AKARYAKIT İSTASYONLARI

Motor tipleri (Benzinli, Dizel ve LPG), Yakıtlar çeşitleriyle ilgili konular...

En iyi Benzin istasyonu sizce hangisi?

SHELL
28
31%
TOTAL
17
19%
OPET
27
30%
BP
10
11%
PO
9
10%
ALPET
0
Oy yok

Toplam oy : 91

Re: AKARYAKIT İSTASYONLARI

İleti ufuk5414 » 14 Ağustos 2009 11:56

shell mükemmel ilk günden beri alıyorum ve son zamanda çıkan shell GTL süper ötesi.çok memnunum aracın sesi,çekiş gücü çok farketti.bence deneyin farkı pedala bastığınız gibi hissedeceksiniz...reklam gibi oldu ama olsun:)
ufuk5414
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dci
Kilometre: 60000
Yakıt: SHELL GTL+
Lastik Markası: BRİDGESTONE TURANZA
İsim ve Şehir: SAKARYA

İleti dikmenibo » 14 Ağustos 2009 13:31

ilk günden beri hep bp den aldığımız, hatta ilk depo hariç hep aynı bp den doldurttuğum için işaretlemem doğru olmaz heralde :D yinede bp den memnunum, araç fabrika verilerini rahatça tutturuyor. ah bide istanbul trafiği olmasa...
dikmenibo
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: 2009 Extreme
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dci 85bg BVR
Kilometre: 65000
Yakıt: Dizel
Lastik Markası: Michelin EnergySaver
İsim ve Şehir: İbrahim-İstanbul

İleti vipsezgin » 19 Ağustos 2009 07:51

en ıyısı en ucuz olanı :D
vipsezgin
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: Renault Clio II
Motor Tipi & Gücü: 1,6 16V
Kilometre: 88750
Yakıt: Shell opet
Lastik Markası: Lassa
İsim ve Şehir: SEZGİN / ÇORLU

İleti omeralemdar » 20 Eylül 2009 12:48

yeni opetten almıştım gerçi aracı aldıgımdan beri hep opet kullanıyorum 95 kurşunsuz bir dahaki sefere shell'i deneyecegim benzindede fark olacakmı bakalım <erim senin araç dizeldi degilmi?>
omeralemdar
BİNBAŞI
BİNBAŞI

Motor Tipi & Gücü: 1,2
Kilometre: 67057
Yakıt: benzin
Lastik Markası: Kumho Kh18 185/60/15
İsim ve Şehir: ömer alemdar /ANKARA

İleti omeralemdar » 20 Eylül 2009 12:51

shell listesine baktım sadece <dizellerde var GTL teknolojisi> ama yinede bir sorayım
omeralemdar
BİNBAŞI
BİNBAŞI

İleti omeralemdar » 20 Eylül 2009 12:53

Shell FuelSave Kurşunsuz 95
Yakıt ekonomisi formülü içeren önceki yakıtlarımızın başarısının izinden giden ve iki kat daha etkili bir formüle sahip yeni Shell FuelSave Kurşunsuz 95, daha fazla ödemeden her damladan en fazlasını almanıza yardımcı oluyor hem de ilk depodan itibaren.
Motor verimliliğini arttırmak için tasarlandı
Aracınızın motoru, sürtünme ve tortu birikimi nedeniyle enerjisinin büyük bir kısmını kaybedebilir.
Biz Shell’de zamanımızı ve uzmanlığımızı sonuna kadar kullanarak motor verimliliğinizi attıracak yenilikçi yakıt teknolojileri geliştiriyoruz.
100 yılı aşkın süredir devam eden yakıt araştırmalarının birikiminden faydalanan bilim insanlarımız, motordaki enerji kayıplarını azaltacak bir Verimlilik Arttırıcı formül geliştirdi. Bu Verimlilik Arttırıcı formül, sıradan motor yağlarının kolayca ulaşamadığı yerleri yağlayarak motor parçalarının serbestçe hareket etmesini ve yakıtınızın enerjisinin büyük bir kısmının aracın tekerleklerine ulaşmasını sağlıyor.
Böylece motorunuzun verimliliği artıyor ve daha gelişmiş yakıt ekonomisi sağlamış oluyorsunuz. Yeni Shell FuelSave Kurşunsuz 95 ayrıca supapları temiz tutmak, motorda tortu birikimini önlemek ve böylelikle yakıt tüketiminizi azaltmak için tasarlanan özel deterjansı katkılar içerir.

