Ufak bir kaza

ClioIII araçlarımız, modelleri, genel araç özellikleri ve diğer özelliklere dair konular.

Ufak bir kaza

İleti SelimPusat60 » 07 Haziran 2018 22:34

Merhaba arkadaşlar. bir ay önce aldım aracımı Clio 3 1.2 2007 model. Bugün duran araca valide ufaktan değdirmiş :D sağ ön far çamurluk ve tamponu kırmış.vurdugu araçta Toros . Neyse sanayiye gittim kaportacı tamponla çamurlugu yaparım dedi değiştirmeye gerek yok dedi . Acaba o kadar kırığı yapabilir mi yapıştırıp falan iz kalabilir mi ? Far sipariş ettim orijinal far 650 TL imiş .bende diyorum ki farı kırmaya kırdık diğer farı da değiştiriyim sarardi zaten baya yapmışken hepsi çıksın aradan dedim ama 650 TL olduğunu öğrenince farin vazgeçtim haliyle . Yan sanayi de yokmuş farda neden yok acaba yan sanayi? Yarın orijinal far takılacak kaporta yapılacak tamirden sonra fotoları atcam buraya .bu arada araniza aracı almadan ilk araştırma döneminden beri katılmak istiyordum inşallah Clio 3 denk gelir ikinci el alırım da foruma üye olurum diye düşünüyordum bu güne kistmetmis :D
SelimPusat60
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: ClioIII 1.2 75 BG HB
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75 BG
Kilometre: 144
Yakıt: SHELL V-MAX
Lastik Markası: Michlen
İsim ve Şehir: Alperen pusat Tokat

Re: Ufak bir kaza

İleti SelimPusat60 » 07 Haziran 2018 22:45

Şimdi orjinal far parlak duracak diğeri sararmış duracak renk farkı olacak inyernette sararmış farlari zimpara cila temizleme videoları vardı sıfır gibi oluyordu sararmış farlar acaba bende yapsam arada yine de renk farkı olur mu orjinal farla ?
Bu iletideki ekleri görmek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
SelimPusat60
ONBASI
ONBASI

İleti tefenni15 » 08 Haziran 2018 08:24

Renk farkı mutlaka olur. İstediğiniz kadar zımpara ile yapın, orjinal far gibi olmaz, ama 650 TL de çok para o yüzden kendiniz yapacağınıza, far parlatmayı, iyi bir yerde yaptırırsanız, daha iyi sonuç alırsınız.
tefenni15
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCİ
Kilometre: 63000
Yakıt: Shell
Lastik Markası: Goodyear efficentgri
İsim ve Şehir: Osman-İzmir

İleti SelimPusat60 » 08 Haziran 2018 13:08

Aynen farı aldığım parçacı gel tamir bitince gel sararmış farı temizlemek için seni bir yere göndercem dedi 20 liraya halleder dedi yarın tamirden sonra oraya götürcem. Ayrıca kaporta için 250 TL masraf çıktı . Fotoğraf görünmüyor galiba ekleyim tekrar bu kaza için fazla mı bu ücret ?
Bu iletideki ekleri görmek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
SelimPusat60
ONBASI
ONBASI

Genel Konular

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 47 misafir