Clio III tomtom edition

ClioIII araçlarımız, modelleri, genel araç özellikleri ve diğer özelliklere dair konular.

Clio III tomtom edition

İleti ozkaN65 » 04 Ocak 2010 20:09

Merhaba arkadaşlar; bende kismetse siparişi verdim sanırım cuma günü bende yeni aracımla tanışacam. araç clio III tomtom edition 1,2 16V diye geçiyor. satıcı expession modeli ile aynı sadece navigasyon farkı var dedi fakat araştırınca 4-5 fark daha oldugunu gördüğüm icin tomtom tercih ettim. tomtom edition modeli hiç incelenmemiş hiç biryerde bununla ilgili doğru düzgün birşey bulamadım tomtom denilince hemen navigasyon çıkıyor...
Sitede 3 gündür dolanıyorum hemen hemen her başlığı okumaya (aracımla ilgili olan) çalışıyorum, okuduklarımdan yola çıkarak bu aracı almakla akıllıca mı yaptım diye düşünüyorum. ben sıfır alırken başım ağrımasın sorun olmasın dedim ama stabil sorunlar var sanırım clio da. yada bana mi oyle geldi? Umarım ben yanlış anlamışımdır yoksa verdiğim paraya üzülürüm.
Bu arada admin'e teşekkürler böyle bir site kurduğu için.
ozkaN65
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: Clio III tomtom edit
Motor Tipi & Gücü: 1,2 16V 75bg
Kilometre: 1200
İsim ve Şehir: ozkan istanbulul

Re: Clio III tomtom edition

İleti m.palmer » 04 Ocak 2010 21:03

her otomobil gibi clio'nunda ufak tepek problemleri var kardeş ama öyle aman aman da büyütülecek şeyler değil kanımca..kesinlikle sınıfındaki en kaliteli otomobillerden biri almakla kesinlikle hata yapmış olmazsın
m.palmer
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1.6 16v
Kilometre: 15000
Lastik Markası: conti. sport cont.2
İsim ve Şehir: mustafa/K.K.T.C

İleti ozkaN65 » 04 Ocak 2010 21:09

valla çok beğenerek aldım ümit ediyorum senin dediğin gibi olur (m.palmer) :) sanırım bu birazda şans işi, iki kişi aynı televizyon alır birninki bozulur birininki bozukmaz mantığı araba içinde geçerli gibi..
ozkaN65
ONBASI
ONBASI

İleti m.palmer » 04 Ocak 2010 21:25

2009 un en sorunsuzları listesinde vardı kardeş honda jazz'ın hemen arkasında honda accord toyota corolla gibi otomobillerle ayni konumda bizim otomobilimiz ama bir türlü yazıyı bulamıyorum bulduğumda hemen paylaşacağım sizinle..
m.palmer
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.6 16v
Kilometre: 15000
Lastik Markası: conti. sport cont.2
İsim ve Şehir: mustafa/K.K.T.C

İleti Dr.power » 04 Ocak 2010 22:29

ozkaN65 demiş ki:Merhaba arkadaşlar; bende kismetse siparişi verdim sanırım cuma günü bende yeni aracımla tanışacam. araç clio III tomtom edition 1,2 16V diye geçiyor. satıcı expession modeli ile aynı sadece navigasyon farkı var dedi fakat araştırınca 4-5 fark daha oldugunu gördüğüm icin tomtom tercih ettim. tomtom edition modeli hiç incelenmemiş hiç biryerde bununla ilgili doğru düzgün birşey bulamadım tomtom denilince hemen navigasyon çıkıyor...
Sitede 3 gündür dolanıyorum hemen hemen her başlığı okumaya (aracımla ilgili olan) çalışıyorum, okuduklarımdan yola çıkarak bu aracı almakla akıllıca mı yaptım diye düşünüyorum. ben sıfır alırken başım ağrımasın sorun olmasın dedim ama stabil sorunlar var sanırım clio da. yada bana mi oyle geldi? Umarım ben yanlış anlamışımdır yoksa verdiğim paraya üzülürüm.
Bu arada admin'e teşekkürler böyle bir site kurduğu için.

