ClioIII Renkleri & Aracımızın Rengi

ClioIII araçlarımız, modelleri, genel araç özellikleri ve diğer özelliklere dair konular.

Aracınız rengi aşağıdakilerden hangisidir?

Beyaz
55
10%
Platin Gri
157
30%
Gök Gri
81
15%
Duman Gri
68
13%
Kumsal Beji
31
6%
Kül Beji
23
4%
Antik Bronz
0
Oy yok
Dinamik Kırmızı
18
3%
Volkan Kırmızı
7
1%
Ateş Kırmızı
18
3%
Gelincik Kırmızı
5
1%
Atlantik Mavi
6
1%
Dalyan Mavi
3
1%
Saks Mavi
5
1%
Siyah
51
10%

Toplam oy : 528

ClioIII Renkleri & Aracımızın Rengi

İleti Devrim » 14 Eylül 2008 23:05

Aracınızın rengi nedir, lütfen işaretleyiniz.

Bu anketten görelim ki hangi renkler daha çok kullanımda. "Rağbet" edilen renkler olarak bakamıyorum, benim gibi isteği dışında renkte araca sahip olanlarımız olabilir. Ben şahsen Duman Gri veya Kül Bej'ine oynamıştım ama o şartlarda Platin Gri almak gerekti. Bu rengi de çok çok sevdim gerçi...

Bu ankette, max. 15 seçenek bulunamktadır. Az kullanımı sebebiyle Genç Yeşil ve Başak Sarı renklerini çıkartmak zorunda kaldım. Eğer bu renklerden kullanan varsa, kullanılmayan başka bir renkle değiştiririz.
8-)

Ayrıca, mutlaka çoğumuz Renault'un Türkiye resmi sitesinden aracımızın renklerine bakmışızdır. Güzellik olsun diye hepsini bir araya topladım.

(Renkler: Beyaz, Platin Gri, Gök Gri, Duman Gri, Kumsal Beji, Kül Beji, Genç Yeşil, Başak Sarı, Antik Bronz, Dinamik Kırmızı, Volkan Kırmızı, Ateş Kırmızı, Gelincik Kırmızı, Atlantik Mavi, Dalyan Mavi, Saks Mavi, Siyah.)

BEYAZ
[ img ]

PLATİN GRİ
[ img ]

GÖK GRİ
[ img ]

DUMAN GRİ
[ img ]

KUMSAL BEJİ
[ img ]

KÜL BEJİ
[ img ]

GENÇ YEŞİL
[ img ]

BAŞAK SARI
[ img ]

ANTİK BRONZ
[ img ]

DİNAMİK KIRMIZI
[ img ]

VOLKAN KIRMIZI
[ img ]

ATEŞ KIRMIZI
[ img ]

GELİNCİK KIRMIZI
[ img ]

ATLANTİK MAVİ
[ img ]

DALYAN MAVİ
[ img ]

SAKS MAVİ
[ img ]

SİYAH

[ img ]

Resimler Renault.com.tr adresinden alıntıdır.
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

Re: ClioIII Renkleri & Aracımızın Rengi

İleti Devrim » 15 Eylül 2008 10:48

Platin Gri öyle ilginç bir renk ki kirlendiğini anlamıyorsunuz. Tozu kiri çok geç gösteriyor. Ne zaman sonra "aracı bir yıka(t)sam iyi olacak" diyorsunuz. Yıkama sonrası anlıyorsunuz aracın kirlendiğini. Ve aracımız temizken öyle cilalı ve çekici duruyor ki size hak vermemek mümkün değil.

