yeni araç

ClioIII araçlarımız, modelleri, genel araç özellikleri ve diğer özelliklere dair konular.

yeni araç

İleti oguz1 » 03 Ağustos 2017 17:19

Merhaba, clio kullanan, clioya gönül veren forumdaşlar, dostlar ve arkadaşlar;

2006 yılında başka bir plartformda tanışıp burayı kurarak yüzlerce insanın tanışıp paylaşım yapmasına vesile olduk. Forumu faal hale getirerek yıllarca ayakta kalmasını sağlayan Erime teşekkür ediyorum. Devrimide unutmamak lazım Erim olmadığı durumlarda devrim göz kulak oldu. 11 yıllık dönemde aramıza binlerce arkadaş katıldı bazıları ayrıldı.

Bende ilk yıllarda epey faal olup değerli bilgileri buradan paylaştığıma inanıyorum, arşivlerde yerini aldı. Devrim ve diğer güzel işler yapıp burada paylaşım yapan arkadaşların işleride arşivlerde yerini aldı.

Zaman ilerliyor, clio değişiyor, kullananların sayısı gün geçtikçe artıyor. Burada paylaşılan bilgilere her zamankinden daha fazla ihtiyac var. Paylaşım devam edecek.

Benimde ailem büyüdü 5 kişi olduk ve çocuklarda büyüyor. Uzun yol gidiş gelişlerimiz arttı. Bagajımız arttı. izmir Ankara arasında yılda 3-4 kez mekik dokur olduk. Dolayısıyla 3-4 yıldır büyük bir araca geçmek aklımdaydı ve 2 hafta önce Ankarda cliomu çocukların ve benim istememe rağmen satttık. 2012 DSG elegane octavia aldık. Devrimde araç değiştirmişti bende aynı kaderi paylaştım. Buraya gönül bağım devam edecek 11 yılda clio III ile aramda oluşan bağı hiç unutmayacağım. Servislerde başıma gelenler, kronik sıkıntılar, motor, yakıt ve teknik konularda edindiğim tecrübeleri ara ara sorular geldikçe doğru ve anlaşılır olarak paylaşmaya devam edeceğim. Kazasız günler diliyorum. Yolunuzda farınızda açık olsun.
Bu iletideki ekleri görmek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
oguz1
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1,5 dci 80 bg
Kilometre: 122000
Yakıt: opet
Lastik Markası: tigar-lassa snoways
İsim ve Şehir: Murat İzmir

Re: yeni araç

İleti Emrebali05 » 03 Ağustos 2017 19:41

Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin biz clio kullanmaya devam :D
Emrebali05
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCİ 65 Hp
Kilometre: 136284
Yakıt: Shell V-max
Lastik Markası: Dunlop 185/60/15
İsim ve Şehir: Bursa

İleti orcunkurt1990 » 14 Ağustos 2017 10:24

Hocam hayırlı olsun..
orcunkurt1990
ACEMI ER
ACEMI ER

Motor Tipi & Gücü: qeqeq
Kilometre: 190000
Yakıt: benzin lpg
Lastik Markası: lassa
İsim ve Şehir: çorum

İleti tefenni15 » 14 Ağustos 2017 13:04

Ah be Hocam Octavia iyi bir tercih ama, keşke DSG belasına bulaşıp başına dert almasaydın. DSG pimi çekilmiş el bombasıdır, patlaması an meselesidir maalesef.
tefenni15
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCİ
Kilometre: 63000
Yakıt: Shell
Lastik Markası: Goodyear efficentgri
İsim ve Şehir: Osman-İzmir

İleti mahmut uysal » 15 Ağustos 2017 14:55

hayırlı olsun
mahmut uysal
ACEMI ER
ACEMI ER

Motor Tipi & Gücü: 1.2 75bg
Kilometre: 62000
Yakıt: shell
Lastik Markası: dunlop
İsim ve Şehir: gebze/kocaeli

İleti oguz1 » 16 Ağustos 2017 21:30

tefenni15 demiş ki:Ah be Hocam Octavia iyi bir tercih ama, keşke DSG belasına bulaşıp başına dert almasaydın. DSG pimi çekilmiş el bombasıdır, patlaması an meselesidir maalesef.

Herkese çok teşekkür ediyorum.

DSG belası demişsiniz, evet arızalanırsa tüm otomatik şanzumanlar bela oluyor. Kardeşimde 4 yıldır DSG kullanıyor o yüzden ailece bu konuda bilgi sahibiyiz. İstatistiki olarak wosvagende sıkıntı çıkma olasılığı daha fazla skodada daha düşük hatta kilitlenme skodada olmuyor.

Kullanımla ilgili önemli konular var, bunlara dikkat edilirse sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum. Dünyada ve ülkemizde en çok satılan şanzumanlardan o yüzden sıkıntı çıkma istatistiğide oransal olarak tüm modellerle aynı.

Benzinli otomatik olsaydı honda tercih edecektim ama bagaj, sağlamlık, iç hacim, konfor, motor sorunsuzluğu ve lpg benzini sevmemem nedeniyle wosvagen gurubuna yöneldim. Kullananlardan aldığımız bilgi skodanın her konuda wosvagenden bir tık daha kaliteli olduğu yönünde genel bir inanış var.

Ölmeden otomatik kullanalım dedik, ağız tadıyla kazasız günlerde kullanalım inşallah. Yolunuzda farınızda açık olsun.
oguz1
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1,5 dci 80 bg
Kilometre: 122000
Yakıt: opet
Lastik Markası: tigar-lassa snoways
İsim ve Şehir: Murat İzmir

Genel Konular

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 54 misafir