Şimdiden hayırlı olsun.. Yanlış yada doğru kendiniz karar verirsiniz. Ancak benim söyleyeceğim şu; bir araçta kronik arıza olmaz. Arıza tespit edilir ve giderilir öyle yıllarca bir model aynı hatalarla üretilmez.
Dr.power
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Kilometre: 0
İsim ve Şehir: Ankara

İleti umurcak » 04 Ocak 2010 23:26

aracın hayırlı olsun navigasyon olmasıda güzel bi avantajdır..sorunlar oldugu zaman ki her aracta olur her sorunun bir cvbı birde cözümü vardır fazla kafaya takmıcan..mesela ben bi çok kişiden aracları ile ilgili olumsuz sey duydum cok sükür bnde öle problemler olmadı değişiyo yanii..clio güzel bi tercih özellikle rahatlık bakımından renault üzerine tanımam cok araca bindm fakat sürüs konforu rahatlıgı hiç bi aracta göremedm renault dısında..güle güle kullan aracının garajını en kısa sürede ac resimleri bekliyoruz
umurcak
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V
Yakıt: opet 95 oktan
İsim ve Şehir: UMUR-iskenderun

İleti mosengul » 04 Ocak 2010 23:30

Öncelikle hayırlı olsun. Aracın hakkında fazla bilgi bulamamanın sebebi Tomtom versiyonu ötv indiriminden sonra piyasaya sürüldü fazlaca yok.Aslında exps. versiyonunun bütün paketler yüklü modeli yani en fullü.
Makyajla bi çok sorun giderilmiştir gibi geliyor. Canınızı sıkmayın aracınızın keyfini sürün.
mosengul
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: CLIOIII 2010 Exps.
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 80BG BVR
Kilometre: 50000
Yakıt: Shell fullsave 95
Lastik Markası: goodyear eff.gr. per
İsim ve Şehir: Özgür - İzmir

İleti ozkaN65 » 05 Ocak 2010 00:11

sitenin en çok hoşuma gittiği yönü cevaplamaları süpersiniz = ) sabırsızlıkla bekliyorum aracı beklerken de okuyorum araştırıyorum sanıırım yaşayıp görecez.
Teşekkürler. Allah kaza bela vermesin (hepimize).
ozkaN65
ONBASI
ONBASI

İleti Devrim » 05 Ocak 2010 01:59

Özkan hayırlı olsun şimdiden.

Tomtom başarılı navigasyon sistemlerinden biri. Garmin, Next gibi markaların arasında, sanırım Alman üretim olsa gerek. Harita güncellemeleri sayesinde bence her araçta bulunması gereken cihazlardan biridir. Çok güzel bir tercih yapmışsın bence. 1.2 motor konusunda da şunu demek isterim, uygun kullanıma göre tasarrufu yüksek olan bir motor. Clio 2 serisinden 1.2 motor kullanan arkadaşlarım var, çok memnunlar. Şehir içinde sakin kullanımda çok ideal bir yakıt harcama grafiği sunuyor.

Araba işi görmek geçirmekle ilgili biraz. Bazıları yıllarını verir bu işe, onu bunu beğenmez (haklı olarak), bazısı beğenir, bazıları da çok tecrübeli değildir her modeli sever. Şahsen ben çok araba kullanmadım ama neticede arkadaşlarımızın büyüklerimizin küçüklerimizin araçlarına biniyoruz kısa da olsa kullanıyoruz. Ya bende bir problem var, ama Clio 3 konfor ve süspansiyon olarak gayet stabil gayet memnun edici geliyor. E tabii ki Bmw, Mercedes veya diğer top markalardan bahsetmiyorum...