Ben aracımı satın alırken bazı noktalar sebebiyle acele ettiğimiz için salondakilerden birini seçmiştik. Salondakilerden en çok iki kapılı Duman Gri beni çekmişti. O da çok heyecan verici bir renk. Ama Platin Gri'den çok memnunum.
Devrim
Site Admin
Site Admin

İleti dci65 » 15 Eylül 2008 11:27

ben bordo mu alsam duman gri mi alsam diye çok düşündüm ama sonra renault, konuya açıklık getirdi. bordo isterseniz 2 ay, duman gri isterseniz 2 gün beklersiniz dediler. bende gri aldım. çok memnunum aracın renginden :)
dci65

İleti Bahadir » 18 Eylül 2008 10:15

dci65 demiş ki:ben bordo mu alsam duman gri mi alsam diye çok düşündüm ama sonra renault, konuya açıklık getirdi. bordo isterseniz 2 ay, duman gri isterseniz 2 gün beklersiniz dediler. bende gri aldım. çok memnunum aracın renginden :)

Eşimin tercihi siyahtı. Gerçekten güzel de duruyordu. Ancak kendi istediğim mavi renge ikna edemeyince Duman Gri'de karar kıldık. Gece karanlığında tam bir siyah duruyor buda eşimin çok hoşuna gidiyor. Gündüz ise siyah olmadığı belli oluyor. Değişik bir renk, gerçekten oturaklı ve asil bir duruşu var. Jantlar felan kendini daha iyi gösteriyor. Aynalar siyah olduğu için gövde rengi olmaması sıkıntı yaratmıyor. Arka camlar renkli olduğu için araç film çekilmiş gibi duruyor. Ancaaaaakkk. Kiri tozu çamuru çok gösteriyor. Daha sık ve iyi temizlemek gerekiyor. Şuan Ankara'da su sıkıntısı olduğu için araç yıkama yerleri artık kuyu suyu kullanıyorlar ve Ankara'nın kuyu suları aşırı derecede kireçli o yüzden aracın çok iyi kurulanması gerekiyor. Aracımı yıkattıktan sonra biraz sürat yapıp duruyorum ve ortaya çıkan su akıntılarını tekrar siliyorum. Kireç lekelerinden ancak bu şekilde kurtulabiliyorum. Ama dediğim gibi aracımın renginide çok seviyorum....
Bahadir
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65hp
Kilometre: 70000
Yakıt: Shell GTL +
Lastik Markası: Michelin Enegy Saver
İsim ve Şehir: Ankara

İleti dci65 » 18 Eylül 2008 11:46

Bahadir demiş ki:
dci65 demiş ki:ben bordo mu alsam duman gri mi alsam diye çok düşündüm ama sonra renault, konuya açıklık getirdi. bordo isterseniz 2 ay, duman gri isterseniz 2 gün beklersiniz dediler. bende gri aldım. çok memnunum aracın renginden :)

Eşimin tercihi siyahtı. Gerçekten güzel de duruyordu. Ancak kendi istediğim mavi renge ikna edemeyince Duman Gri'de karar kıldık. Gece karanlığında tam bir siyah duruyor buda eşimin çok hoşuna gidiyor. Gündüz ise siyah olmadığı belli oluyor. Değişik bir renk, gerçekten oturaklı ve asil bir duruşu var. Jantlar felan kendini daha iyi gösteriyor. Aynalar siyah olduğu için gövde rengi olmaması sıkıntı yaratmıyor. Arka camlar renkli olduğu için araç film çekilmiş gibi duruyor. Ancaaaaakkk. Kiri tozu çamuru çok gösteriyor. Daha sık ve iyi temizlemek gerekiyor. Şuan Ankara'da su sıkıntısı olduğu için araç yıkama yerleri artık kuyu suyu kullanıyorlar ve Ankara'nın kuyu suları aşırı derecede kireçli o yüzden aracın çok iyi kurulanması gerekiyor. Aracımı yıkattıktan sonra biraz sürat yapıp duruyorum ve ortaya çıkan su akıntılarını tekrar siliyorum. Kireç lekelerinden ancak bu şekilde kurtulabiliyorum. Ama dediğim gibi aracımın renginide çok seviyorum....