Bana uygun mu?
Yeni Shell FuelSave Kurşunsuz 95’i, araçlarının motor verimliliğinin arttırıp yakıt tüketimini düşürmek isteyen tüm sürücüler kullanabilir.
Tüketime özen göstermek
Yeni Shell FuelSave Kurşunsuz 95, müşterilerimizin günlük araç kullanma maliyetlerini düşürmeyi amaçlayan, yakıt tasarrufuyla ilgili çalışmalarımızın yeni bir örneğini oluşturuyor.
Siz de araç kullanmayı daha ekonomik hale getirmek için http://www.shellandturcas.com.tr/herdamla sitesini ziyaret edin ve yakıt ekonomisiyle ilgili öneri ve ipuçlarını kullanarak yakıtınızın her damlasından en fazlasını alın.

* Shell FuelSave Kurşunsuz 95 her depoda 1 litreye kadar tasarruf sağlar. En az 50 litrelik bir deponun tamamının dolduruluduğu varsayımıyla hesaplanmıştır. Yakıt ekonomisi formülüne sahip olan ve olmayan yakıtlar karşılaştırılmıştır. Gerçek tasarruf miktarı araca, sürüş şartlarına vestiline göre değişebilir
omeralemdar
BİNBAŞI
BİNBAŞI

İleti msaltik » 30 Eylül 2009 09:44

Ben güzergahım nedeniyle uzun zamandır Total'den alıyorum. Çok km yaptığım için de sık sık alıyorum. Yakıttan memnundum ancak son zamanda tüketimim biraz arttı. Hatta açtığım bi başlıkta da belirttim, yol bilgisayarı değerlerimle gerçek değerler biraz açılmaya başladı. O yüzden eski dost PO'ya dönmeyi düşünüyorum.

Şu ana kadar PO, Total ve Shell'in hem benzin hem dizelini kullandım

Aralarından Shell'in ne benzininden ne de mazotundan memnun kaldım. Performans artışı göremezken, tüketim arttı... Bu söylediğim en az 3 Full depoya göredir. Kullanılan araçlar 2006 Clio3 1.4 98bg, 2009 Clio3 1.5 65bg

Bir de yakıtta su mu olabilir diye endişelerim var. Ne biliyim temizlik şu bu... Total DOCO denen istasyonlarını nasıl anlıyoruz. Sitesinde öyle birşeyden bahsetmemiş. Mesela Trabzon'da var mı DOCO
msaltik
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: 2009 65bg Extreme
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65bg
Kilometre: 33100
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Dunlop Sport SP01
İsim ve Şehir: TRABZON

İleti Bursasporlu » 26 Aralık 2009 21:40

Bir daha TOTAL Mİ ?ASLA....

Bursa'da oturan arkadaşlar sakın eski fakülte kavaşığının hemen yanındaki TOTAL'den mazot almasınlar.Geçen hafta gittim 40 ytl lik mazot aldım,arabam 2000 devir gelince kendini kasmaya başladı.Dedim belki geçer,gittim servise kesin %90 aldığın mazottan dediler,mazotun bitmesini bekleyin,bu sefer kullanmış oldugum TOTAL diesel bitti.Opet istasyonunun birine gittim,pompacıya durumu anlattım.Markette dizel için pislik atıcı kırmızı renkte bir şişede katkılı madde al dediler,aldım üstüne 10 ytl mazot koyalım pislik gider dediler ve bursada gezmediğim ara sokak,cadde kalmadı,sonunda kurtuldum,araba da ne tekleme kaldı ne de pislik, ama yetkili total benzin istasyon müdürü dediki biz günde 1000 tane araca benzin ve mazot koyuyoruz,bizden kesinlikle kaynaklanmaz,olamaz dedi kesti attı.Yazıklar olsun..Nerde kaldı TOTAL'in ağırlığı..en az 200 tanıdıgım ordan mazot ve benzin almakta..Bundan sonra Bursa'da oturan arkadaşlarımın kesinlikle önce mazot sonra benzin almasını istemiyorum..Saygılarımla.
Bursasporlu
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: Renault ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 85bg
Kilometre: 8100
Yakıt: total
Lastik Markası: dunlop
İsim ve Şehir: onur bursa

