ARABANIZI KİLİTLERKEN DİKKAT EDİN!

ClioIII araçlarımız, modelleri, genel araç özellikleri ve diğer özelliklere dair konular.

ARABANIZI KİLİTLERKEN DİKKAT EDİN!

İleti omeralemdar » 25 Ağustos 2009 17:22

Arabanızı kilitlerken dikkat edin! Dün iki mini jammer ele geçirildi. Emniyet yetkilileri vatandaşların uzaktan kumanda ile kilitledikleri araçlarını bir kez daha kontrol etmelerini istedi.

Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık birü Amirliği ekipleri çalıntı bir otomobil ile yakalanan iki kişinin üzerinde, otomobilleri kilitlemek için alarm cihazlarından gönderilen frekansları bozan 2 mini jammer ele geçirdi. Hırsızların frekans bozucu sayesinde çok sayıda aracı soydukları ve çaldıkları öğrenildi. Emniyet yetkilileri vatandaşların uzaktan kumanda ile kilitledikleri araçlarını bir kez daha kontrol etmelerini istedi.

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, 23 Temmuz 2009 tarihinde Sultanahmet' te şüpheli hareket etmeleri gerekçesiyle Bülent Ş.(30) ile Mustafa B.(33)'ye kimlik kontrolü yaptı. Yapılan üst aramasında sahte kimlikler, sahte sürücü belgesi ve park ettikleri otomobile ait sahte ruhsat belgesi ele geçirildi. Otomobillerinin çalıntı olduğu belirlenen iki zanlı üzerinde 2 tane de otomobillere ait mobilizer cihazlarına benzeyen elektronik kumanda aleti bulundu. Zanlıların, ilk ifadelerinde bu elektronik aletler sayesinde otomobil hırsızlığı yaptıklarını itiraf ettikleri öğrenildi.

Alınan bilgiye göre; sürücüler park ettikleri araçları uzaktan kumanda cihazıyla kapatmak istediği sırada mini jammer devreye giriyor. Jammerların düğmesine basan hırsızlar frekans bozucu sayesinde araçların kilitlenmesini önlüyor. Hiçbirşeyin farkına varamayan vatandaşlar ise kilitli zannetkileri arabalarını bırakarak bölgeden uzaklaşıyor. Araç sürücülerinin gitmesinin ardından iş başı yapan hırsızlar ya otomobilleri soyuyor yada arabayı çalıyor. Çalınan otomobiller için sahte belgeler düzenlenerek otomobiller change oto yapılıp piyasada ikinci el otomobil olarak satılabiliyor.

Gözaltında bulundukları Asayiş Şube Müdürlüğü'nde ifadeleri alınan ve işlemleri tamamlanan iki zanlı, Üsküdar Adliyesi'ne gönderildi. Emniyet yetkilileri, frekans bozucu mini jammer cihazları ihtimaline karşı vatandaşı duyarlı olmaya çağırdı. Araç sahiplerinin, mobilizer cihazıyla otomobillerinin kapılarını kapadıktan sonra bir de kapanıp kapanmadığını elleriyle kontrol etmeleri istendi.

<aman arkadaşlar dikkat>
omeralemdar
BİNBAŞI
BİNBAŞI

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1,2
Kilometre: 67057
Yakıt: benzin
Lastik Markası: Kumho Kh18 185/60/15
İsim ve Şehir: ömer alemdar /ANKARA

Re: ARABANIZI KİLİTLERKEN DİKKAT EDİN!

İleti vipsezgin » 26 Ağustos 2009 06:58

bende dükkanı kitlerken dikkat edıyorum artık ömer abı :D

abıcım paylasımın ıcın tesekkurler bılıyormusunz araba yok dert yok :)
vipsezgin
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: Renault Clio II
Motor Tipi & Gücü: 1,6 16V
Kilometre: 88750
Yakıt: Shell opet
Lastik Markası: Lassa
İsim ve Şehir: SEZGİN / ÇORLU

İleti omeralemdar » 26 Ağustos 2009 09:54

sezgi birde nasıl olsa taksitle yapıyorlar <DÜKKANI SİGORTA ETTİR>
omeralemdar
BİNBAŞI
BİNBAŞI

