Ufak Çaplı Bir Kaza-Birkaç Bilgi Almak İstiyorum Yardım!

ClioIII araçlarımız, modelleri, genel araç özellikleri ve diğer özelliklere dair konular.

Ufak Çaplı Bir Kaza-Birkaç Bilgi Almak İstiyorum Yardım!

İleti pyon » 25 Ekim 2014 12:16

[ img ]
[ img ]

Resimlerde görüldüğü gibi kazadan sonra sol ön çamurluk ve farın değiştirilmesi lazım gibi gözüküyor ama bir kaç merak ettiğim şey var. Farın sadece dış koruyucu plastiği kırıldı içeride herhangi bir sorun yok, tamamen mi değişiyor far kısmı acaba? Bir de bu parçalar hakkında fiyat bilgisi olan ve İstanbul Avrupa Yakasında iyi bir yer bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden Teşekkürler...
pyon
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI
Kilometre: 108020
İsim ve Şehir: Fatih/İstanbul

Re: Ufak Çaplı Bir Kaza-Birkaç Bilgi Almak İstiyorum Yardım!

İleti levolution » 25 Ekim 2014 16:01

Geçmiş olsun.
Çamurluk yan sanayi 100, orijinal 350 lira civarında. Her iki durumda da 150 lira civarı boya masrafı var. Keşke olabilse de aynı renk çıkma bulsaniz sağlamından.

Farın üst camının değiştiğini hiç duymadım.
levolution
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Extreme - 2008
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16v BVR 80bg
Kilometre: 138000
Yakıt: Total
Lastik Markası: Petlas 195/55/15
İsim ve Şehir: Levent - Sinop, Ankara

İleti ELT » 25 Ekim 2014 21:28

öncelikle geçmiş olsun...
Levent dogru fiyat vermiş. Serviste sormuştum çamurlık 350TL+boya işçiliği demişlerdi. Far ise yekpare bir parça, orjinali 230-250TL gibi birşey olması lazım...
ELT
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: Clio III 2011
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI 85HP BVR
Kilometre: 100000
Yakıt: PO Vmax
Lastik Markası: Goodyear Ultragrip P
İsim ve Şehir: Sedat Çanakkale

İleti pyon » 26 Ekim 2014 11:47

Öncelikle teşekkürler yorumlarınız için. Dediğiniz gibi far komple değişecekmiş. Orjinal Mais parça fiyatını sordum Far: 320TL ve Çamurluk: 275 TL dediler. İşçiliğinden de 300-400TL arası fiyat verenler oldu. Dediğiniz gibi sağlam çıkma bulabilsem gerçekten çok iyi olacak. Forumdan bir arkadaş çıkma far almış 120TL dedi. Bende bu şekilde bulabilirsem iyi olacak. ve Kasko hakkında birşey soracağım size. Arabayı alalı 2 ay oldu ve kaskosu var arabanın. Ustalar beyan edip parçaları kaskodan alıp işciliğini biz yaparız dediler de böyle birşey de kasko bozulmuyor mu? Usta kaskonuz yeni 5 kere hakkınız var sorun olmaz dedi. Sadece seneye indirim olmaz kasko fiyatında ve yine aynı fiyattan kasko yaptırırsınız dedi. Bilgisi olan arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyorum. Tekrar teşekkürler...
pyon
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI
Kilometre: 108020
İsim ve Şehir: Fatih/İstanbul

İleti levolution » 26 Ekim 2014 23:09

Eğer şaibeli bir durum yoksa kaskodan yaptırmanın avantajları ve dezavantajları olacaktır. Araba garantili bir şekilde orijinal parçalarla servisinde yapılıp işlemler kayıt altına alınacak ve olası alıcının kuşkulanması ihtimalini en aza düşürecektir.
Ancak kasko bedeli söylendiği gibi seneye bir parça yüksek olacaktır.
Buna en güzel cevabı kasko şirketi verir. Kasko devreye girerse ne kadar indirimden vazgeçilmiş olur, cepten yaptırılırsa ne kadar masraf çıkar diye araştırın, buna göre karar verin.
Dedigim şaibeli beyan olayına dikkat ama. Kaza anında rapor tuttuysaniz sorun olmaz ama aradan vakit geçtikten sonra tutulan kaza tespit tutanağı ve beyan dert olabiliyor.
levolution
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Extreme - 2008
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16v BVR 80bg
Kilometre: 138000
Yakıt: Total
Lastik Markası: Petlas 195/55/15
İsim ve Şehir: Levent - Sinop, Ankara

Genel Konular

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 27 misafir