LPG'YE GEÇERKEN STOP ETME

Motor tipleri (Benzinli, Dizel ve LPG), Yakıtlar çeşitleriyle ilgili konular...

LPG'YE GEÇERKEN STOP ETME

İleti felipeselim » 01 Haziran 2014 23:19

Merhaba. benim aracım 2006 model 1.4 dynamique 98 hp. aracımda Atiker safefast lpg sistemi var. aracımdaki genel problem ise araç lpg'ye geçerken özellikle sabahları işe giderken stop ediyor. Hareket halindeyken stop etmiyor ama lpg'ye geçerken fren yapıyormuş gibi bir salınım yapıyor. Özellikle Lpg'ye geçmeden trafiğe çıktıysam ışıklarda filan çok tedirgin oluyorum. Lpg ustasına gidip sistemi kontrol ettirdim ancak usta sadece Lpg'ye geçiş sıcaklığını 35 dereceye yükseltti ve sistemde sıkıntı yok dedi. Ama sorun devam ediyor. Bu yüzden aracımı benzinli kullanıyorum. Bana bu konuda yardım edebilir misiniz arkadaşlar? Sorun nerden kaynaklanıyor olabilir. Şimdiden teşekkürler. :!:
felipeselim
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16V 100bg
Kilometre: 107000
Yakıt: Shell Fuelsave
Lastik Markası: Uniroyal Rainexpert
İsim ve Şehir: selim ertan zonguldak

Re: LPG'YE GEÇERKEN STOP ETME

İleti planetearth » 02 Haziran 2014 08:12

felipeselim demiş ki:Merhaba. benim aracım 2006 model 1.4 dynamique 98 hp. aracımda Atiker safefast lpg sistemi var. aracımdaki genel problem ise araç lpg'ye geçerken özellikle sabahları işe giderken stop ediyor. Hareket halindeyken stop etmiyor ama lpg'ye geçerken fren yapıyormuş gibi bir salınım yapıyor. Özellikle Lpg'ye geçmeden trafiğe çıktıysam ışıklarda filan çok tedirgin oluyorum. Lpg ustasına gidip sistemi kontrol ettirdim ancak usta sadece Lpg'ye geçiş sıcaklığını 35 dereceye yükseltti ve sistemde sıkıntı yok dedi. Ama sorun devam ediyor. Bu yüzden aracımı benzinli kullanıyorum. Bana bu konuda yardım edebilir misiniz arkadaşlar? Sorun nerden kaynaklanıyor olabilir. Şimdiden teşekkürler. :!:

Aynı model donanım ve aynı lpg kiti olan aracım yaklaşık 15.000 km oldu lpg sistemi taktıralı şimdiye kadar bir defa dahi stop etmedi lpg ye geçince veya lpg bitip benzine geçince. Başka bir atiker servisine gösterin ve ilk ustanın dediği hakkında bilgi vermeden ilk defa ustaya gidiyormuşsunuz gibi bir gidin. Ama kesinlikle normal bir durum değil.
planetearth
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Clio III Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16v 98bg + lpg
Kilometre: 97000
Yakıt: opet
Lastik Markası: continental cpc 5
İsim ve Şehir: Ankara

İleti felipeselim » 24 Haziran 2014 09:58

Cevap için teşekkür ederim. söylediğiniz gibi başka bir servise gittim. o servisteki ustada regülatör sorunu dedi ancak tesadüf üzerine Atiker den bir mühendis geldi o baktı aracıma ve sorunu şıp diye buldu. Sorun gaz kesici denilen cihazdaymış. normalde bu parça araç stop ettiğinde gaz akışınıda durduruyormuş. benimki bozuk olduğu için regülatöre gelen gaz akışı kesilmediği için regülatörün içinde gaz birikiyormuş. bu da stop etmeye yol açıyormuş. benim gibi sorun yaşayan varsa bu tip parçaları da kontrol ettirmelerini tavsiye ederim. Planetearth cevabın için çok teşekkürler tekrardan :-)
felipeselim
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16V 100bg
Kilometre: 107000
Yakıt: Shell Fuelsave
Lastik Markası: Uniroyal Rainexpert
İsim ve Şehir: selim ertan zonguldak

İleti planetearth » 24 Haziran 2014 12:42

felipeselim demiş ki:Cevap için teşekkür ederim. söylediğiniz gibi başka bir servise gittim. o servisteki ustada regülatör sorunu dedi ancak tesadüf üzerine Atiker den bir mühendis geldi o baktı aracıma ve sorunu şıp diye buldu. Sorun gaz kesici denilen cihazdaymış. normalde bu parça araç stop ettiğinde gaz akışınıda durduruyormuş. benimki bozuk olduğu için regülatöre gelen gaz akışı kesilmediği için regülatörün içinde gaz birikiyormuş. bu da stop etmeye yol açıyormuş. benim gibi sorun yaşayan varsa bu tip parçaları da kontrol ettirmelerini tavsiye ederim. Planetearth cevabın için çok teşekkürler tekrardan :-)

mühendise denk gelmeniz çok iyi olmuş ;) geçmiş olsun
planetearth
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Clio III Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16v 98bg + lpg
Kilometre: 97000
Yakıt: opet
Lastik Markası: continental cpc 5
İsim ve Şehir: Ankara

Motor ve Yakıt

Kimler çevrimiçi