÖNCE BAŞINA GELMİŞ OLAN VARSA İYİ YADA KÖTÜ HABERLERİNİ BEKLİYORUM AKLIM ARABAMDA KALDI NE YALAN SÖYLEYEYİM.. :(
wlkn_23
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16v extreme
Kilometre: 50000
Yakıt: OPET
Lastik Markası: DUNLOP sp01
İsim ve Şehir: VOLKAN-ANTALYA

Re: MOTORDAN GELEN LAKIRDI SESİ....

İleti wlkn_23 » 13 Nisan 2012 10:49

yalnız ses o taraflardan gelmiyor dün kaputu açıp biraz dinledim de bu kayış falan oldugu yerden geliyor benim tahminim ya şanzıman yada subab fazla zorlanmadan olabilir mi acaba cünkü motor un iç taraflarından gelen bir ses
wlkn_23
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

İleti Burock » 13 Nisan 2012 15:33

Siz o sesi yeni fark ediyor olabilir misiniz? Çünkü aracı devirli kullandığınızdan psikolojik olarak size öyle gelmiş de olabilir. Ben bakım km'si geldiğinde 14.500km idi yanılmıyosam, Eskişehir'den Acil Ankara'ya gitmem gerekti, hız olarak 170'ten hiç düşmedim diyebilirim. Herhangi sorun yoktu. Yani yüksek devir çevirme ile aracınıza bir zarar geleceğini sanmıyorum, zira üst limit 6500dk/dv'de kesiciye girer. Zaten devir kesici de bunun için vardır. Normal sürüşümde genelde 2500-5000 devir bandı arasında kullanıyorum aracımı çok şükür bir sorun yok. Zaten problem olsa araç bir şekilde size hissettirirdi. İçinize kurt düşürmek istemem, ancak zamanında internette bir 1.2 16v clio sahibinin antalya'ya giderken aracı sıfır alıp çok zorladığını ve motor'da sübab vs. bozduğunu yolda kaldığına dair bir yazı okumuştum.
Burock
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII Executive
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16v
Kilometre: 0
Yakıt: Shell
Lastik Markası: Brigstone
İsim ve Şehir: Brk

İleti wlkn_23 » 13 Nisan 2012 19:17

Burock demiş ki:Siz o sesi yeni fark ediyor olabilir misiniz? Çünkü aracı devirli kullandığınızdan psikolojik olarak size öyle gelmiş de olabilir. Ben bakım km'si geldiğinde 14.500km idi yanılmıyosam, Eskişehir'den Acil Ankara'ya gitmem gerekti, hız olarak 170'ten hiç düşmedim diyebilirim. Herhangi sorun yoktu. Yani yüksek devir çevirme ile aracınıza bir zarar geleceğini sanmıyorum, zira üst limit 6500dk/dv'de kesiciye girer. Zaten devir kesici de bunun için vardır. Normal sürüşümde genelde 2500-5000 devir bandı arasında kullanıyorum aracımı çok şükür bir sorun yok. Zaten problem olsa araç bir şekilde size hissettirirdi. İçinize kurt düşürmek istemem, ancak zamanında internette bir 1.2 16v clio sahibinin antalya'ya giderken aracı sıfır alıp çok zorladığını ve motor'da sübab vs. bozduğunu yolda kaldığına dair bir yazı okumuştum.

yok ya farklı bir ses var anlaşılıyor mesela gaz verdiğimde boşda 2.000 devir i gecince ses kesiliyor ama altına ve rolantiye düşünce vurma sesi yine başlıyor inş. dediğiniz gibi degildir yoksa vay halime ....
wlkn_23
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

İleti wlkn_23 » 22 Nisan 2012 11:23

aracımı servise götürdüm sesin trigerin oradaki su devirdaim pompası mı ne varmış oradan geldiğini söylediler onu degiştirmek için triger in degişmesi gerekiyomuş falan derken toplam 1000 tl masraf çıkardılar bana sonra emin olmak için birde yeni sanayi deki özel servisleri gezeyim girdim şansa bir servise adamın usta oldugu her halinden belli açtı kaputu aldı eline uzun bir tornavida motorun her yerine ayrı ayrı degdirip kulagı nı da tornavidanın sapına koyup vuruntu sesini tespit ses klima kompresörün den geliyormuş bilya dagıtmış hepsi bu söktü tornacı da biilya çaktırdı v kayışı eskimiş onun da degiştirdi hepsi 150 liraya mal oldu şu an saat gibi araba siz de bir sorun oldumu önce farklı yerlerden fikir almanınızı göstermenizi tavsiye ederim..
wlkn_23
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

İleti Burock » 22 Nisan 2012 18:54

Servis'in olmaz dediği ne olurlar yaşadım ben, özellikle onlara çok güvenmemek gerek. Malesef büyük şehirlerdeki bir kaç iyi servis dışında bir çoğu müşteriyi yolunucak kaz misali gördüğünden hemen değiştirelim vs. tamam değiştir de soruna çare olmayınca ne olacak bu adamın çöpe giden parasına ne olacak yazık. En idealini yapmışsınız geçmiş olsun.
Burock
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII Executive
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16v
Kilometre: 0
Yakıt: Shell
Lastik Markası: Brigstone
İsim ve Şehir: Brk

