yakıt deposu - yakıt hk. soru

ClioIII araçlarımız, modelleri, genel araç özellikleri ve diğer özelliklere dair konular.

yakıt deposu - yakıt hk. soru

İleti etacarinae » 03 Şubat 2015 10:51

merhabalar, aslında yeni konu açmak istemiyordum ama forumdaki ilgili konular çok eskiydi. bir kaç tane sorum var, sizin de görüşlerinizi almak istedim.
benim yakıt deposu 65 litre alıyor. 2011 model authentique, normalde bunlar 55 falan alıyor diye biliyorum. sizlerde de oyle mi, ilginç geldi bana.
ilk yakıtımı opetten almıştım aracın sesi iyiydi. ikinci seferde totalden aldım (acıbadem total), bu sefer biraz sesli çalışmaya başladı.
son soru, aracın arkasından bir yerden su sesi geliyor. çok rahatsız etmiyor, çok bozuk yollarda geliyor sadece, bir miktar su bir yerlere kaçmış, tahminim sağ arka kapı gibi. bu suyu boşaltabilir miyiz?
teşekkürler
etacarinae
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 65
Kilometre: 99000
Yakıt: dizel
Lastik Markası: lassa
İsim ve Şehir: mustafa özdemir istanbul

Re: yakıt deposu - yakıt hk. soru

İleti emretpc » 03 Şubat 2015 12:08

etacarinae demiş ki:merhabalar, aslında yeni konu açmak istemiyordum ama forumdaki ilgili konular çok eskiydi. bir kaç tane sorum var, sizin de görüşlerinizi almak istedim.
benim yakıt deposu 65 litre alıyor. 2011 model authentique, normalde bunlar 55 falan alıyor diye biliyorum. sizlerde de oyle mi, ilginç geldi bana.
ilk yakıtımı opetten almıştım aracın sesi iyiydi. ikinci seferde totalden aldım (acıbadem total), bu sefer biraz sesli çalışmaya başladı.
son soru, aracın arkasından bir yerden su sesi geliyor. çok rahatsız etmiyor, çok bozuk yollarda geliyor sadece, bir miktar su bir yerlere kaçmış, tahminim sağ arka kapı gibi. bu suyu boşaltabilir miyiz?
teşekkürler

Merhaba 2012 authentique edition aracımızın yakıt deposu 55 litre. Clio'larda 65 litre hiç duymamıştım, ilginç geldi banada. :o

Bende her zaman opetten alıyorum mazotu fakat bir kere mecburiyetten Sapanca Kartepe taraflarında "Diesel" diye bir yerden eurodizel almak zorunda kaldım. Ama seste herhangi bir değişiklik olmadı, her zamanki sesteydi. Ses değişikliğinin soğuk havalar ve sıcak havalarda farklılık gösterdiğini farkediyorum daha çok. :good:

Arkadan gelen su çalkantısı sesi ne yazık ki mazot deposundan gelen mazotun sesi. Farkettiyseniz depo kapağının olduğu yerden bahsediyorsunuz yani sağ taraf. Clio'larda hatta Clio4'lerde dahi bu sesten rahatsız olan kullanıcılar var. Ben daha önce şirket aracı olarak sembol kullanıyordum, ondan sonra Clio3'teki sesler hiç rahatsız etmiyor beni :D
emretpc
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII 2012 Aut.Edt
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 75 hp
Kilometre: 79600
Yakıt: Opet UltraForce
Lastik Markası: Lassa Greenways
İsim ve Şehir: Emre - SAKARYA

İleti batuavran » 03 Şubat 2015 15:08

emretpc demiş ki:
etacarinae demiş ki:merhabalar, aslında yeni konu açmak istemiyordum ama forumdaki ilgili konular çok eskiydi. bir kaç tane sorum var, sizin de görüşlerinizi almak istedim.
teşekkürler

Merhaba 2012 authentique edition aracımızın yakıt deposu 55 litre. Clio'larda 65 litre hiç duymamıştım, ilginç geldi banada. :o

