kendi düsüncem

ClioIII araçlarımız, modelleri, genel araç özellikleri ve diğer özelliklere dair konular.

Re: kendi düsüncem

İleti Arslan » 31 Ocak 2010 16:57

2008 Clio 1.2 Auth. 49bin km kullanmış biri olarak şunları ekleyebilirim: Ben bu aracı alırken kriterlerim 2 tane idi: Fiyat ve yakıt. 23500Tl ye aldım ve 7.6lt şehir içi yakar. Diğer donanım özelliklerini önemsemedim.
Peki şimdiki aklım olsa şu an 27500Tl olan sıfırına bu parayı verir miyim? Hayır.
30000Tl ye gider yeni kasa Polo alırım.

Peki dizel. Renault dizel motoru efsanedir. 85Bg Clio alınası bir araçtır. Tabi donanımlı olunca fiyat 35000Tl ye geliyor.
Diğer yandan yeni kasa Polo dizel 1.6 90Bg. Peki ben hangisini alırım? İşte burda kararsız kalabilirim. Ancak son noktayı Polo ile koyarım gibi geliyor.

Sonuçta bu iş bütçe ve zevk meselesi. Eğer tekrar Clio alacak olsaydım, yıllarca zevkle binebilmek için bence 1.5 Dizel 85Bg Dinamik modelini alırdım.

Ancak şunu da ekleyeyim. Ben yapmış olduğum 49bin km' nin her km' sinden zevk aldım. Severek bindim. Hakkını verdi. Bizim de Clio ya hakkını vermemiz lazım yani. Kaç kişiyi yolda bırakmış veya canını yakmış?
Arslan
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75BG
Kilometre: 46
Yakıt: Benzin
Lastik Markası: Bridgestone Turanza
İsim ve Şehir: istanbul

İleti dikmenibo » 31 Ocak 2010 21:00

en son bi karşılaştırmayla ilgili başlık açmıştım

clio-polo-fiesta nın dizel modelleri karşılaştırılmış

heralde vw korkusundan test sonunda bi sıralama yapmadılar, clio ya baya övgü vardı açıkçası :D
dikmenibo
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: 2009 Extreme
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dci 85bg BVR
Kilometre: 65000
Yakıt: Dizel
Lastik Markası: Michelin EnergySaver
İsim ve Şehir: İbrahim-İstanbul

İleti Metin » 31 Ocak 2010 22:11

zevk meselesi bu işler ben arabamı gercekten sevıyorum.şu sıralar değiştirmeyi düşünüyorum eger temiz bir clio dizel+triptonik bulursam gözümü kırpmadan alırım.şimdiye kadar hiçbir zaman yüzümü kara çıkarmadı benim.
Metin
Moderatör
Moderatör

İleti Dr.power » 17 Şubat 2010 10:51

Güzel bir konu olmuş..

Bende aldığıma pişman oldum. Benim aracın 3 milyar altında kia cerato satıldı keşke onu alsaydım diyorum. Peugeot alanlarda pişman... Bu segmentler böyle demekki.. En iyisi japon otomobillerine yönelme... Çin malı araçlarda herhalde bizim araç kadar arıza çıkarıyordun ancak fiyatı bendekinin yarısı..

Neyse birdaha renault'ta gitmem araç değiştirmekte yarar var...
Dr.power
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Kilometre: 0
İsim ve Şehir: Ankara

İleti Dr.power » 17 Şubat 2010 15:25

Bir şirketi, markayı savunmak çok anlamsız... Dacia da eurocap tan 5 yıldızlı eğer yıldızlar işe yarıyorsa .. mercedes'te hatalı araç üretirse onuda yerin dibine vururuz.. Zamanında anadol , murat 124 vardı hepimize mercedes gelmişti o yıllarda toz kondurmuyorduk..

Bu arabalar için berbat ifadesini kullanmam kullanmadımda... Bende çıkan arızalar clio ların %80 inde mevcut o zaman şu soruyu sormak lazım bir firma çıkardığı araçta bu denli arıza mevcut ve geri de çağırmıyorsa (Diğer ünlü firmalar gibi) ben samimiyetlerinden şüphe ederim..

Sonuçta clio 3 formundayız diye bu aracı övmek zorunda değiliz..
Dr.power
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

İleti ali26 » 17 Şubat 2010 23:16

bırakın herkes eteğindeki taşları döksün.arkadaşın bir sıkıntısı varsa ne güzel paylaşıyor.bizde bilelim ,yarın bizimde başımıza gelebilir.babamızın firması değil reno.vazgeçilmezde değil.düşünce özgürlüğü adına,karşımızdakine saygı adına ,hoşgörü adına...
ali26
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII Kül Beji
Motor Tipi & Gücü: 1.5dci 85 hp BVR
Kilometre: 7000
Yakıt: shell gtl
Lastik Markası: continantal185/55/15
İsim ve Şehir: eskişehir

İleti oguz1 » 18 Şubat 2010 00:14

Dr.power demiş ki:Sonuçta clio 3 formundayız diye bu aracı övmek zorunda değiliz..

Kesinlikle doğru,

Biz burada clioIII ü sorunlu yönü olduğu zaman övmedik. Övdüğümüz zamanda pek inandırıcı olmaz zaten. Ortak sorunlarımızı paylaşmak ve sorunların çözümlerini bulmaya çalıştık. Bu paylaşımada devam edeceğiz.

Güzel yönlerinide paylaştık, bu hakkımızda var elbette çünkü bu aracı kullanıyoruz.

Şu soruyuda sormak lazım bir daha araç alacak olsanız clio IV alırmıydınız? Bence bu soruyu kendimize sorduğumuz zaman herkes çok daha fazla objektif olacaktır.
oguz1
Moderatör
Moderatör

Motor Tipi & Gücü: 1,5 dci 80 bg
Kilometre: 122000
Yakıt: opet
Lastik Markası: tigar-lassa snoways
İsim ve Şehir: Murat İzmir

İleti Dr.power » 22 Şubat 2010 10:09

Eşime verdiğimden dolayı 6-7 aydır kullanmadığım arabayı dün akşam bir kullanayım dedim.. O da ne kısa -uzun far geçişi arızalanmış... Uzun fara geçmiyor...Olanları gülerek izliyorum artık :lol:

Bu arada önce ki meajlarımda kia cerato'dan bahsetmiştim.. onlardada turbo arızası çıkıyormuş... nereye baksan... neyse... :D
Dr.power
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

İleti samet358 » 23 Şubat 2010 01:08

okadar dert etmeyin arkadaşlar. araba bu sonuçta. koynunuza alıp yatmiycaksınız ya. bi süre kullanırsınız, sıkılırsanız başka bi araçla değiştirirsiniz olur biter. fazla zarar etmeden satarken de aracın son avantajını tadarsınız...

bende 2008 authentique sahibiyim. bazen memnunum bazen pişman.. ama bi sonraki aracımda başka bi markayı denemek istiyorum. kimseye isyanım yok... :beer:
samet358
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII Auth.
Motor Tipi & Gücü: içten yanmalı
İsim ve Şehir: Bursa

İleti ugurluhan » 23 Şubat 2010 20:34

Arslan demiş ki:Ancak şunu da ekleyeyim. Ben yapmış olduğum 49bin km' nin her km' sinden zevk aldım. Severek bindim. Hakkını verdi. Bizim de Clio ya hakkını vermemiz lazım yani. Kaç kişiyi yolda bırakmış veya canını yakmış?

Görünce dayanamadım. Yazayım dedim. Ben yolda kaldım. Hemde 130 la otobanda giderken direksiyonun yanındaki silecek kolunun alev alıp yanmasından dolayı. CLIO iyi güzel hoşta... Olmadık zamanlarda olmadık akla gelmeyecek problemler çıkarıyor. Belkide benim başıma hep böyle şeyler geldi. Bilemem. Ama yaşadıklarımdan sonra tekrar RENAULT almam. CLIO ya kastım yok. RENAULT almam.

50.000 km de 1.2 Otantik kullanıcısı olarak beğendiklerimi ve beğenmediklerimi yazayım
CLIO nun (+) yanları
- Nispeten sessiz iç mekanı.(Yol sesi, gıcırtı, zırıltı yok. Yüksek hızda biraz motor sesi geliyor)
- Akıllı kullanıldığında gerçekten yakıtı ekonomik.
- Yol tutuşu çok iyi.
- Sağlamlık hissi vermesi
- Bence şehir içinde kullanmak için son derece ideal. Uzun yolda da yeterince rahat.

CLIO nun (-) yanları
- Otantik modeli Hat safhada RENAULT cimriliği kurbanı (Bagaj ve torpido lambası bile yok. Aaaah aaah TOROS da bile vardı....)
- Elektrik aksamı dayanıksız.
- Birçok yerinde tasarımsal sorunlar var. Bunlar zamanla daha fazla sıkıntılar vermeye başlıyor.
- Umulmadık parçalardan sorun çıkarması
ugurluhan
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: MEGANE 3 HB Dyn
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCi 105HP
Kilometre: 18000
Yakıt: Euro Dizel (SHELL)
Lastik Markası: Turanza ER300
İsim ve Şehir: ANKARA

İleti Arslan » 23 Şubat 2010 21:07

Geçende kardeşime 2.el 2005 model polo aldık. 16bin TL ve 42000km. Aracı ben buldum ona. İlk aracı oldu bu. Öğrenecek. Yeterince kullanma şansım oldu. Dayanıklı ve sağlam bir araç olduğunu söylemeye gerek yoktur herhalde. Malzeme kalitesi benim Authentic den daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Benim 2008 Clio, bu 2005 model polodan daha önce yaşlanacak gibime geliyor. Bir Clio kullanıcısı olarak kardeşime polo aldım. Doğru da yaptım.
Arslan
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75BG
Kilometre: 46
Yakıt: Benzin
Lastik Markası: Bridgestone Turanza
İsim ve Şehir: istanbul

İleti umurcak » 23 Şubat 2010 21:38

evet polo gerkcetken güzel tercih benim arkadasımda var 2002 model olmasına ragmen ki en düşüğü aracta elektrkli aynalar mevcut arka tarafta ortada kolcak mevcut ve en önemlsi arac cok sessiz ben bunu anlamyırm arac hiç yorulmus km yapmıs gbi durmuyo cok sessiz..ama en büyük eksigi ki hala öle bagaj küçük..içi bizim araclara göre de biraz daha basık ve dar..ben size sunu söylim renault sadece rahatlık düşünüyo ona göre araclar tasarlıyor..şahsen aracımdaki rahatlıgı diger araclarda alamıyrm cok rahatsız edici oluyo ama bizim aracta hiç yasamıyrm herhangibir rahatsızlık...en byük avantajı bu
umurcak
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V
Yakıt: opet 95 oktan
İsim ve Şehir: UMUR-iskenderun

Önceki

Genel Konular

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 61 misafir