HARARET GÖSTERGESİ VE TAŞMA KABI SEVİYE DEĞİŞİKLİĞİ

Motor tipleri (Benzinli, Dizel ve LPG), Yakıtlar çeşitleriyle ilgili konular...

HARARET GÖSTERGESİ VE TAŞMA KABI SEVİYE DEĞİŞİKLİĞİ

İleti toroskaplanı » 05 Ağustos 2014 13:34

Öncelikle herkese saygılar sunuyorum.2006 model clio 3 1.2 benzin+LPG aracım var.(75.000 km)Yaklaşık bir hafta önce aracımı birgün boyunca hiç kullanmadım ve aracımın yanına gittiğim zaman altında bir ıslaklık farkettim.Hemen motor kaputunu açtım ve radyatör taşma kabının tamamen dolu olduğunu ve kapaktan aşağı antifiriz sızdığını gördüm.kapağı hafifçe açtım ve foşş sesiyle bir miktar daha sıvı çıktı.Kapağı sıkıca kapatarak çalıştırdım arabayı.Yolda bir defa hararet tamamen maximuma çıktı ve 15 sn geçmeden normal seviyeye(ortalara)düştü.Kenara çektim suyu kontrol ettim ve taşma kabının tamamen boş olduğunu gördüm.Su ialavesi yaparak eve geldim.Sabah motor soğukken tekrar kaputu açtım ve kabın yine tamamen full olduğunu gördüm.Burda yetkili servis olmadığı için malum sanayiye gittim.Aracı iki ayrı ustaya gösterdim,termostat,fan,devirdaim normal,ytağ su karışma yok dediler,Hava olabilir dediler.Ayrıca ustalardan biri araçta LPG olduğu için soğutma suyu ile olan T borularının zamanla koroze olduğunu ve onların belli sürelerde değiştirilmesi gerektiğini söyledi,orası hafif nemli ve regülatör üzeride terli idi,Amam hafta sonundan bu yana hararet göstergesi 3 defa tavan yaptı ancak herşey normal görünüyor.Bu konuda yardımcı olabileceklerin ve fikri olanların acile yardımını bekliyorum.saygılar...
toroskaplanı
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2
Kilometre: 55000
Yakıt: total,opet euro5
Lastik Markası: continental
İsim ve Şehir: ibrahim kutlubay edirne

Re: HARARET GÖSTERGESİ VE TAŞMA KABI SEVİYE DEĞİŞİKLİĞİ

İleti bonjur » 12 Şubat 2017 21:31

Yillar gecmis ama ustunden. Cozumu nerde buldunuz?
bonjur
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 lpg
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: Ozgur adana

Motor ve Yakıt

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 109 misafir