Bende her zaman opetten alıyorum mazotu fakat bir kere mecburiyetten Sapanca Kartepe taraflarında "Diesel" diye bir yerden eurodizel almak zorunda kaldım. Ama seste herhangi bir değişiklik olmadı, her zamanki sesteydi. Ses değişikliğinin soğuk havalar ve sıcak havalarda farklılık gösterdiğini farkediyorum daha çok. :good:

Arkadan gelen su çalkantısı sesi ne yazık ki mazot deposundan gelen mazotun sesi. Farkettiyseniz depo kapağının olduğu yerden bahsediyorsunuz yani sağ taraf. Clio'larda hatta Clio4'lerde dahi bu sesten rahatsız olan kullanıcılar var. Ben daha önce şirket aracı olarak sembol kullanıyordum, ondan sonra Clio3'teki sesler hiç rahatsız etmiyor beni :D

emretpc ye aynen katılıyorum...
batuavran
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: CAPTUR
Motor Tipi & Gücü: 1.5dc 90bg ICON EDC
Kilometre: 6000
Yakıt: shell
Lastik Markası: MİCHLEN
İsim ve Şehir: batuhan (adanalı ama denizlide)

İleti etacarinae » 03 Şubat 2015 15:45

bilgiler için teşekkürler arkadaşlar.
sesin depodan gelmesi içimi rahatlattı aslında, araçta bir sıkıntı olduğunu göstermediği sürece diğer sesler önemli değil, varsın olsun depodan gelsin ses :)
etacarinae
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Motor Tipi & Gücü: 65
Kilometre: 99000
Yakıt: dizel
Lastik Markası: lassa
İsim ve Şehir: mustafa özdemir istanbul

İleti sred » 03 Şubat 2015 23:23

Yakıt deposu teknik olarak 55 litredir ancak, şamandıranın en üst konumundan sonra da yakıt alabilir depo. Yani o 55 litre şamandıranın en üst konumundayken depoda bulunabilecek yakıtın hacmidir. Bunun yanı sıra, depodan depo kapağına kadar olan borunun içi de yakıt alır. Yani deponun tam boş haldeyken 60-65 litre yakıt alması bu açılardan olası bir durum.
sred
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Marka & Model: 2007 ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 Aut
Kilometre: 60000
Yakıt: Shell 95
Lastik Markası: continental
İsim ve Şehir: hede hödö

İleti Devrim » 01 Mart 2015 03:57

Ben maalesef çoğu zaman şansımı çok zorlarım ve yakıt ikaz sesi ve ışığına rağmen kilometrelerce öyle gittiğim olur. Gerç bir kez yolda kaldım itiraf edeyim. :)

Yine bir hayli şansımı zorladığım bir gün nihayet yakıt istasyonuna girdim ve depoyu tam doldurmasını istedim. 57 küsür litre tuttu. Daha fazlasını görmedim şahsen.
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti faruxahin » 30 Mart 2016 22:00

Ben araca lpg taktirmadan once depoyu her zaman fullerdim 55 litrenin uzerini uzerini gormedim hic.
faruxahin
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII Extreme
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75bg
Kilometre: 110
Yakıt: LPG - Total
Lastik Markası: Bridgestone185/15/65
İsim ve Şehir: Adana

İleti nizam993 » 05 Nisan 2016 16:07

ben genelde lamba yaninca cok gecmeden depoyu fullerim samandiraya kadar genelde 50 lt civari aliyor ama iki kere girtlagina kadar doldurdum en fazla 59 lt aldi ve sonucunda 2 sindede samandra takili kaldi birdahada almadim hic tavsiyede etmiyorum
nizam993
ER
ER

Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI 65 HP
Kilometre: 82000
Yakıt: po
Lastik Markası: petlas 185/60/15
İsim ve Şehir: ISTANBUL

İleti oguz1 » 24 Nisan 2016 20:13

Bizim depo 55+2lt diye biliyorum. 2 de deponun boynunun aldığı miktardır. Eğer daha fazla alıyorsa o pompada bir terslik olduğunu düşünürüm. Seste 1- yakıt çalkalanma sesi 2- dpodaki unutulmuş su pedi olduğunu akla getiriyor.
oguz1
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1,5 dci 80 bg
Kilometre: 122000
Yakıt: opet
Lastik Markası: tigar-lassa snoways
İsim ve Şehir: Murat İzmir

Genel Konular

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 69 misafir