bendede benzer bi sorun var ama bizim okulun önündeki detaylı yıkamacıyı kullanıyorum iç dış.. daha iyi temizleyen bi yer görmedim. bir hafta 10 günde bir yıkatırım.. tuzlu bi yer olması dışında iyi. ama renk hakikaten çok çekici. dikkatleri üzerime topluyorum ya da bana öyle geliyor :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
dci65

İleti SAFAK SAHIN » 19 Eylül 2008 00:04

Biz arabamızın takas fiyatını öğrenmeye gittikve içerdede tek volkan kırmızı vardı.aracımızın fiyatını öğrendik ve iyi bir fiyat gibi gelince sabırsızlanarak hiç beklemeden tama BU OLSUN (Volkan KIrmızı)dedik.Aslında eim dedi.Beb ilk başta hiç dikkat etmedim renk konusuna ama sonradan iyikide volkan kırmızı tercih etmişiz dedim.

anlayacağınız içerde sadece siyah olsaydı şu an arabamız siyahtı. :) :D ;)
SAFAK SAHIN
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: CLIOIII Aut/2006
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16 V.
Kilometre: 87000
Yakıt: shell-95 oktan
Lastik Markası: bridgestone-Turanza
İsim ve Şehir: İZMİT/Karamürsel

İleti AII » 19 Eylül 2008 13:24

Platin gri aldım çok fazla rengi konusunda kafa yormamıştım ama gerçektem renginden çok memnunum
AII
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Marka & Model: CLIOIII 2008
Motor Tipi & Gücü: 1.2. V. Extreme
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: İsmail ARKAN/KONYA

İleti eylber » 09 Kasım 2008 00:10

Valla bizde eşimle duman gride karar kılmıştık,ki 1.6 kül bejini gördük Renault'ta bizde 1.2 kül beji için 15 gün bekledik inanılmaz karizmatik bir renk iyikide o anda orada 1.6 külbeji varmış .
En son eylber tarafından, 13 Kasım 2008 00:57 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
eylber
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: MEGANE 3 HB PRİVİLEG
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI 105BG
Kilometre: 15000
Yakıt: Total EXCELLIUM,
Lastik Markası: Goodyear
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti EX_PRO » 12 Kasım 2008 22:56

iki tane aracım var ikiside PLATİN GRİ

fakat ara sıra insan sıkılıyor ben hep BEYAZ arabaları sevmişimdir Fakat aşağıdaki renkleri acayip beyendim

arabamı değiştirirsem seneye bu renklerden birini alırım artık

GENÇ YEŞİL

BAŞAK SARI

ANTİK BRONZ
EX_PRO
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

İleti Devrim » 13 Kasım 2008 15:27

Ben de eğer tekrar alacak olsam KUMSAL veya KÜL BEJİ'ni tercih edebilirim. Çok çekici geliyorlar.

Bir de SİYAH istemiştim, "yok efendim, tozu gösterir, kötü durur, sürekli yıkayacaksın, kestek köstek...". E keşke alsaymışım, hep yıkıyorum arabamı zaten. :mrgreen:
Devrim
Site Admin
Site Admin

İleti filip34 » 13 Kasım 2008 16:30

Bende Duman Grisi var oldukça memlunum bence arabayı yeterince gösteriyor yeterki temiz olsun. Şİmdilik evden atılana kadar oldukça temiz :D
filip34
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI
İsim ve Şehir: FERDİ - İSTANBUL

İleti Kenancelik » 27 Ocak 2009 16:27

Platin Gri
Kenancelik
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: EXTREME 2009
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16 Valf
İsim ve Şehir: Kenan/OSMANİYE

İleti ozgur&yigit » 27 Ocak 2009 17:00

walla dört yıldır bütün arabalarım platin gri bazen millet arabayı değiştirince bile fark etmiyo boyutlardan bile anlamıyolar plakalarda hep yakın oluyodu :) ondan birazda hep sonları 76 idi :)
ozgur&yigit
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
İsim ve Şehir: hüseyin-istanbul

İleti ozgur&yigit » 27 Ocak 2009 17:46

aynen abi
eyvallah :D
ozgur&yigit
ONBASI