Garanti (içi+dışı) Kapsamında Değişimleriniz

ClioIII araçlarımız, modelleri, genel araç özellikleri ve diğer özelliklere dair konular.

Re: Garanti (içi+dışı) Kapsamında Değişimleriniz

İleti ali26 » 28 Ocak 2010 19:41

polen filtresinin yeri nerede mümkünse resim ekleyebilirmisiniz.tşk.
ali26
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII Kül Beji
Motor Tipi & Gücü: 1.5dci 85 hp BVR
Kilometre: 7000
Yakıt: shell gtl
Lastik Markası: continantal185/55/15
İsim ve Şehir: eskişehir

İleti oguz1 » 28 Ocak 2010 20:15

ali26 demiş ki:polen filtresinin yeri nerede mümkünse resim ekleyebilirmisiniz.tşk.

http://forum.clioiii.com/viewtopic.php?f=61&t=719 hava filitresi

http://clioiii.com/ClioIII/FORUM/viewto ... f=61&t=715 polen filitresi, çalışması için devrime teşekkür ederiz.
oguz1
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1,5 dci 80 bg
Kilometre: 122000
Yakıt: opet
Lastik Markası: tigar-lassa snoways
İsim ve Şehir: Murat İzmir

İleti AF890 » 12 Mart 2010 14:40

arabayı aldıktan 2hafta sonra klimadan çınlamaya benzer ses gelmeye başladı, garantiden klima kompresörü değişti ama ses kaybolmadı biraz daha kurcaladılar ses gene kaybolmadı, en sonunda abi o ses normal hepsi yapıyor dediler, bu sorunun yaşandığı sıralar servistekilerle iyice papaz olmuştum en sonunda lanet olsun deyip bıraktım, zaten klimayı çok kullanmıyorum ses de eskisi kadar yapmaz oldu sankim :) sonra sağ arka kapının menteşesi değişti garantiden, en sonda kalorifer yön düğmesinin olduğu taraftaki iç aydınlatma lambası söndü onu değiştiler garantiden
AF890
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: 2008 Grand Tour Auth
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V
Kilometre: 76500
Yakıt: LPG
Lastik Markası: Lassa
İsim ve Şehir: Fatih Niğde

İleti ali26 » 18 Mart 2010 22:36

benimde sağ ön far içeriden buğulanmaya başladı tazyikli su ile yıkandı içine kaçması normal mi (9aylık araç) garantiden değiştirirlermi yada değiştirmem gerekirmi .takacakları parça fabrika çıkışı gibi olurmu yoksa dandik mi olur ne önerirsiniz arkadaşlarım.
ali26
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII Kül Beji
Motor Tipi & Gücü: 1.5dci 85 hp BVR
Kilometre: 7000
Yakıt: shell gtl
Lastik Markası: continantal185/55/15
İsim ve Şehir: eskişehir

İleti bluesky2621 » 18 Mart 2010 23:24

35000 km. direksiyon simidim değişti (garantiden) servis tavsiye etti sağolsun...
bluesky2621
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

Marka & Model: Renault ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI 65hp
Kilometre: 90000
Yakıt: OPET
Lastik Markası: DUNLOP 185/60/15
İsim ve Şehir: DİYARBAKIR

İleti beyazit20 » 19 Mart 2010 19:27

bende de fren kaliperleri sol ön amortisör şapkas değişti ama hala ses kesilmedi direksiyon motoru değişti ses yapıyodu boşluk vardı , balatalar değişti ama yine ses kesilmedi ( bu arada arkadaşlar ben bu yapışan balatalarıda gördüm bizimkiyle yanyana koydum yemin ederim arasında hiç bir fark yok çok hayret verici bişiy servisdekilerde bi anlam veremediler ) klimada çınlama vardı sızlanma gibi kompresör değişti bi fark olmadı daha sonra bunlar böyle diye çıkdılar işin içinden bende bıraktım peşini valla daha bir çok şey değişti ama aklıma gelmiyo şimdi.
beyazit20
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16 v extreme
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: ismail ordu/ünye

İleti Arslan » 19 Mart 2010 23:27

Renault servislerimiz yine iyi değiştiriyor valla. Arkadaşta Toyota Yaris vardı. Garantiden kemer tokasını değiştirmediler. Bir de geçen yıl gaz pedalı ile ilgili anormallik var demişti. Servis normal demişti. Şimdi dünyada geri çağırıyorlar bu gaz pedalı sorunundan.
Arslan
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75BG
Kilometre: 46
Yakıt: Benzin
Lastik Markası: Bridgestone Turanza
İsim ve Şehir: istanbul

İleti faruks » 11 Nisan 2010 13:49

arkadaşlar jant kapağını sürttüm bende acaba garanti kapsamında değiştirebiliyormuyuz...birde çekme cd ler ERROR veriyor acaba sizde de aynısını yapıyormu onuda değiştirecem olmadı....
faruks
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Motor Tipi & Gücü: 1.2 75hp
Kilometre: 16200
Yakıt: Benzinli
İsim ve Şehir: Giresun

