Buji, triyer kayışı, şarj dinamosu, silecek motoru vs..

Motor tipleri (Benzinli, Dizel ve LPG), Yakıtlar çeşitleriyle ilgili konular...

Re: Buji, triyer kayışı, şarj dinamosu, silecek motoru vs..

İleti Orkun » 10 Kasım 2008 17:49

DOGAN demiş ki:aslında geçenlerde farkına vardım motor çalışırken araçda bariz bir viikleme sesi duymaya başladım.
benim tahminim vantilatör kayışından geliyor ama durup dururken kayış kendini geremez herhalde.
sizlerde de motorda bu tip garip kayış sesine benzer sesler varmı arkadaşlar merak ettim..?
hafta iznimde servise gidip bir göstermeyi düşünüyorum..!

Ya sorma dostum ya çiçeği burnunda arabamız ilk çalıştırdığımızda ötüyo. Yola öylece devam ediyoruz ısınınca kesiliyo tabi. Neden anlamadık bizde. Servisine götürdüm yolumuzun üstündeydi zaten, onlarda duymadan bişey yapamayız falan dediler tabi orada ses yapmıyo ısındı ya motor. Artık yarın götürücem servisine muhtemelen 1 gün kalır orda. Baya kötü oldu yeniyken bunun olması.
Orkun
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: Authentique 1,2
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: Orkun İZMİR

İleti Arslan » 21 Kasım 2008 17:19

Benim clio 1.2de 12binde motor ısınınca (yaklaşık çalıştırdıktan 5 dakika sonra) gaza dokununca ciyyk sesi geliyordu sürekli. Gaz pedalını bırakınca kesiliyordu. 15bin bakımını beklemeden gittim servise hem de periyodik bakımı erkenden yaptırayım dedim. Detay Plaza Servis. Capitol karşısı. Baktılar devirdaim pompası dediler. Sipariş yazdılar. Sabah gelmiş. Öğlende servise bıraktım. Öğleden sonra değiştirdiler. Aynı zamanda kayışlarıda değiştirdik dediler. Neyse. Hızlı bir şekilde garantiden imalat hatalı parçaları değiştirip teslim ettiler. Sorunu belirleyip, parça temini ve teslim 24 saati geçmedi. Çok memnun kaldım. Sonuçta sıfır araç bile alsak sorunla karşılaşmak şans meselesi. Önemli olan destek. O da Renault da var. Böyle bir tecrübem var. Şu an çok şükür aracım iyi gidiyor. Bu hafta 30bin bakımına gideceğim. Önümüz kış hem de %20 indirim kampanyası var 30bin bakımını erkenden yaptırayım diyorum.
Arslan
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75BG
Kilometre: 46
Yakıt: Benzin
Lastik Markası: Bridgestone Turanza
İsim ve Şehir: istanbul

İleti Orkun » 21 Kasım 2008 18:25

Servis burada da ilgili sağolsunlar ama 2 kere götürdüm bıraktım arabayı sabahtan akşama kadar hatayı tekrarlamadı. Orda belki su pompasından kaynaklanabileceğini söylediler ama işte ötmeyince ötmüyo. Neyse gerçi ses kesildi belki de geçici bişeydi.
Orkun
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Motor Tipi & Gücü: Authentique 1,2
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: Orkun İZMİR

Önceki

Motor ve Yakıt

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 102 misafir