kızdırma bujisi servis ışığının yanması

Motor tipleri (Benzinli, Dizel ve LPG), Yakıtlar çeşitleriyle ilgili konular...

Re: kızdırma bujisi servis ışığının yanması

İleti semih89 » 19 Ocak 2011 07:55

semih89
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85bg
Kilometre: 35000
Yakıt: EuroDizel Opet
İsim ve Şehir: ltba

İleti svc » 19 Ocak 2011 09:20

Arkadaşlar hepinize ilginiz için çok teşekür ederim. Sanayide ustalarla çok uğraştım, Uğurluhan'ın da söylediği gibi ustalar belki iyi niyetli ama gerçekten bu tür arızalarda hem yeterince bilgileri, hemde ellerinde techizatları yok, bundan dolayı gereksiz yere 300 tl mi hemde zamanımı boşuna harcadım, bir türlü arızayı çözemediler, bende şunu anladım, enjektör işi çok ince iş kesinlikle yetkili serviste halledilmeli.Orjinal parçaları dışardan alsaydım serviste taktırabilir miydim acaba????
svc
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65HP
Kilometre: 163000
Yakıt: SHELL V-MAX
Lastik Markası: FALKEN
İsim ve Şehir: Serdar VELİ /AYDIN

İleti Sani » 20 Ocak 2011 00:15

Renault u bilmiyorum ama Ford'um varken, orjinal ve faturalı ürün alırsanız, kesinlikle kullanmak zorundaydılar. Hemde garantiniz varsa bozdurmadan.
Sani
BİNBAŞI
BİNBAŞI

Marka & Model: 09 Megane3
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 105hp
Kilometre: 0
Yakıt: Opet Eurodiesel
Lastik Markası: Goodyear
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti ratig » 20 Ocak 2011 21:14

svc arkadaşım aracınızın bilgilerinden 152000 km de bu arızayı yaptığını anlıyorum doğru mu acaba.birde ilk sahibimisiniz şu ana kadar yakıtı genellikle nerelerden aldınız.bence bu arıza için bu km daha az.yakıttan olabilir o yüzden soruyorum.sizden önceki kullanımda önemli tabi.bu işler bugün size yarın bize olacak.alınabilecek bir tedbir varsa alalım tşk.
ratig
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCİ 85 hp BVR
Kilometre: 47000
Yakıt: total
Lastik Markası: continantal185/60/15
İsim ve Şehir: ALİ-İZMİR

İleti svc » 21 Ocak 2011 12:59

ilk sahibi değilim,araç şu anda 157000 de, yakıtıda ilk başlarda opetden almıştım ama çok uzun süre olmadı, daha sonra hep shell den alırım, tabiki euro dizel zaten araç 6 aydan beri bende öncesini bilmiyorum, bence bu tür arızaların başlıca sebebi yakıt...
svc
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65HP
Kilometre: 163000
Yakıt: SHELL V-MAX
Lastik Markası: FALKEN
İsim ve Şehir: Serdar VELİ /AYDIN

İleti mcoskunjfm » 24 Temmuz 2016 16:11

RAMPADA KIZDIRMA LAMBASI YANMASINA ÇÖZÜM
Merhaba arkadaslar bendede 2011 1.5dci ilk kasa kangoo var aynı problem bendede vardı . rampa cıkarken devir düşerken kızdırma lambası ve servis ışıgı yanıyordu ve vitesi düşürdügümde sönüyordu,
bu baya boyle devam etti ve ben forumları arastırdım ama net cevap bulamadım, ve tesadüf youtube da videoları izlerken yabancı birinin clio da egr walfi temizlediğini gördüm,
ben öyle arabanın orasını burasını sökmeye korkanlardan biri degilim ve kangonun egr walfi çok kolay sokuluyor,
derken söktüm ve kurumdan egr walf çalışmaz olmus görevini yerine getirmiyormuş, egr walf görev dışı oldugu için turboda görevini yapmıyor sanırım,
derken egr walfi tinerle ve eski diş fırcasıyla güzelce temizledim ve çalışır hale geldi aç kapa yapan bir walf,
sonra yerine tekrar güzelce taktım ama o günlerde cok fazla kullanmadım arabayı ve farkını hissedemedim,
ramazan bayram tatili yakındı, ankaradan afyona yaklaştıgımda köroğlu beli rampasında fark ettim servis ve kızdırma ışıgı artık yanmıyordu ve hanım cocuklar çanta ve yukler derken ben o rampayı 5. vitesle ve hiç devir düşmeden vites düşmeden cıktım,
umarım bu sorunu olan arkadaslara yardımcı olmusumdur, hiç turboyla baska bişeyle ugrasmayın bence hemen egr walfinizi temizleyin yada temizletin, kolaylıklarr dilerim
mcoskunjfm
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: ClioI
Motor Tipi & Gücü: 1.5dci
Kilometre: 100000
Yakıt: dizel
Lastik Markası: lassa
İsim ve Şehir: coskun ankara

Önceki

Motor ve Yakıt

Kimler çevrimiçi