Devir

ClioIII araçlarımız, modelleri, genel araç özellikleri ve diğer özelliklere dair konular.

Devir

İleti Yasarali61 » 24 Mart 2018 23:22

Aracım biraz dik rampayi çıkarken özellikle 2 ye Attığımda devir yemeyip 1 e almak Zorunda kalıyorum ve normal al mi bayır çıkarken de araba bir kaç kişi olduğunda 3 yapamıyorum bütün filtreler yeni değiştim kayış kiti felan ağır bakımları yeni yaptırdım ancak sorun halen devam etmekte ve normal seyirde giderken gazı kestiğiniz de hoplama gibi oluyor kaç tane ustaya gösterdim normal al diyor bu konularda fikri olan varmı şimdiden sağolun
Yasarali61
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 65 bg
Kilometre: 315
Yakıt: Dizel
Lastik Markası: ..
İsim ve Şehir: Trabzon

Re: Devir

İleti yörükpaşa » 26 Mart 2018 12:26

.. ağır bakımlara , debriyaj baskı balata dahil mi ?. turbo sağlam mı ?. ( hortumda delik - çatlak , yağ kaçırma vs ) enjektörlere de bi baktırın ..
yörükpaşa
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII GT
Motor Tipi & Gücü: 1149
Kilometre: 5500
Yakıt: PO - SHELL
Lastik Markası: DUNLOP
İsim ve Şehir: HÜSEYİN ORAN - İSTANBUL

İleti tefenni15 » 28 Mart 2018 08:29

Yasarali61 demiş ki:Aracım biraz dik rampayi çıkarken özellikle 2 ye Attığımda devir yemeyip 1 e almak Zorunda kalıyorum ve normal al mi bayır çıkarken de araba bir kaç kişi olduğunda 3 yapamıyorum bütün filtreler yeni değiştim kayış kiti felan ağır bakımları yeni yaptırdım ancak sorun halen devam etmekte ve normal seyirde giderken gazı kestiğiniz de hoplama gibi oluyor kaç tane ustaya gösterdim normal al diyor bu konularda fikri olan varmı şimdiden sağolun

Arkadaş cevabını vermiş zaten, önce debriyaj baskı balata, değilse, turbo veya turbo hortumları kontrol edilecek.
tefenni15
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCİ
Kilometre: 63000
Yakıt: Shell
Lastik Markası: Goodyear efficentgri
İsim ve Şehir: Osman-İzmir

İleti oguz1 » 08 Nisan 2018 20:46

Kişiden kişiye değişmekle birlikte 80000 km - 120000 km aralığında debriyaj balatası değiştirmek lazım. Debriyaj clio III lerde yukardan kavramaktadır dolayısıyla debriyajdan pedalından anlayamazsınız. Yakıt aldığınız yeri değiştirin. Carbon clean da düşünebilirsiniz.
oguz1
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1,5 dci 80 bg
Kilometre: 122000
Yakıt: opet
Lastik Markası: tigar-lassa snoways
İsim ve Şehir: Murat İzmir

Genel Konular

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 92 misafir