Aracım çalışmıyor Yardım

Motor tipleri (Benzinli, Dizel ve LPG), Yakıtlar çeşitleriyle ilgili konular...

Aracım çalışmıyor Yardım

İleti beytoo » 16 Nisan 2014 09:40

Arkadaşlar merhaba, Clio3 Hp 2007 model aracım var . Tüplü ve benzinli. 1 haftadır benzin yoktu araçta tüp tuşuna basılı tuttum çalıştırdım dün gecede yaptım aynısını fakat yarı yolda araba stop etti ve çalışmadı bidaha. Tüp ışıkları yanmıyor 35 tl lik benzin aldım marşa basıyorum yine çalışmıyor fakat. Bir kaç kişiye sordum benzin pompası yanmıştır benzin olmadığı için dedi tüpü taktırdığım servis de beyni kilitlenmiştir aracın dedi ve suan çalışmıyor servise götürücem fakat çalıştıramadan nasıl gideceğim bilmiyorum. Parça fiyatı 65 tl dediler 40 da takan adamlar istiyorlar 105 tl yapıyor. çekici flan olsa olmaz 70 tl ister :) Nasıl çalıştırabilirim ?
beytoo
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2
Kilometre: 81000
Yakıt: Benzin
Lastik Markası: Starmax
İsim ve Şehir: Beytullah Osmaniye

Re: Aracım çalışmıyor Yardım

İleti dafkanat » 16 Nisan 2014 10:30

dostum arka koltuğun altında bir kapak var. o kapağı çıkar. kontağı açınca oradan ses geliyor mu diye bak. ses geliyorsa pompa yanmamıştır. ancak görevini yapamyı olabilir. onun için motora giren benzin borusunu çıkarıp marşı çalıştırmadan çevir . benzin geliyorsa sıkıntı başka. benzin gelmiyorsa pompa bozuk ya da yeterli basınççta benzin gönderemiyor demektir.
dafkanat
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: Benzin+LPG(LR)
Kilometre: 120000
Yakıt: Lukoil
Lastik Markası: Michelin Energy Save
İsim ve Şehir: Doğan-UŞAK

Motor ve Yakıt

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 47 misafir