enjektör temizleyici ürünler

Motor tipleri (Benzinli, Dizel ve LPG), Yakıtlar çeşitleriyle ilgili konular...

Re: enjektör temizleyici ürünler

İleti sunset544 » 21 Kasım 2012 21:05

enjektorcü demiş ki:Arkadaşım kesinlikle depona hiçbir katkı maddesi kullanma ben 30 senedir pompacıyım biraz olsun arabanın pomasını enjektörlerini ve cebini düşünüyorsan bunu yapma . Nedenini merak edersen açıklarım.

bununla ilgili bir açıklama yaparmısınız?
sunset544
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75bg
Kilometre: 48000
Yakıt: opet
Lastik Markası: Dunlop
İsim ve Şehir: adana

İleti sunset544 » 02 Ekim 2013 16:31

nedenini merak ettik açıklarmısın?
sunset544
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75bg
Kilometre: 48000
Lastik Markası: Dunlop
İsim ve Şehir: adana

İleti escaba_tr » 30 Aralık 2013 23:45

Bende geçenlerde tandığım bir ustaya gösterdim aracı, özellikle enjektör konusunda çok iyidir kendisi, çalışmasına falan baktı, gayet iyi dedi, carbon clean yada yakıta katılan katkılar kullansam bir zararı olur mu diye sorduğumda, sakın öyle şeyler kullanma,işe yarasa firma zaten kendisi o katkılardan falan üretir satardı, onlar belli bir süre etki gösterebilir, aynı normal dizel ile eurodiesel gibi biraz performans verebilir o da her zaman deildir, ama hiçbir zaman enjektöre etkisi tam olmaz dedi..
escaba_tr
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Marka & Model: 2010 ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI 70 hp
Kilometre: 138000
Lastik Markası: Bridgestone
İsim ve Şehir: ismail İstanbul

İleti dafkanat » 31 Aralık 2013 12:33

benim enjektörler tıkalı idi. araç benzini yakamıyordu. çalışmıyordu yani araç. alman malı bir katkıyı salladım depoya. araç şimdi hiç sorun çıkarmıyor. bizzat denedim. sorun varsa kullanmak mantıklı. sorun yoksa tekleme çalışmama . kırmızı ışıkta titreme falan yoksa kullanmaya gerek yok.
dafkanat
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: Benzin+LPG(LR)
Kilometre: 120000
Yakıt: Lukoil
Lastik Markası: Michelin Energy Save
İsim ve Şehir: Doğan-UŞAK

İleti krank » 02 Ocak 2014 09:02

Ben 10.000 de bir atarım opette satılan rom marka olanından. Zamanında uno aracımda işe yaradığı için güveniyorum.
krank
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: ClioIII Grandtour
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16v 75HP
Kilometre: 41000
Yakıt: Total 95
Lastik Markası: Falken sn832 ecorun
İsim ve Şehir: Tokat

İleti tek_efsane99 » 03 Ocak 2014 16:33

depoya katılan enjektör temizleyicilerden değişik markalarda kullandım, fark edilecek bir fark göremedim,
en sonunda bir özel servisde enjektörleri söktürüp temizlettim,
würth marka da kullandım,ama olmadı,sabahları geç çalışıyorsıkıntı yapıyordu. sanırım enjektörlerin en büyük düşmanı lpg kullanıyor olmamdı, ne kadar da sıralı sistem olsa, ilk defa benzinle çalışıyor olsada bazı zamanlar sırf benzinde kullanmak gerekiyor aracı, herneyse;
4 defa bu katkı maddesinden koydum, würth olanların birini 25 birini 35 tlye almıştım,
35 olan lpg li araçlar için yazıyordu üstünde.
velhasıl bu temizleme zımbırtılarına 100 tlyi aşan para verdim 6 ayda, belki daha az zamanda.
özel servisde enjektörler söküldü, bir sıvının içinde 24 saat bekletildi, bir güzel temizlendi, sıfır gibi parladı parçalar,
usta söküp takma,temizleme gibi işçilik olan kısma 100 tl dedi, pazarlıkla anlaştık. sökerken tırtılan,kopan conta gibi ne olacağı belli olmayan ekstra şeyleri artı olarak yazarız dedi,
ne kadar tutar dedim, emme manifold contalarına birşey olmazsa dedi, 20/30 tl yi geçmez sanırım dedi,
sonuç olarak 120 tl ödedim,araba birgün 2 gün yattı servisde.

sadece bir sorunla karşılaştık; motor üst kapağın orta yerinde 63 mm çapında eksantrik tapası denen zımbırtı sökerken hasar görmüş, usta orayı ne diye söktü anlamış da değilim, tabi sonradan düşündüğüm için sormak da aklımıza gelmedi,
bu tapayı bir gün boyunca arttık, internette 10/15 tl arası var, ama beklemek istemiyoruz.
tornacıda sert plastikten yerine göre yaptırdım, tornacı hiç bir ücret istemedi,
enjektörlerim pırıl pırıl, gayet rahatım, aracım çekişi gidişi düzeldi,

tavsiyem, kilometresi 100 bini aşmış ve lpg de kullanılan araçlara katkı maddesi yerine güvenilir bir ustaya söktürüp temizletmek.

lpg enjektörlerine geçeyim burdan;

bundan 15 bin km önce lpg enjektörlerini brc antalya bayinde temizletmiştim, bir makineye bağlayıp, içinden temizleyici sıvı devirdaimi yaparak temizliyorlardı,
araçta olduğu gibi bir düzenek.
2012 yılıydı sanırım 100 tlye yaptırmıştım.

Alanyada brc servisi yok, yeni açılan bir lpgcide brc yazdığını görünce girdim ve kısaca anlattım,
bana şimdi o şekilde temizlemenin 200/250 arası tutacağı würth marka bir temizleyici ile hem benzin hem lpg enjektörlerinin temizlendiğini anlattı, 35 tl olan kazığı orda yedim.
bir de bilgisayara bağladı ve toplam 75 tl istedi, e usta ! bilgisayarla bir iş/tamirat/ değişiklik yapmadın ki, aha yanında duruyorum, ne yaptığını görüyorum dedimse de 70 tl yi bayıldık.

iş yerine gelince lpg enjektörleri temizliği diye gogıla sordum, ve tamda aradığım video çıktı.

http://www.youtube.com/watch?v=YMMXDIpAo5s

bu videoda anlatılanları yaptım, bir wd40 aldım 8 tl, 1 saat kadar da işçilik harcadım,
lpg enjektörlerim pırıl pırıl oldu.
70 tl yi vermeden yapsaydım masrafım8 tl olacak ve gözle görülür,elle tutulur bir iş olacaktı.

ama yinede lpg ustasının dediği gibi gidip 200/250 tl verilecek bir şey değil kesinlikle,

elinden az buçuk iş gelen herkes, lpg enjektörünü,sıfır gibi yapar.

biraz uzun oldu ama kusra bakmayın.
selamlar.
tek_efsane99
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.4 85 hp
Kilometre: 137000
Yakıt: lpg
İsim ve Şehir: alanya

Önceki

Motor ve Yakıt