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1,2
Kilometre: 67057
Yakıt: benzin
Lastik Markası: Kumho Kh18 185/60/15
İsim ve Şehir: ömer alemdar /ANKARA

İleti ENDER » 26 Ağustos 2009 10:24

bilgilendirme için teşekkürler ömer abi..adamlar teknolojiyede adım attılar,daha ne yapmalıyız..Ama ben şüpheleniyorum bu cihazları bunların eline sigorta şirketleri sağlıyor.Millette işin içinden çıkamayınca sigorta yaptırıyor.tabiki bu bir varsayım...
ENDER
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: OPEL/MERİVA 2004
Motor Tipi & Gücü: 1600cc.100hp
Kilometre: 93300
Yakıt: Akpet
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: ENDER/KOCAELİ

İleti samet358 » 26 Ağustos 2009 12:35

çoğu zaman dikkatsizlikten arkamı döndüğümde basıyorum kilide, ama artık sesi bile ezberledim, kilitlenmediğini anlayabiliyorum. bazen kapı açık kalmış olabiliyor, yada açma tuşuna basmış olabiliyorum. ama kilitlendiği zaman daha okkalı bi ses çııyor şranxx diye :) bilen bilir :)
samet358
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII Auth.
Motor Tipi & Gücü: içten yanmalı
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: Bursa

İleti dikmenibo » 27 Ağustos 2009 19:48

erim demiş ki:Aynen, kilitlenirken trank diye bir ses çıkıyor, tekrar kilitlemeye basınca çok küçük bir tık sesi çıkıyor.. Oradan heh işte kesin kilitlenmiş bu diyorum:)

evet, aracı kitleyip kitlemediğimden bir türlü emin olamadımdan ben de aynı işlemi uyguluyorum :D
bu haberden snra kapı kollarını çekmeye de başladım, kesin emin olmak adına..
dikmenibo
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: 2009 Extreme
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dci 85bg BVR
Kilometre: 65000
Yakıt: Dizel
Lastik Markası: Michelin EnergySaver
İsim ve Şehir: İbrahim-İstanbul

İleti Devrim » 28 Ağustos 2009 16:59

Evet o ses çok net geliyor. Ben bazen aracı görebilecek kadar uzaktaysam (evimin balkonu vb.) kilit tuşuna basıyorum yerse diye. Ve gerçekten sinyal lambaları iki defa yanıp sönüyor... Hele gece vakti ortalığı aydınlatıyor ya... :) İçim rahat ediyor. :D
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti vipsezgin » 29 Ağustos 2009 19:29

omeralemdar demiş ki:sezgi birde nasıl olsa taksitle yapıyorlar <DÜKKANI SİGORTA ETTİR>

ömer abi düsündüm ama bastan kepenk ve alarm taktrmam gerekıyormus :D
vipsezgin
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: Renault Clio II
Motor Tipi & Gücü: 1,6 16V
Kilometre: 88750
Yakıt: Shell opet
Lastik Markası: Lassa
İsim ve Şehir: SEZGİN / ÇORLU

İleti ibom » 03 Kasım 2009 08:08

kumanda ile kilitlediğimizden emin olmak için birde elle yoklasak işi garantiye almış oluruz.dalgınlıkla bazen kilitlemeyi unutabiliyorum.elle kontrol yapıyorum.
ibom
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: renault clio alize
Motor Tipi & Gücü: dci 65 hp
Kilometre: 78000
İsim ve Şehir: karaman

İleti mcagriunal » 03 Kasım 2009 11:21

Elle kontrolü alışkanlık haline getirmişimdir. Jammer meselesi biraz fantezi olsa da, yanlışlıkla açma tuşuna basılması, kapılardan birisinin açık olması ya da mekanik bir arıza nedeniyle kapıların açık kalması riskini bertaraf etmenin en kolay yolu, her kilitten sonra şöyle bir kapı kolunu yoklamayı alışkanlık haline getirmek...
mcagriunal
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: Renault ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2
Kilometre: 28500
Yakıt: Shell 95 Oktan
İsim ve Şehir: Çağrı Ünal - Ankara

Genel Konular

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 55 misafir