İleti impossible » 11 Nisan 2010 14:32

faruks demiş ki:arkadaşlar jant kapağını sürttüm bende acaba garanti kapsamında değiştirebiliyormuyuz...birde çekme cd ler ERROR veriyor acaba sizde de aynısını yapıyormu onuda değiştirecem olmadı....

faruk kardeş bu yazdıkların şaka degil mi, yani ciddi degilsin?
impossible
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio DynamiqueTomtom
Motor Tipi & Gücü: 3 x 1.5 dCI 85 hp
Yakıt: değişken
Lastik Markası: Continental
İsim ve Şehir: murat - nazilli > bodrum > antalya

İleti faruks » 11 Nisan 2010 20:58

impossible demiş ki:
faruks demiş ki:arkadaşlar jant kapağını sürttüm bende acaba garanti kapsamında değiştirebiliyormuyuz...birde çekme cd ler ERROR veriyor acaba sizde de aynısını yapıyormu onuda değiştirecem olmadı....

ciddi ortamlarda pek şaka yapmıyorum... Temenilerin isteklere karıştığı bir cümlede, anlamı ararken mesajı değilde direk mecazı alırsan en absürd durumlar bile okuyana trajedik gelir... (for example: YOU!!!)
faruks
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

İleti Devrim » 11 Nisan 2010 22:56

Kullanıcı hatası sayılabilecek sorunlar garantiye girmiyor. Ama yine de bazı servisler "müşteri memnuniyeti" adına değiştirebiliyor. Önceden tahmin edemiyoruz bu tip hareketleri. Bir adet jant kapağı 45 lira mı ne idi. Belki servis bir kıyak yapar...

Kopyaladığınız CD'ye, kopya yaptığınız yazılıma veya CD-Writer'a özgü bir problem olabilir. Bende kopya CD'lerde sorun çıkmadı, cihaz okuyor (Zaten aracı aldığımın ertesi gün ilk denediğim bu oldu. Okumasaydı çok üzülürdüm).
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti faruks » 12 Nisan 2010 08:12

Üstad eyvallah...ben hep philips marka cd lerde denedim gerçi bir de başka marka bir cd de denemekte fayda var...kaç hızında yazıyorsunuz cd leri... yazma hızıda fark ediyor olabilir...
faruks
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

İleti impossible » 12 Nisan 2010 12:27

faruks demiş ki:
impossible demiş ki:

ciddi ortamlarda pek şaka yapmıyorum... Temenilerin isteklere karıştığı bir cümlede, anlamı ararken mesajı değilde direk mecazı alırsan en absürd durumlar bile okuyana trajedik gelir... (for example: YOU!!!)

garanti üretime karşı garantidir, kullanıcı hatası hicbirsekilde kabul edilmez, o zaman herkes arabayı carpip garantisi var der, o zaman bakımlara da para vermememiz gerek, pek bi farkı yok bu söylediklerimle senin jant kapagı ve teyp degistirme olayının..? ki korsan cd kullanmaman gerekiyor zaten, servis görüp rapor etse cd calarını garanti kapsamı dışına bile aldırır, "isterse"..
impossible
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio DynamiqueTomtom
Motor Tipi & Gücü: 3 x 1.5 dCI 85 hp
Yakıt: değişken
Lastik Markası: Continental
İsim ve Şehir: murat - nazilli > bodrum > antalya

İleti mosengul » 12 Nisan 2010 14:31

Korsan cd ile konunun ne alakası var anlamadım. Belki arkadaş lisanslı müzik indirip dinliyor yada kendi yaptığı müzikleri dinliyor ki mp3 orjinal cd bulmak zor (ben hiç karşılaşmadım) o zaman mp3 çalar niye satıyolar. işin özü kaçak cdden garantiniz bozulmaz ama kaçak cd calmıyor diyede hiç bir üretici hiçbir ürünü geri almaz.
mosengul
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: CLIOIII 2010 Exps.
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 80BG BVR
Kilometre: 50000
Yakıt: Shell fullsave 95
Lastik Markası: goodyear eff.gr. per
İsim ve Şehir: Özgür - İzmir

İleti Devrim » 12 Nisan 2010 14:41

faruks demiş ki:Üstad eyvallah...ben hep philips marka cd lerde denedim gerçi bir de başka marka bir cd de denemekte fayda var...kaç hızında yazıyorsunuz cd leri... yazma hızıda fark ediyor olabilir...

Ben her zaman (DVD yazımlarında bile) orta veya orta-altı hızları tercih ediyorum, sorun olmuyor. En alt hızı seçerek sürünmeye gerek yok. Ama en üst ve bir altı hızları da seçmiyorum. 52x kesinlikle tercih etmem. 16x veya 32x civarında yazıyorum (Umarım rakamları doğru hatırlamışımdır).

Bir de; Yazılan CD'nin alt kısmını (yazılacak yüzeyi) çok iyi kontrol ediyorum. En ufak bir toz zerresi olmayacak. Parmak izi, leke vb. hiç bir etken olmamalıdır. Deyim yerindeyse "cam gibi" görünmelidir. Vardır mutlaka toleransı. Ama ben tertemiz yazdırayım, nasıl olsa kirlenecek daha...
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

ÖncekiSonraki

Genel Konular

Kimler çevrimiçi