Kasislerde ses yapıyor .

ClioIII araçlarımız, modelleri, genel araç özellikleri ve diğer özelliklere dair konular.

Kasislerde ses yapıyor .

İleti emek » 30 Haziran 2010 10:36

Selam arkadaşlar , ben siteye daha önce üye olduğum halde detaylı olarak ilk defa inceledim, okudum ve çok öğretici güzel, bilgi verici. Ben de aracıma ait sorunu yazarak bilgilerinizi paylaşmak istedim.. 2009 yılı ağustos ayında 2009 model 1.2 Clio III experssion aldım. Aracımdan çok memnunum , fakat aldığım tarihten itibaren arabamla kasislerden (hız yavaşlatıcı) geçerken ön dsğ bazen sol taraftan (look diye) ses geliyor servise götürdüm incelediler sonucu varamadılar Kasislere çok yavaş girersem ses gelmiyor, ayni şekilde geri vitesle kasislerden geçerken ses arka taraftan geliyor. Bu sorun haricinde hiç bir şikayetim yok arabamdan çok memnunum. Bu konuda beni aydınlatabilirmisiniz.
emek
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: Renault ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75hp
Kilometre: 3000
Lastik Markası: opet
İsim ve Şehir: ismail balıkesir

Re: Kasislerde ses yapıyor .

İleti AF890 » 30 Haziran 2010 13:04

süspansiyon sesi ve yalıtım konusunda clio'dan fazla bşey beklemeyin, clio'yu böyle kabullenmekte fayda var :D
AF890
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: 2008 Grand Tour Auth
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V
Kilometre: 76500
Yakıt: LPG
Lastik Markası: Lassa
İsim ve Şehir: Fatih Niğde

İleti sammy64 » 30 Haziran 2010 13:59

on taraf süspansıyon sesıne bi şey dıyemem ama yalıtım konusunda basarılı bence...ses yalıtımı konusunda ovgü aldıgım cok oldu:):):)ama on suspansıyondan kasıslerde lokurt lokurt ses yapma sorunu var malesef..b segmentınde bı aracc,konuya bu tarafından bakmak lazım galıba..
sammy64
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCİ 80hp
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: Sami Uşak

İleti emek » 30 Haziran 2010 17:15

Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler. Böyle kullanmaya devam edeceğim keyfe keder sağlık olsun .
emek
ACEMI ER
ACEMI ER

Motor Tipi & Gücü: 1.2 75hp
Kilometre: 3000
Lastik Markası: opet
İsim ve Şehir: ismail balıkesir

İleti hasmer » 01 Temmuz 2010 15:01

Özellikle kasislerdeki lok ,lok sesler aldığımızdan beri var , takmamaya çalışıyorum ama sinir bozmuyor da değil...Bu arada bu seslerin bence segmentle falan ilgisi yok (aynı segmentteki yaris niye yapmıyor) üstünde dursalar hallederler...B segmenti araç anca bu kadar olur düşüncesine katılamıyorum , tamam konfor , süspansiyon az olabilir ancak bu lokurtuları ,silecek motorunun olduğu yerdeki tahliye problemlerini , kapıdan camdan içeri su almasını , farların lekelenmesini ,camların sürtünür gibi açılıp kapanmasını halledememek de biraz Renault'un napsak satıyoruz zaten fikrinin ürünüdür.
hasmer
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII FazIIDyn.bvr
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85hp
Kilometre: 7500
Yakıt: V/max Eurodiesel 10
Lastik Markası: Conti Prem.Contact.
İsim ve Şehir: Hasan Mermer İstanbul

İleti dafkanat » 01 Temmuz 2010 15:49

ben de de aynı sorun vardı.lastikleri değiştirdim sorun kalmadı. fabrika lastiği brigston turanza er300 idi.üstelik 2000 yılına ait bir lastikti.michelin enerjı saver aldım yeni. hem yol sesi hemde kasislerdeki vuruntu sesi ortadan kaktı bilgine
dafkanat
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: Benzin+LPG(LR)
Kilometre: 120000
Yakıt: Lukoil
Lastik Markası: Michelin Energy Save
İsim ve Şehir: Doğan-UŞAK

İleti jamesdean » 03 Temmuz 2010 20:37

merhabalar arkadaşım.bende aynı sorunu yaşadım arabayı aldığım ilk yaz.bagaj kapağını açtığında araç kısmında lastik yuvarlak küçük takozları göreceksin.iki sağda iki solda.onları ve kilit mekanizmasını kontak spreyi ile temizleyip gresle yağlarsan sorunun düzeleceğini tahmin ediyorum.benim de kasislerde ve virajlarda aracın arkasından tok diye bir ses geliyordu.servise gittim (akçayda) usta arabayla 5 dk gezdi ve size söylediğim yerlerden olduğunu anlattı.temizledi yağladı hiçbir sıkıntı kalmadı.arada sırada bende yapıyorum.umarım düzelir.saygılarımla.
jamesdean
ONBASI
ONBASI

Motor Tipi & Gücü: 1.2v 75bg
Kilometre: 41500
Yakıt: shell fuel save 95
Lastik Markası: bridgestone turanza
İsim ve Şehir: yusuf yiğit bursa

Genel Konular

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir