clio'nuzun performansından memnun musunuz?

Motor tipleri (Benzinli, Dizel ve LPG), Yakıtlar çeşitleriyle ilgili konular...

clio'nuzun performansından memnun musunuz?

İleti rec_off » 24 Mart 2011 02:11

dizel 85 hp dynamic plus clio iii aldım sıfır olarak yaklaşık 2 ay önce, araç şu an da 4200 km de ama bana hala biraz hantal gibi geliyor. kitabında motor gerçek performansını 6000 km den sonra göstermeye başlar diyor servistekiler artık motorlar açılıp geliyor öyle bir şey yok diyorlar. her şeyi kafaya takan birisi olarak acaba bu hantallığın 900 km de arıza lambası yaktığı için değişen enjektör elektro vanası ile ilgili olup olmadığını, debriyaja basıp çekerken duyduğum ince bir sesten kaynaklanıp kaynaklanmadığını merak ediyorum serviste her şey normal diyorlar ama onlar herşeye normal diyorlar zaten (debriyajdan gelen ses hidrolik sesiymiş sen nasıl duyuyorsun abi bu sesi diye usta bile baya şaşırdı)

bir de daha önce ki aracım gp 1.3 90 hp 6 vites di ve ben o araçla 180 lere 190 lara nasıl olduğunu anlamadan bir anda ulaşıyordum 200 ü çok temiz görüyordum. gerçekten seri bir araçtı clio'mla araçta 4 kişiydik zorlamama rağmen 170 i anca gördü araç ve ara hızlanmaları da dahil en yüksek vitesteki hızlanması da bana gayet zayıf geliyor 3000 devir in altında da vites değiştirmem yani düşük devirde aracı hızlandırma gibi bir çaba içerisinde de olmam hiç bir zaman

ya benim araçta bir anormallik var ya ben de bir anormallik var ya da herşey normal sadece ben araca alışamadım görüş ve fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar...

şimdiden teşekkürler...
rec_off
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCİ 85 BG
Kilometre: 0
Yakıt: petrol ofisi
Lastik Markası: bridgestone
İsim ve Şehir: candar

Re: clio'nuzun performansından memnun musunuz?

İleti umitsen21 » 24 Mart 2011 10:49

en güzeli bir teset sürüşü yapmak farklı bir araçta bence
umitsen21
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.5dci 85bg
İsim ve Şehir: ankara

İleti alper » 24 Mart 2011 12:02

rec-off,daha önce kullandığınız eski aracınızın o performansını, clio3'lerde bulamazsınız.
Kendi segmentinde clio3 iyidir diyebilirim sadece.Konu birazda beklentilerle ilgili.
Selamlar.
alper
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII 2008
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65 bg
Kilometre: 110000
Yakıt: bp
Lastik Markası: michelin
İsim ve Şehir: Bayrampaşa/İSTANBUL

İleti rec_off » 25 Mart 2011 00:24

umitsen21 demiş ki:en güzeli bir teset sürüşü yapmak farklı bir araçta bence

benim de aklıma geliyor ama tanıdığım kimse de yok malesef aynı araçtan
rec_off
ONBASI
ONBASI

İleti rec_off » 25 Mart 2011 00:25

alper tellioglu demiş ki:rec-off,daha önce kullandığınız eski aracınızın o performansını, clio3'lerde bulamazsınız.
Kendi segmentinde clio3 iyidir diyebilirim sadece.Konu birazda beklentilerle ilgili.
Selamlar.

haklısın hocam sanırım durum biraz beklentilerle ilgili bir de aracı aldıktan sonra 8 valve olduğunu öğrendim sanırım biraz da o etkiliyor durumu
rec_off
ONBASI
ONBASI

İleti reis45 » 05 Mayıs 2011 23:34

rec_off bu araçların 8 valf olması aracın senin beklentilerini karşılamaması ondan değil kullanma kılvuzundaki 6000 km olmasını bekle bakalım belki senin beklentilerini karşılayabilir o 8 valfli dediğin motoru renault bütün en son model olarak dizel araçlarda kullanıyor.benim aracımda 2011 1.5dci executive şu an araç km si 1950 de ama ben şunu farkediyorum motor sıkılğı açıldıkça performansı iyileşiyor ve yakıtıda ilk günlerdeki gibi değil yavaş yavaş düşüyor.
reis45
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI 85bg
Kilometre: 6000
Yakıt: Total
Lastik Markası: Bridgestone ER 300
İsim ve Şehir: Mustafa Manisa

İleti ORELİUS » 06 Mayıs 2011 11:42

2007 1,5 DYNMQUİE KULLANICISIYIM 80 KW RAMPA ÇIKIŞLARINDAN ÇOK MEMNUNUN TRAFİK LAMBALARINDADA SERİ BENCE SİZİN ARACINIZ ZAMANLA AÇILACAK MERAK ETMEYİN KENDİ ARACIMLA DÜZ YOLDA 190 GÖRDÜM ANCAK BİZİM ARACALAR 140 TAN SONRA TEHLİKE ARZ EDİYOR.BİRDE ŞUNU İFADE EDEYİM CLİO TÜRKİYE YOL ŞARTLARINA GÖRE ÇOK İDEAL BİR OTOMOBİL.
ADMiN: Lütfen sürekli büyük harflerle yazmayınız. Teşekkürler.
ORELİUS
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII Faz I Dyn.
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCİ
Kilometre: 63000
Yakıt: EURODİESEL
İsim ve Şehir: bursa

İleti rec_off » 09 Mayıs 2011 13:22

aracım şu an 5800 km lerde ve çok büyük bi değişim yok yani kitabında yazan motor gerçek performansını 6000 km den sonra göstermeye başlayacaktır lafına çok itibar etmeyin. ama artık çok dert etmemeye çalışıyorum bunu sanırım daha önce de konuşulduğu gibi biraz beklentilerle ilgili daha önce ki puntomla 200 ü çok rahat yapabiliyorken (1.3 multijet 16 valve 90 hp 6 ileri) geçen clio mla en son denememde 188 km hızı ancak görebildim dip gaz. tabi bunda herşey etkili rüzgar, yolun eğimi vs. belki başka bi denememde bu hızın da üzerine çıkabilirim belli olmaz ama benim demek istediğim biriyle rahat ulaşabildiğin seviyeye diğeriyle gaha zor ulaşmak... ben 1.5 85 hp olduğu için çok sorun yaratmıycağını düşünüyodum ama sanırım düşündüğümden biraz fazlasını yaşıyorum... ya da bi chip uygulaması yaptırmak lazım biraz araştırdıktan sonra
rec_off
ONBASI
ONBASI

Motor ve Yakıt

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir