Torpido'dan gelen ses

ClioIII araçlarımız, modelleri, genel araç özellikleri ve diğer özelliklere dair konular.

Torpido'dan gelen ses

İleti emretpc » 29 Aralık 2014 14:23

Merhaba arkadaşlar. Son günlerde özellikle bozuk yolda ilerlerken sağ taraftan gelen ses canımı sıkmaya başlamıştı. Sonra farkettim ki ses torpidon geliyor. Torpidoyu açınca ses kesiliyor. Yani torpidonun kilit noktasındaki plastik kısımların birbirine sürtmesi sonucu çıkan ses olduğunu anladım. Bu konuda sıkıntı yaşayan ve bir çözüm bulan oldu mu acaba? :|
emretpc
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII 2012 Aut.Edt
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 75 hp
Kilometre: 79600
Yakıt: Opet UltraForce
Lastik Markası: Lassa Greenways
İsim ve Şehir: Emre - SAKARYA

Re: Torpido'dan gelen ses

İleti emretpc » 14 Ocak 2015 15:31

Torpido olarak bahsettiğim torpido gözüydü arkadaşlar, ifade ve anlam yanlışlığı oldu tabi :D

dcfix_06.jpg

Hareket esnasında kırmızı noktalarda oluşan sürtünmeden dolayı cık cık sesler gelmekte. Bunun için temas eden yerlere süngerimsi bir malzeme ile kaplamayı düşünüyorum yakın zaman. Bakalım işe yaracak mı...

Not: Fotoğraf bana ait değil, google görsellerden buldum. İç kaplama fena olmamış :D
Bu iletideki ekleri görmek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
emretpc
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

İleti emretpc » 14 Ocak 2015 15:42

Merak edip bakayım dedim, meğer Devrim hocamın yaptığı uygulamalardan biriymiş torpido gözü görüntüsü. Ellerine sağlık Devrim hocam, fotoğrafı kendi amaçlarım için kullandım ama kusura bakmayasın :D
emretpc
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

İleti krank » 27 Ocak 2015 14:06

Torpidodan gelen ses deneyimlerime göre kilit kısmından değil, kapak açıkken sağ ve solda gördüğünüz, kapağı tutan kızaklardan geliyor. Onlar içeri girdiğinde sanırım bir plastik parçaya filan sürterek zıngırtı yapıyor. Sünger şerit çektim sesi kesmedi en sonunda her derde deva yağlaycı spreyi bastım deliklerden ses kesildi. :)
krank
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: ClioIII Grandtour
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16v 75HP
Kilometre: 41000
Yakıt: Total 95
Lastik Markası: Falken sn832 ecorun
İsim ve Şehir: Tokat

İleti emretpc » 27 Ocak 2015 18:14

krank demiş ki:Torpidodan gelen ses deneyimlerime göre kilit kısmından değil, kapak açıkken sağ ve solda gördüğünüz, kapağı tutan kızaklardan geliyor. Onlar içeri girdiğinde sanırım bir plastik parçaya filan sürterek zıngırtı yapıyor. Sünger şerit çektim sesi kesmedi en sonunda her derde deva yağlaycı spreyi bastım deliklerden ses kesildi. :)

Bu aklıma gelmemişti hiç. Torpido gözünün açma koluna elimi bastırdığımda ses kesiliyordu, bende kilit yerinden geliyordur diye düşündüm. Yarın dediğiniz şeyi deneyeceğim, bir güzel yağlayayım her yerini en iyisi :D

Teşekkürler :good:
emretpc
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

İleti erdi7063 » 02 Şubat 2015 02:42

Merhaba bende de aynı sorun var. Bu yağ sıkıldığında içerideki bir şeye elektronik parçaya falan zarar verir mi? Bende pas sömürü ve yaglayıcı karışık bir ürün var onu kullansam sıkıntı olur mu?
erdi7063
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1500
Kilometre: 26345
Yakıt: dizel
Lastik Markası: dunlop
İsim ve Şehir: erdinç ordu

İleti emretpc » 02 Şubat 2015 10:18

erdi7063 demiş ki:Merhaba bende de aynı sorun var. Bu yağ sıkıldığında içerideki bir şeye elektronik parçaya falan zarar verir mi? Bende pas sömürü ve yaglayıcı karışık bir ürün var onu kullansam sıkıntı olur mu?

Ben kızakları yağlayıcı spreyle yağladım fakat düzelme olmadı yine bozuk yollarda ses geliyor. Belki de daha fazla yağ kullanmam gerekiyordu, kızakların deliklerin içine doğru uygulayamadım pek.
emretpc
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Genel Konular

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 26 misafir