SİZE GÖRE EN İYİ BENZİN İSTASYONU

Motor tipleri (Benzinli, Dizel ve LPG), Yakıtlar çeşitleriyle ilgili konular...

Re: SİZE GÖRE EN İYİ BENZİN İSTASYONU

İleti hasanozf » 11 Nisan 2014 21:47

levolution demiş ki:
hasanozf demiş ki:
renault cardvisit halen kullanılıyor mu? Total benzin istasyonlarında geçerli mi?
renault bayisi kullanılmıyor diyor.

Evet kullanıyorum. Birkaç gün önce deponun 70 liralık bölümünü puanla aldım.
Ancak artık %3 veriyor puan.
Servisteki son işlemleri kartvizitsiz yapmışlardı, plakaya kaydettik karta gerek yok demişlerdi. Bir yıldır yetkili servise gitmiyorum, o yüzden tam bilgim yok o konuda.

ben total e sordum. kart kullanılıyor dedi. Ancak kartın şifresi gerekiyormuş. Ben de şifreyi bilmiyorum. 2010 yılında ilk bakıma gittiğimde servis bu kartı bir cihaza takıp işlem yapmıştı ancak o zaman bana şifre filan sormamıştı.

şifresini öğrenmek için arabayı aldığım bayiyi aradım. Kart tedavülden kalktı dedi. Renault'u aradım. Aynı şeyi söyledi.

totalden yakıt alırken siz şifre giriyor musunuz?
hasanozf
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: Clio3 Faz1 Extr2009
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65bg
Kilometre: 77000
Yakıt: total excellium dize
Lastik Markası: michelin 185/60/15
İsim ve Şehir: Hasan

İleti hasanozf » 11 Nisan 2014 21:48

karabudun demiş ki:Yetkili serviste kartı sormuyorlar. Daha birkaç gün önce gittim. Önceki gitmelerim de dahil hiçbirinde sormadılar. Renault Cardvisit sahibi iseniz Total Kart almanıza gerek kalmıyor. Renault Cardvisit, Total' den aldığınız her akaryakıt tutarının %3' ü kadar puan kazandırıyor.

total şifre istedi. Kartın şifresini bilmiyorum.
hasanozf
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

İleti levolution » 18 Nisan 2014 23:25

SIFRE yazıp 05334440496'ya sms atın, şifre gelecektir.
Şifre her benzin alışta değil, puanla benzin alırken gerekli.
Benim sifrem kartın üzerinde yazıyor, alıştılar artık, bana sormuyorlar. Hatta şifre silindikce kendileri yazıyorlar.
levolution
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Extreme - 2008
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16v BVR 80bg
Kilometre: 138000
Yakıt: Total
Lastik Markası: Petlas 195/55/15
İsim ve Şehir: Levent - Sinop, Ankara

İleti hasanozf » 09 Mayıs 2014 19:06

levolution demiş ki:SIFRE yazıp 05334440496'ya sms atın, şifre gelecektir.
Şifre her benzin alışta değil, puanla benzin alırken gerekli.
Benim sifrem kartın üzerinde yazıyor, alıştılar artık, bana sormuyorlar. Hatta şifre silindikce kendileri yazıyorlar.

Şifre yazıp ilgili numaraya göndermek istediğimde, "mesaj gönderilemedi" şeklinde bir yazı çıktı. Mesaj bu numaraya gitmiyor.

Şu an için opetten almıyorum. Totali denemeye karar verdim. Opetli yakıt yarıya düştüğünde üzerine total excellium ilave ettirdim. Depo tekrar yarıya düşünce bir daha totalden aldım. Totalin internet sitesindeki açıklamalarında belirttiği gibi motorun sesi 2 desibel düşmedi hatta hiç düşmedi. Ancak opet ile 70 km/saat sabit hızda giderken anlık tüketim 3.5 in altına düşmezdi. Şu an 2.6'ları gördüm. Daha az yakıt tüketimi var.

Motor demişken, Mart ayındaki periyodik bakımdan sonra motorun sesi arttı yakıt ancak yakıt tüketiminde ve kullanımda sıkıntı yok.
hasanozf
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

İleti faruxahin » 30 Mayıs 2014 23:20

Tabiiki Shell... Aracıma LPG ye Geçmeden Önce 97 Oktan Shell Den Başka Benzin koymadım. LPG ye Geçtikten Sonrada Shell den Başka Yerden Almadım LPG kitimi takan ustada Shell den baska yerden alma mecbur kalmadıkça dedi. Ailecek Shell Kullanıyoruz. Kullanmayanlara Kullandırtıyoruz. Şirket Aracımızın Taşıt tanıma Sisteminide shell e çevirttim. Diğer benzin istasyonlarına göre 2 kere bizzat ölçtük 50 Km fazla yol yaptı. Hatta abimin çalıştığı firma Ford ve Renault araçlarında sadece shell yakıt kullanıyor. Hatta ve hatta Ford araçların sadece ve sadece shell den yakıt alması durumunda yakıt enjektörleri gibi parçalarda ek garanti süreleri vaad etmiş... eee Gerisini Siz düşünün Artık.
Diğer firmaların % 4 - 5 gibi indirimlerine kulak asmayın shell aldığınızda zaten % 5 ten fazla km yapıyosunuz. Sheller sürekli uydudan takip ediliyor ve shell istasyonları kendi ekipleri tarafından ani kontrollerle en çok teftiş edilen firma.
faruxahin
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII Extreme
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75bg
Kilometre: 110
Yakıt: LPG - Total
Lastik Markası: Bridgestone185/15/65
İsim ve Şehir: Adana

Önceki

Motor ve Yakıt

Kimler çevrimiçi