İleti mustafaserhan » 17 Ocak 2010 17:05

Benim aracım daha 6000 km'de ilk 2500 km shell kullandım sonra hep total aralarında da hiçbir farklılık hissetmedim fakat aracı alırken bayinin verdiği Cardvısıt le totale giderseniz hatırı sayılır para birikiyo alınan her yakıtın yuzde 3 -4 gibi bir kısmı puan olarak birikiyo ki gayet güzel oluyo :)
mustafaserhan
ACEMI ER
ACEMI ER

Motor Tipi & Gücü: 1.2 75 bg
Kilometre: 3100
Yakıt: shell 95 oktan
Lastik Markası: bridgestone
İsim ve Şehir: Mustafa İstanbul

İleti Devrim » 18 Ocak 2010 03:48

Benim Total kartta şimdiden 1.5 depo mazot birikti. Gerçi mazot 3 lirayı geçti. Düşmesini bekleyeyim. :)
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti oguz1 » 18 Ocak 2010 07:33

Devrim demiş ki:Benim Total kartta şimdiden 1.5 depo mazot birikti. Gerçi mazot 3 lirayı geçti. Düşmesini bekleyeyim. :)

Devrim 250 tl civarı yapar ne yaptın sen, eğer öyleyse çok güzel.
oguz1
Moderatör
Moderatör

Motor Tipi & Gücü: 1,5 dci 80 bg
Kilometre: 122000
Yakıt: opet
Lastik Markası: tigar-lassa snoways
İsim ve Şehir: Murat İzmir

İleti Devrim » 18 Ocak 2010 23:16

Bundan bayağı bir süre önce istasyondaki eleman hatırlattı, tam depo doldurabiliriz karttaki ile dedi. Ben de "harcamak" istmememiştim. Üzerinden bir hayli zaman geçti. O zaman yarım olmasa bile çeyrek depo daha birikmiştir diyeyim.

Abi 2 Kasım 2007'den beridir daima Total'den aldım (bazı zorunlu hallerde Shell kullandım) ve hiçbir zaman karta işletmeyi ihmal etmedim. Birikim bundan olsa gerek...
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti zengi » 19 Ocak 2010 13:34

opet kart kullanmaya başladım,puanları hakkında bilgim yok.
kullanan arkadaşlar var mı
zengi
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65hp Aut.
Kilometre: 28000
Yakıt: opet euro dizel
Lastik Markası: dunlop
İsim ve Şehir: Zafer Aydın

İleti sariyerli » 14 Şubat 2010 08:51

Arkadaşlar merhaba, 3 gün önce Clio III 1,5 DCİ Expression 2006 model 72000 km. aldım.Daha önce 2005 Fiesta TDCİ sahibiydim.3 yıl kullandım Fiestayı.3 yıl boyunca Eurodieseli Total'in kendi istasyonu olan Altunizade Doco 'dan aldım.Hiçbir sorun yaşamadım ve içim de rahat etti.Total'in kendi istasyonunda hile hurda olmaz.Bir de E5 üzerinde Bostancı köprüsünün orda Total Doco istasyonu var.
sariyerli
ER
ER

Motor Tipi & Gücü: 15DCI 65HP
Kilometre: 72500
Yakıt: TOTAL EURO DİZEL
Lastik Markası: DUNLOP SP SPORT200
İsim ve Şehir: Kamil İstanbul

Önceki

Motor ve Yakıt

Kimler çevrimiçi