İleti Turbofan » 29 Nisan 2012 21:33

wlkn_23 demiş ki:aracımı servise götürdüm sesin trigerin oradaki su devirdaim pompası mı ne varmış oradan geldiğini söylediler onu degiştirmek için triger in degişmesi gerekiyomuş falan derken toplam 1000 tl masraf çıkardılar bana sonra emin olmak için birde yeni sanayi deki özel servisleri gezeyim girdim şansa bir servise adamın usta oldugu her halinden belli açtı kaputu aldı eline uzun bir tornavida motorun her yerine ayrı ayrı degdirip kulagı nı da tornavidanın sapına koyup vuruntu sesini tespit ses klima kompresörün den geliyormuş bilya dagıtmış hepsi bu söktü tornacı da biilya çaktırdı v kayışı eskimiş onun da degiştirdi hepsi 150 liraya mal oldu şu an saat gibi araba siz de bir sorun oldumu önce farklı yerlerden fikir almanınızı göstermenizi tavsiye ederim..

Hocam geçmiş olsun. Bende de bir iki gündür aynı problem var galiba.Düşük devirdeyken rahatsız edici bir ses oluştu arabada. Devir artınca ses normal e dönüyor. Fakat araç boşta rölantide çalışırken değilde mesela 2.vitesten 1.vitese geçerken falan iyice kulağıma takıldı. Fakat bende klima kapalıykende mevcut bu problem. Acaba benim problemim daha mı farklı? ankarada bir ustaya göstersem iyi olacak varmı tavsiyesi olan
Turbofan
ONBASI
ONBASI

Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI
Kilometre: 60000
İsim ve Şehir: istanbul

İleti wlkn_23 » 02 Mayıs 2012 19:35

Turbofan demiş ki:
wlkn_23 demiş ki:aracımı servise götürdüm sesin trigerin oradaki su devirdaim pompası mı ne varmış oradan geldiğini söylediler onu degiştirmek için triger in degişmesi gerekiyomuş falan derken toplam 1000 tl masraf çıkardılar bana sonra emin olmak için birde yeni sanayi deki özel servisleri gezeyim girdim şansa bir servise adamın usta oldugu her halinden belli açtı kaputu aldı eline uzun bir tornavida motorun her yerine ayrı ayrı degdirip kulagı nı da tornavidanın sapına koyup vuruntu sesini tespit ses klima kompresörün den geliyormuş bilya dagıtmış hepsi bu söktü tornacı da biilya çaktırdı v kayışı eskimiş onun da degiştirdi hepsi 150 liraya mal oldu şu an saat gibi araba siz de bir sorun oldumu önce farklı yerlerden fikir almanınızı göstermenizi tavsiye ederim..

Hocam geçmiş olsun. Bende de bir iki gündür aynı problem var galiba.Düşük devirdeyken rahatsız edici bir ses oluştu arabada. Devir artınca ses normal e dönüyor. Fakat araç boşta rölantide çalışırken değilde mesela 2.vitesten 1.vitese geçerken falan iyice kulağıma takıldı. Fakat bende klima kapalıykende mevcut bu problem. Acaba benim problemim daha mı farklı? ankarada bir ustaya göstersem iyi olacak varmı tavsiyesi olan

valla hocam benimki de klima kapalı iken çıkartıyor du sesi adam akıllı bir ustaya götür derim tabi arac garantili ise servise götür önce umarım ciddi bir sorun yoktur
wlkn_23
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

İleti semih89 » 02 Mayıs 2012 21:45

Turbofan demiş ki:

serdar usta var havalimanı taraflarında :)
semih89
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85bg
Kilometre: 35000
Yakıt: EuroDizel Opet
İsim ve Şehir: ltba

İleti Smach » 04 Mayıs 2012 16:59

bendede vardı bi lakırdı sesi servise ilk gittiğimde ilgilenmediler normaldir dedi servis sorumlusu. daha sonra bakımda gittigimde usta ile gorustum soyledim durumu aracı bırakdım. geri aldıgımda ses yoktu ustaya sordum derdi neymiş die bana bi kaç hortumun gevseyip sızdırma yaptıgını soyledi onları sıkılamıslar sorun cozuldu ama yine ufaktan tekrarlıyor gibi.
Smach
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII Grand Tour
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85bg
Kilometre: 8000
Yakıt: Shell V-Power
Lastik Markası: Michelin Energy
İsim ve Şehir: Şamil / Kayseri

İleti sunset544 » 26 Mayıs 2013 18:37

bu lak lak vurma sesi benim arabada da var rolantide birşey yok ayağımı gazdan bir anda çekince yapıyor henüz tamirciye götürmedim ama araştırmalarıma göre problem motor kulakları takozlar zamanla özelliğini yitiriyormuş
sunset544
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75bg
Kilometre: 48000
Yakıt: opet
Lastik Markası: Dunlop
İsim ve Şehir: adana

Benzinli Motorlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 104 misafir