Konsol aydınlatma

ClioIII araçlarımız, modelleri, genel araç özellikleri ve diğer özelliklere dair konular.

Konsol aydınlatma

İleti kadirsondas3 » 31 Mart 2016 17:42

Selamın aleyküm arkadaşlar 2006 Clio 3 kullanmaktayım. Ön konsol klima vs. aydınlatmasını nasıl değiştireceğim yardım edebilir misiniz? Teşekkürler.
kadirsondas3
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 benzinli - 75bg
Kilometre: 83
Yakıt: Benzin-lpg
Lastik Markası: Lassa
İsim ve Şehir: Kadir SONDAŞ TOKAT

Re: Konsol aydınlatma

İleti faruxahin » 31 Mart 2016 21:25

Aslinda cevabi bende bekliyorum cunku konsolun sol tarafindaki ısıklar her zaman yanmiyor ( hava akimini verecegeniz yeri gosteren ayar tusu ) ayar kolunu saga sola cevirince yada o donen tusa hafifce vurunca aydinlatma calisiyor. Acaba bir temassizlikmi var yoksa aydinlatmaninmi degismesi lazim. Bu sekilde sorun yasayan arkadaslar varsa ve yardimci olabilirlerse sevinirim
faruxahin
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII Extreme
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75bg
Kilometre: 110
Yakıt: LPG - Total
Lastik Markası: Bridgestone185/15/65
İsim ve Şehir: Adana

İleti semih89 » 05 Nisan 2016 10:54

dijital değil diye tahmin ediyorum . Teyp çerçevesini kendinize doğru çekerek çıkarabilirsiniz. Sonra klima panelinin vidalarını sökün yanlardan . Manual olanların kontrolü bir telle yapılıyor sakın çıkartmayın inletir adamı :) Sonra panelin arkasından T10 - W5W ampülleri değiştirebilirsiniz.
semih89
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85bg
Kilometre: 35000
Yakıt: EuroDizel Opet
İsim ve Şehir: ltba

İleti etacarinae » 07 Nisan 2016 16:57

faruxahin demiş ki:Aslinda cevabi bende bekliyorum cunku konsolun sol tarafindaki ısıklar her zaman yanmiyor ( hava akimini verecegeniz yeri gosteren ayar tusu ) ayar kolunu saga sola cevirince yada o donen tusa hafifce vurunca aydinlatma calisiyor. Acaba bir temassizlikmi var yoksa aydinlatmaninmi degismesi lazim. Bu sekilde sorun yasayan arkadaslar varsa ve yardimci olabilirlerse sevinirim

Bir elektrikçiye gidin, 5-10 tlye halleder. Benim araçta da bir taraf yanmıyordu, götürdüm 5 dakikada hallettiler.
etacarinae
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 65
Kilometre: 99000
Yakıt: dizel
Lastik Markası: lassa
İsim ve Şehir: mustafa özdemir istanbul

İleti faruxahin » 13 Nisan 2016 14:59

etacarinae Kardeşim . Ya O dediğiniz Elektrikçilerden Keşke Burada Olsa Ellerini Ayaklarını Öperim.
Ben 60 Liralık hoparloru değiştirmeye 40 TL 15 liralık kornayı değiştirmeye 20 lira isteyen elektrikçilerden sonra araba yansa elektrikçiye gitmemeye karar verdim. Tabi Daha Sonra Azmedip Arka kapı Kartonunu tek Başıma Söküp Arka Hoparlorleri de Kendim Değiştirdim. ön paneli de söküp onuda yaparım onlara o kadar para vereceğime :D
faruxahin
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII Extreme
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75bg
Kilometre: 110
Yakıt: LPG - Total
Lastik Markası: Bridgestone185/15/65
İsim ve Şehir: Adana

Genel Konular

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 80 misafir