Diğer, olası problem/şikayetlere gelince, Umur'un dediği gibi değişken bir şey bu. Şans işi gibi bir şey. Marka farketmeksizin bazılarına çattı mı çatıyor bu problem işleri. Çoğu bazıları ise gayet memnun, güllük gülistanlık yaşıyor. Umarım sen de aracından memnun olursun.

Görüşmek üzere. İzlenimlerini yazarsın bizlere...
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti tuna2006 » 08 Ocak 2010 01:32

Bir düzeltme yapmak isterim TOMTOM 20 yıllık bir Hollanda firması.Doğal olarak Hollanda'da ve birkaç Avrupa ülkesinde en çok satılan marka.Ben Garmin kullanıyorum şahsen.
tuna2006
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: Renault ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75BG
Yakıt: SHELL 95KURSUNSUZ
İsim ve Şehir: TUNCER ANTALYA

İleti Devrim » 08 Ocak 2010 15:59

Doğrudur Tuncer. Ben de uzun zamandır Garmin kullanıyorum. O yüzden TomTom'u çok tanımıyordum.
Devrim
Site Admin
Site Admin

İleti syakincil » 09 Ocak 2010 13:40

ozkaN65 aracınızı teslim aldıysanız öncelikle hayırlı olsun.Kazasız belasız inşallah.
Bende almak istioyrdum ama bayilerde kalmamış bekliyorum.
Araçla ilgili ilk izlenimlerinizi bekliyoruz.
syakincil
ACEMI ER
ACEMI ER

Motor Tipi & Gücü: 1.2 80bg
İsim ve Şehir: SELIM IZM

İleti zengi » 10 Ocak 2010 16:13

navigasyon da güncellemeler oluyormuş ve belrli zamanlarda bu güncellemeleri satın almak gerekiyormuş.Güncelleme sıklığı ve maliyeti hakkında bilgi olan arkadaşlardan palaşımlarını bekliyorum,ayrıca türkiyede şu marka daha uygun gibi öneriniz var mı
teşekkürler
zengi
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65hp Aut.
Kilometre: 28000
Yakıt: opet euro dizel
Lastik Markası: dunlop
İsim ve Şehir: Zafer Aydın

İleti Devrim » 11 Ocak 2010 01:26

Güncellemeler çeşitli olabilir. Cihaza ait, yani cihazın ana yazılımı (firmware) ile ilgili güncellemeler, cihazın resmi sitesinde duyrulur ve indirilmesine izin verilir.

Ama asıl ortak olarak takip edeceğimiz nokta, harita güncellemeleri. Umarım TomTom da Başarsoft'un haritalarını kullanıyordur. En çok tercih edilen haritalar çünkü bunlar şimdilik. Ve yeni navigasyon cihazı satın alanlar için bu harita güncellemeleri bir süre serbest olur genelde. Sonra ücretli olur. Ama bu ücret (eğer yanlış öğrenmediysem), 20 lira, 50 lira gibi oldukça komik rakamlar. Yani o haritayı oluşturana kadar verilen emek ve harita içeriğinde bulunan POI'leri (Points of Interest - İlginç Noktalar) toplamak için çabalayan ekibin uğraşılar karşısında komik bir rakam.

Bu arada aslında seviniyorum; Navigasyon kullanıcılarımız arttıkça Navigasyon ve POI bölümü açabiliriz. Bu güzel...
Devrim
Site Admin
Site Admin

İleti zengi » 11 Ocak 2010 10:40

devrim hocam bilgilendirmen için teşekkürler
Navigasyon ve POI bölümü açılabilirse navigasyon cihazlarıyla ilgili katagoriler belirleyip kıyaslama yapılsa almak isteyenlere rehber olur
zengi
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65hp Aut.
Kilometre: 28000
Yakıt: opet euro dizel
Lastik Markası: dunlop
İsim ve Şehir: Zafer Aydın

Sonraki

Genel Konular

Kimler çevrimiçi